نمایندگی محصولات برند بیتزر
Bitzer

بیتزر

هم مشهور و هم موفق؛ کمپانی برودتی بیتزر Bitzer یک برند فعال در زمینه ساخت انواع تجهیزات برودتی و الکتریکی است. این شرکت در نیمه ابتدایی قرن بیستم در آلمان متولد شد و از همان سال -یعنی ۱۹۳۴- تا امروز فعالیتش را ادامه داده است. برند بیتزر در در کنار فعالیت‌های تولیدی و تجاری خود، توجه بسیار زیادی نیز به توسعه علمی داشته است؛ بنیاد شوفلر (که به نام پیتر شوفلر، مالک و مدیر عامل سابق این کمپانی نامگذاری شده است) با هدف آموزش حرفه‌ای فارغ‌التحصیلان و همچنین پیشرفت و توسعه صنعت سرمایش در حال فعالیت است. این بنیاد آموزشی به تحقیقات علمی روز و دغدغه‌های محیط زیستی توجه ویژه‌ای دارد. شرکت دامون تامین کننده و نمایندگی محصولات برند بیتزر برای صنایع مختلف می‌باشد.

یکی دیگر از فعالیت‌های برند bitzer کار در حیطه الکترونیک و کنترل است. بیتزر در این زمینه نیز حدود ۶۰ سال سابقه فعالیت دارد.

Bitzer معتقد است مردم نمی‌توانند محصولاتش را  هر جایی به چشم ببینند اما آن را همه‌جا احساس می‌کنند! این کمپانی تولیدات خود را عامل کیفیت بهتر زندگی مردم جهان می‌داند و معتقد است هوای خوب داخل وسایل نقلیه و تازگی محصولات غذایی را مدیون محصولات بیتزر هستیم.

در سال با ۷۵ نمایندگی و بیش از ۴ هزار نیرو توانست گردش مالی تقریبی یک میلیارد دلار را به ثبت برساند. بیتزر در ایران از محبوب‌ترین برندهای کمپرسور به شمار می‌رود. ایرانی‌ها تا سال ۲۰۱۶، ۵۰۰ هزار کمپرسور بیتزر خریدند. به عبارت دیگر، بیتزر نود درصد سهم بازار کمپرسور سرمایشی در ایران را به خود اختصاص داده است.

در بین محصوات برند bitzer در مجموع سه نوع کمپرسور و ۷ مدل روغن مشهورتر نسبت به دیگر محصولات وجود دارد. در ادامه به معرفی انواع آن‌ها بیتزر می‌پردازیم.

کمپرسور پیستونی بیتزر ؛ کارا با مکانیزم رفت و برگشتی

 کمپرسور پیستونی بیتزر با پوشش طیف وسیعی از توان‌ها (۱٫۵ اسب بخار تا ۷۰ اسب بخار) می‌تواند بهترین گزینه برای بسیاری از مصارف از جمله تهویه مطبوع و سردخانه باشد. انواع این مدل‌ها با گازهای مبرد مختلفی سازگارند. این نکته برای خریداران امتیاز ويژه‌ای محسوب می‌شود؛ چراکه دایره انتخاب آن‌ها را افزایش می‌دهد.علاوه بر رنج توان گسترده، بازدهی بالا نیز از خصوصیات کمپرسورهای پیستونی برند بیتزر است. اجزای اصلی این کمپرسور عبارتند از سیلندر، پیستون و سوپاپ.

کمپرسور پیستونی بیتزر در دو سری Y دار و بدون Y تولید می‌شود. تفاوت این دو سری در یک نکته نهفته است و آن گاز مورد استفاده این کمپرسورهاست. سیستم‌های بدون Y از گاز مبرد R22 بهره می‌برند و روغن مورد علاقه آن‌ها نیز روغن B5.2 است اما سری Y دار با گاز R22 دمخور نیستند؛ این سری، از مبردهای   R134a, R404  R410 و R407استفاده می‌کنند و با روغن BSE32 روان می‌شوند.

کمپرسور دو مرحله ای بیتزر ؛ فشرده سازی برای رسیدن به دماهای پایین تر

 این کار از عهده کمپرسورهای دومرحله‌ای برمی‌آید. همانطور که از نام این نوع  کمپرسور پیداست، عملکرد آن در فشرده سازی گاز مبرد دو مرحله‌ای است. فشرده سازی در دو مرحله کمک می‌کند تا توان سرمایش بالاتری نسبت به کمپرسورهای پیستونی داشته باشیم. در نتیجه، از این نوع کمپرسور باید در راهکارهایی بهره برد که بار برودتی بسیار بالایی دارند؛ برای مثال تونل‌های انجماد یا سردخانه‌های زیر صفری برای رسیدن به دمای مطلوب نیازمند این کمپرسور پرقدرت هستند.

کمپرسور اسکرو بیتزر ؛ مارپیچ‌های پرتوان

کمپرسور اسکرو در ساختار درونی خود از دو مارپیچ پهلو به پهلو بهره می‌‍برد. این مارپیچ‌ها (روتورها) با گردش در دو سوی مختلف، مبرد را در میان خود تحت فشار گذاشته و فشرده می‌‍کنند. کمپرسورهای اسکرو در دو سری سمی هرمتیک و کامپکت اسکرو طراحی و تولید می‌شوند؛ کاربردهای هر یک از این دو ممکن است با توجه به ویژگی‌های مخصوص‌شان تفاوت داشته باشد اما به‌طور خاص، کمپرسورهای کامپکت اسکرو معمولا کارکرد مناسب تهویه مطبوع دارند و سمی هرمتیک های اسکرو بیشتر در سردخانه به‌کار بسته می‌شوند.

کمپرسورهای اسکرو بیتزر به توان فوق‌العاده خود شناخته می‌شوند؛ این سیستم‌های غول‌پیکر می‌توانند به خوبی از پس ایجاد توان سرمایشی سردخانه‌های صنعتی بزرگ بربیایند بدون این‌که در کوتاه مدت دچار خرابی شوند یا کارایی خود را از دست بدهند.

روغن bitzer

اهمیت روغن برای سلامت کمپرسور مانند هوا برای ریه انسان است؛ اگر کیفیت روغن پایین باشد یا نوع اشتباهی از روغن وارد کمپرسور شود، روزهای سلامتی سیستم کمپرسور به پایان می‌رسد. بیتزر روغن‌های کمپرسور را با هدف شارژ در کمپرسورهای خود تولید می‌کند و هر یک از کمپرسورها با توجه به مبرد سازگار خود، از روغن خاصی (معدنی یا پلی‌ال‌استر) بهره می‌برند.

تجهیزات اضافی کمپرسورهای بیتزر

در تصویر زیر آپشن‌هایی مطرح شده است که می‌توان علاوه بر قطعات اصلی کمپرسور، بر روی آن نصب کرد؛ این قطعات را در دو نوع کمپرسور پیستونی و اسکرو مطرح کرده ایم.

تجهیزات خاص بیتزر برای کمپرسور ها

تجهیزات خاص برند بیتزر در کمپرسور های پیستونی و اسکرو

نحوه تشخیص محصولات بیتزر اورجینال آلمان

یکی از دغدغه‌های اصلی بیتزر حفظ رضایت خریداران به‌وسیله تولید محصولات اصلی است و از راه‌های مختلف مانند ثبت کامل اطلاعات مدل‌ها و محصولات و ثبت کد QR روی محصولات با هرگونه محصول مشابه یا تقلبی با نمونه‌های خود مبارزه می‌کند و از خریداران می‌خواهد تا از طریق ایمیل، نمونه‌های تقلبی را گزارش دهند. از این رو کمپانی Bitzer روش‌هایی را برای اطمینان از اصالت به خریدارن معرفی کرده است؛ بیتزر از مخاطبان می‌خواهد تا کد QR را اسکن کرده و در سایت این کمپانی شماره سریال و مدل کمپرسور را مقایسه کنند. دامون این پروسه را برای شما انجام خواهد داد.

نحوه‌ی تشخیص اصالت کمپرسور بیتزر

تفاوت بین محصولات اصلی و تقلبی بیتزر فراوان است؛ در تصویر زیر چند فرق اساسی را بیان کرده‌ایم.

مقایسه محصولات اصلی و تقلبی بیتزر

تفاوت محصولات اصلی و تقلبی بیتزر

کاربرد محصولات بیتزر

هدف بیتزر ایجاد سیستم‌های پایدار و کارامد سرمایشی با استفاده از محصولات با کیفیت است؛ از این رو باید گفت تقریبا در تمام راهکارهای سرمایشی می‌توان از تولیدات این برند آلمانی بهره برد. کمپرسورهایی با طیف وسیع توان برودتی امکان به‌کارگیری در تهویه مطبوع تجاری و مسکونی، سردخانه‌های متنوع از زیر صفر تا بالای صفر، اتاق‌های پیش سرد و تونل‌های انجماد را فراهم می‌کنند؛ همچنین از کمپرسورهای بیتزر در صنایع مختلف غذایی، دارویی و صنایع مادر می‌توان استفاده کرد.

کمپرسور های بیتزر در صنایع برودتی

طیف وسیع کاربرد کمپرسورهای بیتزر

نرم افزار و کاتالوگ محصولات بیتزر

پشتیبانی به روش‌های مختلف از ویژگی‌های مثبت بیتزر است. برند bitzer راه‌های متنوعی برای کسب اطلاعات از محصولاتش ایجاد کرده است. یکی از این راه‌ها، مراجعه به کاتالوگ محصولات است. در کاتالوگ تولیدات بیتزر اطلاعات دست اول بسیاری وجود دارد که می‌تواند مشکل شما را حل کند.

راه دیگر، مراجعه به نرم افزار BITZER است که برای ویندوز و موبایل ارائه شده است. با استفاده از این نرم افزار می‌توانید تجهیزات سیکل سرمایشی خود از جمله کمپرسور مناسب را انتخاب کنید.

دانلود کاتالوگ محصولات بیتزر

دانلود نرم‌افزار برند Bitzer

‌کمپانی بیتزر علاوه بر نرم افزار مذکور، برنامه دیگری را نیز معرفی کرده است که در نوع خود کارایی بسیار زیادی دارد؛ نرم افزار BITZER REFRIGERANT RULER یا خطکش بیتزر به کاربر این امکان را می‌دهد که فشار، دمای نقطه شبنم و دمای حباب را تعیین کند. این برنامه با دسترسی به GPS می‌تواند به‌شکل آنلاین و خودکار این مقادیر را تعیین کند. نرم افزار رایگان خطکش بیتزر را می‌توانید برای سیستم کاربردی مورد نظر خود از لینک زیر دانلود کنید.

دانلود برنامه بیتزر برای اندروید

دانلود برنامه بیتزر برای IOS

نمایندگی بیتزر

بیتزر در ده سال  اخیر تلاش زیادی برای گسترش بازار خود در  کشورهای افریقایی و آسیایی کرده و در کشورهایی مانند نیجریه، کنیا و سنگال نمایندگی تاسیس کرده است؛ این کمپانی در سال ۲۰۱۶ برای حضور در بازار ایران نیز تلاش کرد اما با گذشت زمان، مدت نمایندگی رسمی بیتزر در تهران به پایان رسید و در حال حاضر نمایندگی رسمی در کشور ما ندارد.

در حال حاضر، شرکت مهندسی دامون یکی از تامین‌کنندگان محصولات bitzer در ایران است. برای ارتباط با ما می‌توانید از راه‌های مختلفی مانند تماس تلفنی یا پیامرسان‌ها اقدام کنید.

ســــوالــــات مــــتــدوال

01مزیت بیتزر نسبت به رقیبانش در چیست؟

حجم گستردگی برند بیتزر در حال حاضر در صنعت سرمایش بیش از سایر برندهاست. به همین دلیل قطعات یدکی و خدمات پس از فروش این برند در دسترس تر از سایر برندهاست.

02آیا می توان برای کمپرسور های بیتزر از روغن برندهای دیگر استفاده کرد؟

بله امکان پذیر است، برای استفاده از روغن های دیگر برای کمپرسور های بیتزر باید مبرد سیستم، گرید روغن یا ویسکوزته روغن در دماهای مختلف را مقایسه کرد و روغن مناسب انتخاب شود. می توانید به جدول جایگزینی روغن کمپرسور مراجعه کنید.

03ضمانت نامه محصولات بیتزر را چگونه اخذ کنیم؟

شرکت دامون اصالت کالاها رو بصورت رسمی تایید می کند و همچنین کمپرسور های بیتزر دارای ۶ ماه گارانتی تعمیر از جانب شرکت دامون هستند، همچنین برای اطمینان از اصالت کمپرسور های بیتزر میتوان سریال ساخت هک شده بر روی کمپرسور را برای شرکت بیتزر ایمیل کرد و از زمان ساخت و خروج از کاخانه بیتزرمطلع شد.

04نمایندگی رسمی بیتزر در ایران کجاست؟

متاسفانه این برند در حال حاضر نمایندگی رسمی در ایران ندارد؛ اما تامین کنندگانی از جمله دامون کالاهای اصلی آن را در ایران تامین می‌کنند.