ساخت سردخانه در اذربایجان غربی

یکی از حاصلخیز ترین و غنی ترین مناطق کشور ایران، آذربایجان غربی و ارومیه میباشد. این مناطق دارای باغ ها، مزارع و کارخانه های صنعتی فراوانی هستند که بسته به حوزه فعالیتشان برای نگهداری و افزایش بهره وری نیازمند سردخانه هستند. در این متن می خواهیم با هر آنچه که باید درباره ساخت و احداث سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه بدانید، آشنا شویم. همچنین بررسی خواهیم کرد هر یک از شهر های این استان چه منابع و محصولاتی دارند و ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه چگونه میتواند به اقتصاد این منطقه کمک کند.

ساخت سردخانه در اذربایجان غربی و ارومیه

طراحی و احداث سردخانه در استان آذربایجان غربی

همانطور که در ابتدای متن اشاره کردیم، ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه میتواند از جهت های مختلف به رشد و رونق اقتصادی این منطقه کمک کند. برای کسانی که در حوزه کشاورزی، باغداری و تولید محصولات غذایی فعالیت می کنند، ساخت سردخانه در استان آذربایجان غربی میتواند از کلیدی ترین و ضروری ترین امور استارت کاری شان باشد.

قبل از بررسی مزایای ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه ابتدا باید بررسی کنیم کاربرد سردخانه ها در چیست.

کاربرد سردخانه:
سردخانه ها از نظر نوع ساخت به چند مدل گوناگون تقسیم میشوند:
 • سردخانه کانکسی
 • سردخانه صنعتی
 • اتاق پیش سرد و تونل انجماد

ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه باید با توجه به کاربری و حوزه فعالیت کسب و کار شما انجام شود. علاوه بر این سردخانه ها از نظر نوع دما، شرایط محیط و محصولی که قرار است در آنها نگهداری شود نیز انواع مختلف و متنوعی دارند. به صورت کلی سردخانه ها برای نگهداری طولانی مدت مواد غذایی، انواع میوه جات و سبزیجات، مواد اولیه کارخانه ها در شرایط دمایی خاص استفاده میشوند.

ما در مجموعه دامون با بهره گیری از به روز ترین تکنولوژی های دنیا، استانداردهای جهانی و افراد حرفه ای، به ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه میپردازیم. شما میتوانید با مراجعه به وب سایت دامون انواع سردخانه ها و کاربرد های آنها را مشاهده کنید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه خرید و سفارش میتوانید با کارشناسان دامون در ارتباط باشید.

شهرهای استراتژیک استان آذربایجان غربی برای ساخت سردخانه

حال که با مزایای ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه آشنا شدیم، می خواهیم بررسی کنیم که شهرهای استراتژیک این استان کدامند. هر یک از شهر ها و مناطق استان آذربایجان غربی محصولات کشاورزی خاص خود را دارند. برخی از این مناطق در حوزه صادرات و برخی در حوزه توزیع محصول به سراسر ایران فعالیت میکنند.

نکته قابل توجه اینجاست که تمامی شهرهای استراتژیک و مهم استان آذربایجان غربی برای بهبود کیفیت محصول و رشد اقتصادی بیشتر نیاز به ساخت سردخانه خواهند داشت.

ساخت سردخانه در ارومیه

ارومیه یکی از مهمترین و استراتژیک ترین شهرها برای ساخت سردخانه در استان آذربایجان غربی میباشد. این شهر مرکز استان است و تمامی حمل و نقل ها و جمع آوری های محصولات در این شهر انجام میشود. ساخت سردخانه در استان آذربایجان غربی و ارومیه به دلیل زیرساخت های مناسب و دسترسی به شبکه های حمل و نقل گسترده، میتواند سودآور و پر بازخورد باشد.

ساخت سردخانه در خوی

سالانه صدها تن انگور، زردآلو و… از شهر خوی به سراسر ایران و کشور های منطقه صادر میشود. از همین رو ساخت سردخانه در این شهرستان برای نگهداری محصولات در شرایط ایده آل میتواند انتخاب هوشمندانه ای باشد.

ساخت سردخانه در میاندوآب

میاندوآب نیز از جمله مناطق مناسب برای ساخت سردخانه در استان آذربایجان غربی میباشد. این منطقه تولیدات زراعی و باغی متنوعی دارد. ساخت سردخانه در میاندوآب علاوه بر راه اندازی اقتصاد آن می تواند سودآور و هوشمندانه باشد.

ساخت سردخانه در مهاباد

یکی از مهمترین تولیدات مهاباد انگور است. انگور و سایر محصولات باغی باید تحت شرایط دمایی خاص نگهداری شوند تا بهترین کیفیت خود را هنگام رسیدن به دست مصرف کننده نهایی داشته باشند. ساخت سردخانه در شهرستان مهاباد می تواند به حفظ کیفیت محصولاتی نظیر انگور بسیار کمک کند.

ساخت سردخانه در سلماس

سلماس از جمله شهرهای مرزی در استان آذربایجان غربی است. ساخت سردخانه در استان آذربایجان غربی به خصوص شهر سلماس میتواند موتورهای صادراتی این منطقه را روشن کند. محصولات کشاورزی متنوع سلماس در سردخانه ها کیفیت بهتری خواهند داشت.

مزایای ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه

ساخت سردخانه در استان آذربایجان غربی مزایای بسیار زیادی برای فعالان کسب و کار های تولیدی خواهد داشت که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد:

 • با ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه شما میتوانید محصولات کشاورزی و میوه های مزرعه تان مانند: سیب، زردآلو، انگور و… را در شرایط دمایی مطلوب تا ماه ها نگهداری کنید.
 • اگر در حوزه صادرات میوه فعالیت میکنید، ساخت سردخانه در استان آذربایجان غربی میتواند کیفیت محصولات را قبل از صادر شدن در بهترین حالت نگه دارد.
 • کارخانه دار ها و صاحبین کسب و کار های تولیدی میتوانند مواد اولیه مورد نیاز و محصولات تولید شده شان را تا زمان توزیع در انواع سردخانه های موجود نگهداری کنند.
 • ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه از فاسد شدن و خراب شدن محصولات و میوه های شما جلوگیری کرده و هدر رفت و دور ریز محصولات را کاهش خواهد داد.
 • میوه ها، سبزیجات و مواد اولیه در سردخانه کیفیت خود را حفظ خواهند کرد.
 • بهبود کیفیت محصول نهایی، جلوگیری از هدر رفت و نگهداری اصولی در نهایت موجب افزایش تقاضا، فروش بیشتر و سود آوری چند برابر خواهد شد.

آب و هوای آذربایجان غربی و ارومیه

ارومیه یکی از بزرگترین و زیباترین شهرهای استان آذربایجان غربی است. این شهر جزو شهر های خوش آب و هوا و چهار فصل کشور عزیزمان ایران میباشد. تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد دارد. از همین رو محصولات باغی، فصلی و میوه هایی که در این منطقه رشد میکنند بسیار متنوع میباشند.

بنابراین میتوان گفت ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه به دلیل آب و هوایش بسیار ضروری است. میوه های تابستانی در هوای گرم این منطقه باید در شرایط مطلوب دمایی نگهداری شوند تا از فاسد شدگی و هدر رفت آنها جلوگیری شود.

به صورت کلی ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه به دلیل شرایط آب و هوایی این شهر و توابع آن میتواند انتخابی هوشمندانه و یک سرمایه گذاری بلند مدت باشد.

پتانسیل‌های ساخت سردخانه در استان آذربایجان غربی

از جمله پتانسیل های ساخت سردخانه در استان آذربایجان غربی میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • وجود منابع طبیعی و خاک حاصلخیز: شرایط آب و هوایی استان آذربایجان غربی آن را به بهترین منطقه برای ساخت سردخانه تبدیل کرده است. این منطقه خاک حاصلخیز و شرایط آب و هوایی مطلوبی دارد و به راحتی پتانسیل تولید محصولات باغی و کشاورزی متنوع را خواهد داشت.
 • تنوع محصولاتی بالا: به دلیل شرایط آب و هوایی و چهار فصل بودن، هر یک از شهرهای آذربایجان غربی دارای تنوع محصولاتی و باغی بسیار گسترده ای میباشد.
 • موقعیت جغرافیایی این استان و پتانسیل های صادراتی: ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه به دلیل نزدیکی این استان به مرز می تواند پتانسیل های صادراتی و وارداتی بسیار پرسودی را به همراه داشته باشد.

محصولات کشاورزی و باغی مهم

استان آذربایجان غربی سبدی رنگین از محصولات کشاورزی، باغی و زراعی را به خود اختصاص داده است. به دلیل این تنوع بالای محصولات، ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه یکی از نیاز های اصلی این استان و توابع آن است. در ادامه به محصولات کشاورزی و باغی مهم که در این استان کشت و برداشت میشوند و برای نگهداری آنها نیاز به سردخانه است، اشاره خواهیم کرد:

 • سیب
سیب یکی از اصلی ترین محصولات باغی استان آذربایجان غربی است. برای نگهداری، صادرات و توزیع سیب به سایر مناطق ایران، نیاز به ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه به شدت حس میشود.
 • چغندر
همانطور که میدانید چغندر یکی از اصلی ترین مواد الیه در تولیدات مختلف کارخانه ای میباشد.
 • کلزا
یکی از محصولات زراعی مهم که برای تولید انواع روغن و… از آن استفاده میشود، کلزا میباشد. ساخت سردخانه در استان آذربایجان غربی میتواند به رشد تولید، نگهداری و صادرات کلزا از این منطقه کمک کند.
 • انواع گیاهان دارویی و خوراکی مانند بیدمشک، نعنا، پونه و…

انواع سردخانه های مورد نیاز

مجموعه دامون با ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه نیاز صاحبین کسب و کار و مزرعه داران این منطقه را برطرف خواهد کرد. از جمله سردخانه هایی که میتوان در این منطقه ساخت و از آنها بهره برداری کرد، میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1.  انواع سردخانه های کانکسی
 2. سوله های مجهز به سردخانه و تجهیزات برودتی
 3. سردخانه های صنعتی
 4. انواع سردخانه های میوه: سردخانه سیب، سردخانه انگور، سردخانه آلو و زردآلو و….
همچنین از جمله صنایع مهم نیازمند سردخانه میتوانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
 1. صنایع تولید کننده محصولات غذایی
 2. صنایع تولید کننده انواع کنسرو های میوه
 3. صنایع تولید کننده انواع آب میوه، نکتار و پوره های میوه
 4. صنایع تولید محصولات صادراتی و…

در انتها باید بگوییم ساخت سردخانه در آذربایجان غربی و ارومیه علاوه بر رشد اقتصادی این منطقه میتواند به بهبود کیفیت محصولات تولیدی و جلوگیری از هدر رفت آنها کمک کند. اگر صاحب مزرعه، باغ یا زمین زراعی هستید، با ساخت سردخانه در نزدیکی محل تولید خود میتوانید فروش محصولات تان را افزایش دهید.

مشاوران ما در مجموعه دامون به صورت 24 ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما درباره شرایط راه اندازی و ساخت سردخانه در استان آذربایجان غربی هستند. با ما در ارتباط باشید.