سوابق دامون در پروژه‌های طراحی، ساخت و اجرای سردخانه

شرکت دامون در طول 5 سال گذشته، بیش از 100 پروژه طراحی، ساخت و اجرای سردخانه و چیلر صنعتی را برای صنایع مختلف کشور به انجام رسانده است. در ادامه تعدادی از پروژه‌های شاخص شرکت معرفی می‌گردد.

پروژه‌های شاخص شرکت دامون

شرکت پلنت کانستراکشن کیش (PCK)- پروژه فولاد قائنات

سردخانه pck

شرکت پلنت کانستراکشن کیش (PCK) با بیش از 20 سال تجربه به عنوان یکی از پیمانکاران پیشروی پروژه‌های صنعتی طرح و ساخت(EPC) با تمرکز بر حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی، معدن و متالوژی، فراساحل و کشتی‌سازی، تصفیه آب و نیروگاه‌های برق شناخته می‌شود.

در سال‌های 99 و 1400 شرکت دامون با تکیه بر دانش و سابقه درخشان خود توانست در پروژه فولاد قائنات با ساخت 7 دستگاه روفتاپ پکیج یونیت و یک دستگاه هواساز این شرکت را یاری رساند.

سردخانه‌های کانکسی شرکت صنعتی دریایی ایران (صدرا)

سردخانه صدرا

شرکت صدرا در زمینه طراحی و ساخت انواع کشتی‌ها، سکوهای حفاری، سکوهای ثابت دریایی نفت و گاز، احداث بنادر و پایانه‌های بارگیری نفت و گاز، خطوط انتقال نفت و گاز و دیگر طرح‌های زیربنایی عظیم در این حوزه فعالیت می‌کند. در مرداد ماه 99 از طریق برگزاری چندین مناقصه اقدام به خرید 10 دستگاه سردخانه کانکسی برای سکوهای نفتی فازهای مختلف نمودند. شرکت دامون در این مناقصات با کسب امتیاز بالایی برنده شد.

با توجه به سختی شرایط محیطی و شرجی بودن هوا، رعایت استانداردهای طراحی و حفاظتی بالا برای تجهیزات و رنگ بدنه کانکس انجام شد. تا بحال با گذراندن چندین مرحله تست و بازرسی فنی از جانب شرکت صدرا، شرکت دامون موفق به تحویل 4 دستگاه از این کانکس‌ها شده است که مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند. ساخت 6 دستگاه دیگر نیز در دست اقدام است.

سردخانه‌های شعب شرکت پخش دایا دارو

سردخانه دایا دارو

شرکت پخش دایا دارو در زمینه توزیع کالاهای سلامت محور بیمارستانی، دارویی و بهداشتی در سراسر کشور فعالیت می‌کند. این شرکت دارای 18 شعبه انبارش و توزیع در سراسر کشور است. شرکت دامون طی سال 99 برای چندین شعبه این شرکت جمعاً 8 واحد سردخانه ثابت و کانکسی طراحی و ساخته است. درخواست این شرکت برای نیمه اول سال 1400 ساخت 4 دستگاه سردخانه دیگر است.

به دلیل حساسیت مواد دارویی به تغییرات دمایی، طراحی این‌گونه سردخانه‌ها ملاحظات خاصی را می طلبد.

چیلرها و سردخانه شرکت پرسیس ژن پار

سردخانه پرسیس ژن

شرکت پرسیس ژن پار مشتمل بر 7 شرکت تولیدی (سینا ژن، آریو ژن، پویش دارو و ...) در زمینه زیست‌فناوری دارویی و پزشکی، محصولات مشتق از پلاسما، ساخت سرم‌های درمانی، واکسن‌های انسانی و دامی، داروهای گیاهی، دارو با منشاء طبیعی و طب نوساختی (سلول‌های بنیادی) فعالیت می‌کند.

شرکت دامون مفتخر است که در سال 97 با طراحی و ساخت یک دستگاه سردخانه نگهداری دارو، همکاری خود با این مجموعه را آغاز نموده است. در سال‌های 98 و 99 ساخت دو دستگاه چیلر تراکمی هواخنک به شرکت دامون سپرده شد. همچنین طی چند سال همکاری این شرکت خدمات بازرسی فنی، تعمیر و نگهداشت سیستم‌های برودتی این مجموعه را نیز بر عهده داشته است.

سردخانه ضد انفجار شرکت پلیمر آریاساسول

سردخانه آریا ساسول

شرکت پلیمر آریاساسول طراحی، توسعه، تأمین سرمایه، ساخت، تملک، بهره برداری و نگهداری واحدهای اتیلن (کراکر) و انواع مختلف پلی‌اتیلن در منطقه ویژه اقتصادی پارس واقع در بندر عسلویه را بر عهده دارد.

شرکت دامون در سال 98 با ایجاد قابلیت ضد انفجار برای سردخانه‌های نگهداری پراکساید، این مجموعه را یاری کرده است. پروکساید گروهی از ترکیبات شیمیایی است که به عنوان شروع کننده واکنش‌های پلیمریزاسیون در واحد‌های پتروشیمی استفاده می‌گردد. این مواد در طول مدت نگهداری، بخاراتی از خود متصاعد می‌کنند که می‌تواند موجب انفجار گردد. برای جلوگیری از این خطر، مواد پروکساید در سردخانه ضد انفجار نگهداری می‌شود که به آن سردخانه پروکساید گفته می‌شود.

سردخانه دارویی داروسازی عبیدی

سردخانه عبیدی

شرکت داروسازی عبیدی با بیش از 75 سال سابقه تولید انواع مختلف دارو، همواره پشتیبان بخش درمان و سلامت کشور بوده است. شرکت دامون در سال 98 با طراحی و ساخت یک واحد سردخانه نگهداری مواد اولیه تولید دارو به این شرکت خدمت‌رسانی کرده است.

سردخانه‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند

سردخانه شهروند

شرکت خدمات کالای شهروند زیر نظر شهرداری تهران فعالیت می‌کند و دارای بیش از 40 شعبه فروشگاه زنجیره‌ای شهروند در تمامی مناطق مسکونی کلان‌شهر تهران است. این شرکت در بهمن ماه سال 99 برای تامین، ساخت و اجرای دو واحد سردخانه زیرصفر و بالای صفر شعبه علی‌اکبری مناقصه‌ای برگزار نمود که شرکت دامون به عنوان برنده این مناقصه مشخص گردید. شرکت دامون موفق به ساخت سردخانه‌های مورد درخواست با رعایت مشخصات فنی تعیین شده و کیفیت مقبول، در کوتاه‌ترین زمان ممکن شد.

سردخانه شرکت صنعتی آما

سردخانه آما

شرکت صنعتی آما یکی از قدیمی‌ترین و معتبر‌ترین شرکت‌های ایرانی در زمینه محصولات مصرفی مورد استفاده در جوشکاری از جمله انواع مختلف الکترود می‌باشد. همچنین سالهاست با همکاری یک شرکت سوئیسی اقدام به تولید سنگ سایش و برش نموده است. برای تولید سنگ برش، نیاز به تهیه و انبارش الیاف رزین خورده، رزین مایع و خشک در شرایط دمایی کنترل شده است. در این راستا شرکت دامون در اوایل سال 1400 با طراحی و ساخت یک واحد سردخانه متوسط، مجهز به دو مدار برودتی مجزا و تابلو برق PLC، این شرکت را یاری رسانده است.

سردخانه شرکت اورند پیشرو

سردخانه اورند پیشرو

شرکت اورند پیشرو با دارا بودن افزون بر هزار پرسنل و هم‌چنین تكنولوژي توليد لوله‌هاي پليمري تك لايه ، سه لايه و پنج لايه، باك پليمري تك لایه و شش لايه، قطعات مختلف تزریقی، نوارهای آببندی خودروها و نیز خطوط مجهز مونتاژی در سايت‌های مختلف تولیدی، به عنوان بزرگترین طراح و توليد‌كننده مسير كامل نگهداري و انتقال سوخت خودروهای سواری در داخل كشور فعال است. شرکت دامون با ساخت یک واحد سردخانه بالای صفر جهت نگهداری کامپاند لاستیک پشتیبان این واحد صنعتی بوده است.

سردخانه مجتمع صنعتی ذوب آهن پاسارگاد

سردخانه ذوب آهن پاسارگاد

شرکت ذوب آهن پاسارگاد با هدف ایجاد یک مجتمع کامل فولادسازی از مرحله دریافت سنگ آهن از معدن تا تولید انواع فولادهای آلیاژی منطبق با استانداردهای بین المللی، با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد شده است.
شرکت دامون از سال 96 تا کنون همواره پشتیبان و تامین کننده قطعات سرمایشی این مجموعه عظیم بوده است و در سال 99 با ارائه خدمات ساخت سردخانه برای رستوران این مجموعه همکاری خود را با این واحد توسعه داده است.

سردخانه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی

سردخانه spgc

شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی بزرگترین شرکت گازی ایرانی است، که به ‌عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت ملی گاز ایران، در زمینه تولید و بهره‌برداری از تأسیسات مستقر در خشکی (فازهای ۱ تا ۲۴) میدان گازی پارس جنوبی فعالیت می‌کند. این شرکت مسئولیت بهره‌برداری و پالایش میعانات گازی و گاز طبیعی تمامی فازهای میدان گازی پارس جنوبی را بر عهده دارد که به عنوان بزرگترین تامین کننده گاز طبیعی مصرف داخل و صادرات خارجی نیز می‌باشد. شرکت دامون در سال 97 برای این مجموعه گسترده خدماتی در زمینه ساخت و تعمیر چندین سردخانه را انجام داده است.

سردخانه حفار چاه جنوب

شرکت مهندسی حفارچاه جنوب در زمینه تولید شیرآلات صنعتی لوازم سرچاهی و کنترل فشار در عملیات حفاری و بهره‌برداری میادین نفت و گاز شناخته می‌شود. در سال 96 شرکت دامون با طراحی و ساخت یک اتاق تست با دمای کارکرد منفی 35 درجه سانتیگراد، جهت بازرسی شیرآلات صنعتی و انجام تست PR2  (عملکرد شیرآلات تحت تاثیرات ترکیبی دما و فشار)، به این شرکت خدمت‌رسانی کرده است.

مطالب مرتبط