سردخانه 180 تنی میوه

سردخانه 180 تنی میوه از جمله سردخانه‌های بالای صفری است که کاربردهای متنوعی نظیر ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی نظیر انواع میوه‌ها، خشکبار، دارو، لبنیات، برخی مواد شیمیایی و… را دارد. محصولات زیادی برای نگهداری نیاز به ذخیره‌سازی در شرایط دمایی بالای صفر دارند و سردخانه بالای صفری شرایط نگهداری مناسبی را برای این محصولات به وجود می‌آورد.

سردخانه 180 تنی میوه

در طراحی سردخانه با توجه به نوع محصول مورد نگهداری، نکات بسیاری اهمیت دارند که باید به دقت مورد محاسبه و طراحی قرار بگیرند. طراحی ابعاد، انتخاب تجهیزات و طراحی سیکل سرمایش از جمله موارد مهمی است که در طراحی سردخانه اهمیت دارد

ابعاد سردخانه 180 تنی میوه

ابعاد سردخانه یکی از  عوامل مهم در محاسبه‌ی بار برودتی و همچنین قیمت سردخانه 180 تنی میوه است. ابعاد سردخانه‌ها بنابر به درخواست مشتریان ساخته می‌شود. همچنین می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. سردخانه صد و هشتاد تنی میوه بالای صفری می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

برای سردخانه‌ بالای صفری 180 تنی میوه که حجمی معادل 780 متر مکعب دارد، کمپرسوری با توان اسمی 30 اسب بخار نیاز است. طراحی و ساخت چرخه سرمایش یکی از اولویت‌های طراحی سردخانه است. سیکل سرمایش شامل تجهیزات سرمایشی نظیر کمپرسور، مواد مصرفی نظیر روغن و گاز، تجهیزات کنترلی،  شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح لزوم استفاده از درب سردخانه‌ای وجود دارد.

برای ساخت سردخانه صد و هشتاد تنی بالای صفری ابتدا در محیطی که از قبل توسط مشتریان تهیه و مشخص شده است؛ طراحان ساندویچ پانل (دیواره‌های عایق سردخانه) را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. ساندویچ پانل‌ها برای سردخانه بالای صفری باید در دیوار و سقف سردخانه تعبیه گردند. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن با توجه به شرایط محیطی که سردخانه در آن احداث می‌شود توسط مهندسان مشخص می‌گردد. این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت است. ضخامت بر قیمت ساخت سردخانه 180 تنی میوه تاثیر گذار است.

سپس با انتخاب تجهیزات چرخه سرمایش برای ساخت سردخانه صد و هشتاد تنی میوه، سیکل سرمایش طراحی و اجرا می‌شود. شرکت طراحی و مهندسی دامون امکان ساخت انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندهای نام آشنای صنعت سرمایش دارد. بسته به کیفیت و هزینه مورد انتظار مشتریان، شرکت دامون بهترین مشاوره را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای برآورد قیمت سردخانه 180 تنی میوه می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 180 تنی میوه

هزینه طراحی، مهندسی و ساخت سردخانه 180 تنی بالای صفر

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

سردخانه 180 تنی میوه با ابعاد مشخص (برای نمونه: ارتفاع 5 متر، طول 13 متر و عرض 12 متر) برای نگهداری مقدار 180 تن میوه (برای نمونه: سیب) ظرفیت دارد. بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در سردخانه تناژ سرخانه نیز فرق می‌کند. به این علت که امکان ذخیره‌سازی مواد متفاوت مختلف است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری 180 تن میوه یا 340 تن خشکبار را دارد.

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت نگهداری این سردخانه را برای محصولات دیگر می‌بینید.

سردخانه 370 تنی خرما

از جمله صنایعی که نیاز به استفاده از سردخانه دارد صنعت داروسازی است. طراحی سردخانه‌ نگهداری مواد دارویی نیازمند ملاحظات خاصی است. شرکت دامون در صورت درخواست مشتریان می‌تواند با ایجاد قفسه درون سردخانه شرایط نگهداری منظم محصولات را درون سردخانه فراهم کند.

همچنین با توجه به میزان دما و رطوبت مورد نیاز داخل سردخانه دارو و همچنین با امکان کنترل دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی، ملزومات و تجهیزات سردخانه دارویی توسط مهندسان شرکت دامون طراحی و انتخاب می‌شوند.

برای مثال در انتخاب دیواره‌های عایق سردخانه دارو با توجه به درخواست مشتریان می‌توان از ساندویچ پنل‌های با بدون عاج (سطح صاف) که برای تمیزکازی مناسب‌تر هستند استفاده نمود. شرکت دامون توانایی ساخت و اجرای انواع سردخانه را با توجه به شرایط و محیط clean room داراست.

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود بسته به شرایط و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 150 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 200 تنی میوه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *