نمایندگی محصولات برند دانفوس
Danfoss

دانفوس

عطش نوآوری یک ذهن آینده‌نگر؛ این جمله خصوصیت اصلی “مدز کلاوزن” بود. مردی که در دهه سی‌اٌم قرن پیش، پایه‌های غول محبوب صنعت را بنیان گذاشت؛ برندی به‌نام دانفوس که امروز در سراسر جهان شناخته شده است. شوق خاموش نشدنی او، سال‌ها پس از مرگش هنوز در ذات دانفوس جاری  است و این شرکت را در مسیر نوآوری پیش می‌برد. برند دانفوس همواره در حال پیشروی به‌سوی استانداردهای تازه بوده و نتایج شگفت‌انگیزی نیز به‌دست آورده است. شروع کار برند دانفوس با تولید محصولات محدودی همراه بود اما این برند حالا در تولید اکثر قطعات مورد استفاده در صنعت سرمایش، گرمایش، پمپ‌های فشار قوی و کنترل درایوها (VFD) فعال است و در اکثر کشورهای جهان نمایندگی فعال دارد. شرکت دامون عرضه کننده محصولات برند دانفوس بهمراه ضمانت اصالت می‌باشد.

در ویدیو زیر، به شرح برند دانفوس و محصولات آن پرداخته‌ایم.

محصولات دانفوس ساخت کجاست؟

برند دانفوس در کشورهای بسیاری نمایندگی دارد و علاوه بر کشور دانمارک که محل تاسیس آن است؛ از مبدا سایر کشورها نیز اقدام به تولید محصولات می‌کند. از چین، لهستان، فرانسه و هند می‌توان به‌عنوان کشورهایی نام برد که نمایندگی فعال دانفوس در آن‌ها وجود دارد.

نمایندگی دانفوس

نمایندگی رسمی کمپرسور دانفوس در ایران وجود ندارد. البته تامین کنندگان مختلف موفق به تهیه و عرضه بسیاری از کالاهای این برند در ایران شده‌اند. هم‌اکنون شما می‌توانید محصولات اصلی Danfoss را با ارائه گارانتی بازگشت از دامون تهیه کنید.

نرم افزار و کاتالوگ دانفوس

دانفوس برای اطلاع رسانی و ارائه اطلاعات کامل به مشتریانش اهمیت ویژه‌ای قائل است؛ در همین راستا برای تمامی محصولاتش کاتالوگ کاملی ارائه کرده است. ما در صفحات هر یک از تجهیزات برند دانفوس، کاتالوگ مربوط به آن را نیز قرار داده‌ایم. علاوه بر آن، در این مطلب کاتالوگ عمومی دانفوس نیز قرار گرفته است.

راه دیگر کسب اطلاع از محصولات دانفوس، نرم افزار رسمی دانفوس یعنی coolselector است؛ این برنامه در مسیر ارائه راهکار سرمایشی مناسب و انتخاب اجزای مختلف سیکل تبرید اطلاعات کامل و دقیقی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در قسمت زیر می‌توانید این نرم افزار را دانلود کنید.

دانلود کاتالوگ محصولات برند دانفوس

دانلود نرم‌افزار برند دانفوس coolselector

ویدئو آموزش کار با نرم افزار دانفوس

در ویدیویی که مشاهده می‌کنید، مهندسان طراحی راهکارهای برودتی دامون توضیحات لازم برای کار با نرم افزار coolselector دانفوس را ارائه کردند. با استفاده از این ویدئو می‌توانید به‌راحتی از نرم افزار دانفوس استفاده کنید.

نحوه تشخیص دانفوس اصلی یا تقلبی

شهرت و کیفیت محصولات دانفوس باعث شده تا نمونه‌های تقلبی این برند نیز در بازار دیده شود؛ حال باید دید چگونه می‌توان تفاوت بین محصول اورجینال و تقلبی دانفوس را تشخیص داد. چند راه برای رسیدن به این مقصود وجود دارد؛ مطمئن‌ترین راه برای تایید اصالت محصولات برند دانفوس ارسال کد محصول به پشتیبانی مشتریان یا استفاده از دیگر ابزارهای دانفوس برای تایید اصالت کالاست اما متاسفانه به‌دلیل تحریم اقتصادی ایران این مهم امکان‌پذیر نیست، در عوض می‌توان خرید از مجموعه‌های مورد اعتماد داخلی را پیشنهاد کرد؛ فروشنده‌هایی که حسن سابقه داشته و سیستم‌های فروخته شده را تضمین می‌کنند، انتخاب مناسبی برای خرید محسوب می‌شوند.

فعالیت‌های دانفوس در طول ۹۰ سال

دهه ۳۰ میلادی

در طول این سال‌ها “مدز کلاوسن” دانفوس را با تولید محصولاتی مانند سوئیچ فشار و ترموستات راه اندازی کرد. تیم دانفوس تا پایان این دهه به تعداد ۲۶ نفر رسید.

دهه ۴۰ میلادی

ده سال پس از تاسیس دانفوس، تعداد کارکنان این برند به ۱۷۹ نفر رسیده بود؛ در سال ۱۹۴۶ نام این شرکت به نام فعلی آن تغییر می‌کند.

دهه ۵۰ میلادی

در دهه ۵۰، دانفوس با فروش بیش از ۵۰۰۰ کمپرسور، سود قابل توجهی به دست می‌آورد. تعداد کارکنان دانفوس در این سال‌ها به ۳۰۰۰ نفر رسید.

دهه ۶۰ میلادی

۵۰۰۰ نیروی مشغول به کار و ۵ میلیون کمپرسور فروخته شده برجسته‌ترین دستاورد دانفوس در این دهه است؛ در این دهه مد کلاوسن در گذشت.

دهه ۷۰ میلادی

کمپانی دانفوس در دهه ۷۰ میلادی تغییرات گسترده‌ای در محصولات خود ایجاد کرد؛ افزودن کنترل‌کننده‌های فرکانس که مقدمه ساخت درایوهای صنعتی بود از جمله اتفاقات مهم این دهه برای دانفوس محسوب می‌شود. همچنین برند Danfoss  در طول این دهه موفق به کسب جایزه برای موتور ORT خود شد.

دهه ۸۰ میلادی

در سال ۱۹۸۵ دانفوس موفق به دریافت جایزه برترین تولیدکننده شد؛ این جایزه، برای تولید دستگاهی که مواد مغذی آب را از آب مصرف‌شده و آلوده جذب می‌کرد، به دانفوس اهدا شد. در این دهه تعداد ۱۰۰ میلیون کمپرسور در کمپانی دانفوس تولید شد و پرسنل این کمپانی به ۱۳۲۸۵ نفر در نقاط مختلف  جهان افزایش یافت.

دهه ۹۰ میلادی

توجه ویژه برند دانفوس به حفاظت از محیط زیست در نهایت منجر به دریافت جایزه “محصولات سبز” در دهه ۹۰ برای این برند شد.

دهه ۲۰۰۰ میلادی

در دهه ۲۰۰۰ میلادی نیز تولیدات دانفوس افزایش یافت و نمایندگی‌های در کشورهایمانند برزیل و هند تاسیس شد. در این دهه هم در حدود ۳۲۰۰۰ نفر تحت استخدام کمپانی دانفوس بودند.

دهه ۲۰۱۰ میلادی

در دهه دوم قرن فعلی، کمپانی دانفوس در راستای شعار برند خود یعنی “مهندسی فردا” به دنبال طراحی و نوآوری در محصولات بود. در سال ۲۰۱۹ کمپانی دانفوس ۲۸۰۰۰ نیروی استخدامی در سرتاسر جهان داشت.

۱. سیستم های سرمایش و گرمایش

یکی از مشهورترین بخش‌هایی که دانفوس در آن فعال است و سرمایه گذاری فراوانی نیز روی آن داشته، تولیدات سرمایشی و گرمایشی است. از بین تجهیزات گرمایشی برند Danfoss بخاری‌های گلخانه‌ای، هیترهای کارگاهی و هواسازهای اکونوپک شناخته شده‌تر هستند.

در تولید محصولات دانفوس اکثر نیازهای یک سیکل تبرید در نظر گرفته شده است؛ کمپرسورهای منیروپ و اسکرال که طیف گسترده‌ای از دما را شامل می‌شوند و برای اغلب کاربردهای برودتی کارایی دارند توسط دانفوس ساخته شده‌اند. علاوه بر کمپرسورها، انواع مختلف شیرآلات درشرکت دانفوس تولید می‌شوند؛ شیر اکسپنشن، شیر توپی، شیر اطمینان و شیر برقی از جمله شیرآلاتی هستند که در سیکل‌های برودتی سردخانه و تهویه مطبوع به‌کار بسته می‌شوند.

تجهیزات خط از جمله کر درایر، فیلتر درایر و سایت گلس به‌همراه پرشر سوئئیچ و ترموستات نیز از پرمصرف‌ترین تجهیزات برودتی دانفوس محسوب می‌شوند.

  • سیستم های کنترل قدرت

سیستم‌های کنترل و انتقال قدرت از دیگر تجهیزاتی هستند که برند دانفوس در تولید آن‌ها فعالیت دارد و طراحی‌های تازه‌ای از آن‌ها را ارائه داده است.

  • تجهیزات اتوماسیون صنعتی

اتوماسیون صنعتی یکی دیگر از بخش‌های فعالیت دانفوس است. از مهم‌ترین اهدافی که دانفوس تعریف کرده، ایجاد سهولت در فرآیندهای صنعتی است، در نتیجه با ایجاد سیستم‌های اتوماسیون صنعتی به سمت این هدف در حرکت است.

  • درایوهای صنعتی

درایوهای صنعتی نقش بسیار مهمی در صنعت ایفا می‌کنند. این دستگاه‌ها با کنترل جریان برق نقشی اساسی در حفظ سلامت دستگاه و الکتروموتور دارند. همچنین نقش درایوها در کنترل مصرف انرژی توسط الکتروموتور اهمیت بالایی دارند.

  • پمپ های فشار قوی

کم‌ترین میزان مصرف و بیشترین کارایی، هدف اصلی دانفوس در ساخت پمپ‌های فشار قوی است.

ســــوالــــات مــــتــدوال

01راه تهیه محصولات اورجینال دانفوس در ایران چیست؟

مراجعه به شرکت های شناخته شده در صنعت سرمایش یکی از راه های  حصول اطمینان از اصالت کالاهاست.

02آیا محصولات دانفوس محدود به کار با مبردهای فریونی هستند؟

خیر. محصولات دانفوس رنج وسیعی از کاربردها را شامل می شوند.

03چگونه از انتخاب تجهیز درست، مطمئن باشم؟

برای انتخاب صحیح تجهیزات بهتر است با متخصصین فنی این حوزه مشورت کنیم.

04آیا تولیدات دانفوس می توانند در کنار برندهای دیگر در سیستم سرمایشی کار کنند؟

بله؛ امکان کار کردن در کنار سایر برند های سرمایشی نیز وجود دارد.