سردخانه کانکسی

از سردخانه کانکسی زمانی استفاده می شود که بخواهیم سردخانه را در فضای باز یا در سوله ای بزرگ نصب کنیم و سردخانه محصور به دیوارهای مصالحی نباشد. این نوع سردخانه معمولا در ابعاد بزرگ ساخته نمی شوند. در خصوص سردخانه کانکسی قابل حمل، با توجه به ابعاد تریلی جهت حمل، محدودیت ابعادی به وجود می آید.

سردخانه کانکسی در سه گروه ثابت، متحرک، ویترینی تولید می‌شوند.

ضخامت عایق پلی‌اورتان به‌کار رفته در این سردخانه از 7 تا 15 سانتی متر قابل تغییر است و قابلیت نصب درب کشویی یا لولایی سردخانه ای را دارست. ضمنا کف کانکس باجنس‌‌های مختلفی مانند آلومینیوم عاج دار یا ورق پی وی سی و … قابل تقویت است.

سردخانه کانکسی ثابت

این سردخانه ها در فضاهای بسته و باز قابل نصب هستند و نیاز به ساخت اتاق برای احداث سردخانه را از بین می‌برند. در این سردخانه‌ها انواع مواد غذایی شامل گوشت، سبزیجات، میوه، و انواع محصولات بهداشتی شامل داروها و محصولات خونی (بانک خون) را می‌توان نگهداری نمود.

این سردخانه ها را می‌توان به انواع کندانسینگ یونیت دانفوس، بیتزر، کوپلند،و …مجهز کرد.

این سردخانه‌ها با ابعاد مختلفی قابل ساخت هستند و بنا به نوع مواد غذایی و تناژ نگهداری مورد نظر، ابعاد کانکس توسط کارشناسان ما تعیین و ارائه می‌شود.

مقطعی از سردخانه متحرک

سردخانه متحرک

این نوع سردخانه با این دید طراحی شده اند که بتوان به‌کمک لیفتراک و یا جرثقیل آنها را حمل نمود. بنابراین تجهیزاتی مانند قلابها و محل قرارگیری شاخک لیفتراک در آنها تعبیه شده است. این سردخانه ها جهت نگهداری مواد غذایی و دارویی در دمای بالای صفر و زیر صفر کاربرد دارند و می‌توانند به بلاک‌های سرمایشی دانفوس، کوپلند ، بیتزر یا … مجهز شوند. سردخانه کانکسی متحرک از حجم مفید 10مترمکعب تا 40 متر مکعب قابل تولید است.  این نوع سردخانه معمولا به عرض حداکثر 240 انتیمتر و ارتفاع 3 متر ساخته می شوند به این منظور که قابلیت حمل با تریلی را داشته باشند. این نوع سردخانه تا طول 4  متر قابلیت حمل با لیفتراک و جرثقیب را دارند ولی با طول بیش از 4 متر فقط قابلیت حمل با جرثقیل را دارند.

سردخانه متحرک

سردخانه ویترینی

اتاقهای سردخانه ای را می‌توان مجهز به ویترین خنک نمود. افزودن این ویترین می‌تواند علاوه بر زیبایی به نمایش محصولات نگهداری شده در سردخانه کمک کند. فروشگاه‌‌ها با استفاده از اتاق سردخانه ای ویترین دار مواد غذایی و نوشیدنی‌‌ها و مواد اولیه خود را ضمن نگهداری به‌معرض نمایش نیز بگذارند. نصب شیشه دوجداره در قسمت ویترین سردخانه باعث افزایش راندمان سردخانه و کاهش اتلافات دمایی آن می‌شود. عایق سایر قسمت‌‌های سردخانه از جنس پلی اورتان است. دقت شود که مصرف انرژی این ویترین‌ها به‌مراتب پایین تر از یخچالهای ویترینی است.

قیمت سردخانه کانکسی

همچنین سردخانه ویترینی با ابعاد دلخواه مشتری قابل ساخت می‌باشد.

قیمت سردخانه کانکسی

قیمت سردخانه کانکسی و اتاقی تنها در یک مورد تفاوت دارند. آنهم هزینه ساخت کانکس یا سازه فلزی سردخانه است که به قیمت سردخانه کانکسی افزوده می‌شود. سایر تجهیزات مانند ساندویچ پانل، و تجهیزات سرمایشی و اجرت نصب در سردخانه کانکسی و اتاقی یکسان است.