شرایط عودت کمپرسور های دامون

کمپرسورهای برودتی که توسط شرکت دامون تامین می شود، در معتبرترین کارخانه‌های دنیا (دانفوس، بیتزر، کوپلند و …) ساخته شده و تمامی آن‌ها قبل از خروج از کارخانه تست می‌شوند. با این حال؛ شرکت دامون به منظور اطمینان بیشتر، بر اساس موارد مندرج در این متن، امکان تست کمپرسور قبل از نصب را نیز فراهم کرده است. در صورت رعایت اصول علمی و استاندارد در تست کمپرسورها، شرکت دامون عودت کمپرسور را با شرایط ذیل برای مشتریان تضمین می‌کند. برای عودت کمپرسور خود می‌توانید با شماره تلفن ۹۱۰۰۵۷۸۲ – ۰۲۱ تماس گرفته و با ذکر شماره سفارش خود با کارشناس فروش مربوطه صحبت کنید.

تست کمپرسور | شرایط عودت کمپرسور | شرایط برگشت کمپرسور | تست کمپرسور برودتی

نکات مربوط به نصب کمپرسور

نصب کمپرسور باید توسط تکنیسین باتجربه و دارای دانش فنی انجام بگیرد تا اشکالاتی از قبیل دوفاز شدن، حرکت با دور معکوس و ... رخ ندهد. نصب کمپرسور یک کار تخصصی است و صرفا فنی بودن تکنیسین برای انجام دقیق آن کفایت نمی‌کند.

اگر از تجربه و دانش نصاب خود اطمینان ندارید، برای نصب کمپرسور از راهنمایی واحد مهندسی شرکت دامون استفاده کنید. این راهنمایی برای مشتریان دامون کاملا رایگان است.

بیش از ۹۵ درصد خرابی‌های کمپرسور علتی به جز خود کمپرسور دارد. به خاطر همین قبل از تعویض کمپرسور کل مدار سرمایشی خود را بازرسی و عیب‌یابی کنید. تعویض کمپرسور به‌تنهایی مشکلات مدار شما را مرتفع نخواهد کرد.

الزامات عمومی تست کمپرسور

تست برقی در حالت روشن بدون بار، فقط تا "۵ ثانیه" قابل قبول است.

تست برق باید قبل از جوشکاری انجام گیرد.

اکیدا توصیه می‌کنیم برای تست برق کمپرسور، به‌جای روشن کردن آن از اهم‌متر استفاده کنید. به نحوی که اتصال داخلی سیم‌پیچ‌ها با یکدیگر و همچنین به بدنه مشخص شود.

الزامات اختصاصی تست کمپرسور اسکرال

الزامات اختصاصی تست کمپرسور اسکرال

اتصال برق سه فاز به کمپرسور اسکرال باید به نحوی انجام شود که کمپرسور خلاف جهت صحیح دوران نکند. (اتصال صحیح فازها به جعبه برق کمپرسور)

کمپرسور در چه شرایطی مرجوع نمی‌شود؟

  • اگر کمپرسور بر اثر طولانی‌تر شدن زمان تست برقی، بسوزد، ارائه خدمات گارانتی و مرجوعی ممکن نیست.
  • در صورت آسیب ظاهری به کمپرسور یا لوله‌های آن، کمپرسور مرجوع نمی‌شود. در صورتی که به کمپرسور یا لوله‌های آن آسیب ظاهری وارد شود، گارانتی قابل استفاده نیست.
  • در صورت نشت روغن، کمپرسور قابل مرجوع شدن نیست.
  • در صورت گم شدن پالت، جعبه، درپوش و سایر قطعات، کمپرسور مرجوع نمی‌شود.
  • در صورت نصب کمپرسور سه فاز (در کمپرسورهای اسکرال) بر خلاف روش درج شده روی پلاک کمپرسور (و سوختن سیم پیچ)، امکان مرجوع کردن آن کمپرسور وجود ندارد.