سردخانه موز

سردخانه موز با ایجاد شرایط مناسب از لحاظ دما و رطوبت و همچنین اتمسفر، مدت زمان نگهداری موز را افزایش می‌دهد و از خراب شدن آن جلوگیری می‌کند.  موز به صورت سبز و نرسیده برداشت می‌شود و فرآیندهایی برای رساندن آن انجام می‌گیرد. زیرا هرچقدر میوه رسیده‌تر باشد، زودتر خراب می‌شود. دمای مناسب برای فرآیند رساندن موز، ۷ تا ۱۸ درجه سلسیوس و دمای مناسب برای جابجایی و انتقال آن دمای 14.5 است. در ایران، موز در مناطق گرمسیری مانند استان سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان کشت می‌شود. در نتیجه، ایجاد شرایط مناسب دمایی برای جلوگیری از خراب شدن میوه در هنگام نگهداری و انتقال موز به دیگر مناطق، ضروری است. در ادامه به بیان مشخصات و ویژگی‌های سردخانه مخصوص نگهداری موز می‌پردازیم.

سردخانه موز چیست
هنگام نگهداری موز در سردخانه، تهویه هوا باید به خوبی انجام شود تا از رسیدن زودهنگام یا خراب شدن میوه‌ها جلوگیری گردد.

مراحل تولید موز

موزها به صورت نرسیده و سبز چیده می‌شود. اگر موزها به صورت رسیده برداشت شود، زمان نگهداری آنها کاهش می‌یابد و به سرعت خراب می‌شود. هر درخت موز یک شاخه موز تولید می‌کند. این شاخه‌ها از درخت جدا شده و به محل بسته‌بندی منتقل می‌شوند.

مراحل تولید موز
هر شاخه موز شامل ۵۰ تا ۱۵۰ دانه میوه موز است.

موزها از ساقه جدا شده و پس از شست‌و‌شو، به خوشه‌های چهارتایی تقسیم می‌شوند. بسته بندی میوه‌ها با استفاده از جعبه‌های کارتنی انجام می‌شود. نگهداری موز درون کیسه‌های پلاستیکی توصیه نمی‌شود. زیرا این کار از خروج رطوبت جلوگیری می‌کند و باعث خراب شدن میوه‌ها می‌شود. همچنین بسته‌بندی موز باید به گونه‌ای باشد که از تجمع گاز اتیلن جلوگیری شود. جابه‌جایی و انتقال کارتن‌های موز باید در دمای 14.5 درجه سلسیوس و با دقت بالا انجام ‌گیرد. زیرا ترک خوردن موزها باعث ایجاد قارچ می‌شود و اگر رطوبت محل نگهداری بیش از حد باشد، شاهد رشد کپک خواهیم بود.

بسته بندی موز داخل جعبه های مخصوص
غالباً جعبه‌های موز دارای ظرفیت ۱۸ کیلوگرم هستند.

دمای مناسب نگهداری موز

نگهداری هر دو نوع موز رسیده و نرسیده، در دمای کمتر از ۱۳ درجه سلسیوس موجب یخ‌زدگی آن خواهد شد. یخ‌زدگی به علت اکسیداسیون موجب تیره شدن رنگ پوست موز می‌شود. اگر موزهای نرسیده و سبز یخ بزنند، رسیدن آنها طی فرآیندهای مخصوص به خوبی انجام نخواهد شد. همچنین اگر دمای نگهداری موزها حتی چند درجه از دمای بهینه بیشتر باشد، منجر به رسیدن آنها می‌شود. در نتیجه، ایجاد محل مناسب برای نگهداری موز و همچنین کنترل دمای آن، دارای اهمیت فراوان است. به دلیل گذراندن مراحل فرآوری و رساندن موز، پیش سرد کردن میوه قبل از نگهداری موز درون سردخانه انجام نمی‌شود.

جدول فرآیند رساندن و شرایط نگهداری موز در سردخانه

موزهایی که به صورت سبز و نرسیده چیده شده‌اند، ‌به وسیله گاز اتیلن و در اتاق‌های مخصوص رسانده می‌شوند. مقدار مناسب گاز اتیلن درون اتاق، یک متر مکعب به ازای هر هزار مکعب حجم اتاق است. در نتیجه برای حفظ مقدار اتیلن، اتاق باید کاملاً عایق باشد. دمای مناسب برای فرآیند رساندن موز، ۷ تا ۱۸ درجه سلسیوس است. تغییر دما حتی برای چند درجه در طی این فرآیند می‌تواند تغییر نرخ رسیدن میوه را جبران کند. در جدول زیر دمای مناسب برای رساندن میوه در مدت ۴ تا ۸ روز آورده شده است.

مدت زمان فرآیند دما (درجه سلسیوس)
روز اول روز دوم روز سوم روز چهارم روز پنجم روز ششم روز هفتم روز هشتم
۴ روز ۱۸ ۱۸ ۱۷ ۱۶
۵ روز ۱۷ ۱۷ ۱۷ ۱۷ ۱۶
۶ روز ۱۷ ۱۷ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۴
۷ روز ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۶ ۱۴ ۱۴
۸ روز ۱۴ ۱۴ ۱۴ ۱۴ ۱۴ ۱۴ ۱۴۱ ۱۴
فرایند رسیدن موز
مراحل رسیدن موز

نگهداری موز در سردخانه

موز را می‌توان برای مدت ۱ تا ۴ هفته در دمای ۱۳ تا ۱۵ درجه سلسیوس و رطوبت نسبی ۹۰ تا ۹۵ درصد درون سردخانه نگهداری کرد. موز در مدت نگهداری درون سردخانه، گاز اتیلن تولید می‌کند و اگر تعویض هوای سردخانه به خوبی انجام نشود -تعویض کامل هوا هر یک یا دو روز یک بار-، گاز اتیلن موجود در اتاق موجب خراب شدن موزها می‌شود. ترکیب مناسب هوا برای سردخانه کنترل اتمسفر، ۲ تا ۵ درصد اکسیژن و ۲ تا ۵ درصد کربن دی اکسید است.

طراحی و ساخت سردخانه موز

پیش از سفارش ساخت سردخانه موز باید ظرفیت مورد نیاز و محل احداث سردخانه مشخص شده باشد. در هنگام طراحی سردخانه، عایق‌کاری و تجهیزات سرمایشی مشخص می‌شود. برای عایق ‌کاری سردخانه -که یکی از نکات مهم ساخت سردخانه است- از ساندویچ پانل استفاده می‌شود. تجهیزات سرمایشی سردخانه نیز شامل کندانسور، کمپرسور، اواپراتور و … است. کیفیت تجهیزات سرمایشی یکی از عوامل تعیین کننده عمر سردخانه است. برای اطلاع بیشتر درباره ساخت و احداث سردخانه می‌توانید به مقاله ساخت سردخانه  مراجعه نمایید.

تجهیزات سردخانه موز
بیشتر تجهیزات سرمایشی سردخانه درون کندانسینگ یونیت قرار می‌گیرد.

خرید سردخانه موز

قیمت ساخت سردخانه به ظرفیت سردخانه و کیفیت تجهیزات آن بستگی دارد. شما می‌توانید برای احداث سردخانه با کارشناسان دامون مشورت نمایید و از راهنمایی آنها در خصوص حجم سردخانه، تجهیزات و … استفاده کنید.

قیمت سردخانه موز

نوسانات اقتصادی بر قیمت تجهیزات و در نتیجه هزینه ساخت سردخانه تاثیرگذار خواهد بود. شما می‌توانید با مراجعه به صفحه قیمت سردخانه سایت شرکت دامون، از قیمت تقریبی سردخانه آگاه شوید. همچنین برای اطلاع از قیمت سایر سردخانه های مشابه به صفحه قیمت سردخانه میوه مراجعه بفرمایید.