نمایندگی محصولات کوپلند
Copeland

کوپلند

کوپلند یکی از نام‌های پرآوازه در صنعت تبرید است. این شرکت سابقه‌ای طولانی در تولید محصولات متنوع دارد؛ از ژنراتور الکتریکی گرفته تا کمپرسورهای سرمایشی. کوپلند بیش از یک قرن پیش توسط ادموند کوپلند و آرنولد گاس با نام “دلکو لایت” در ایالت میشیگان آمریکا تاسیس شد. شرکت دلکو لایت ابتدا روی سیستم‌های روشنایی و ژنراتورهای الکتریکی متمرکز شد و سپس از سال ۱۹۲۹ با نام “Copeland products” به تولید کمپرسورهای سرمایشی پرداخت. شرکت دامون، عرضه کننده و نمایندگی محصولات کوپلند همراه با گارانتی ضمانت و خدمات پس از فروش می‌باشد

تاریخچه سرمایشی برند کوپلند

در دهه ۱۹۳۰، کوپلند موفق به طراحی و تولید اولین کمپرسور هرمتیک خود شد؛ این محصول از آن جهت که مهروموم بود و از نشت روغن جلوگیری می‌کرد نوآوری قابل توجهی به‌حساب می‌آمد. کوپلند چند سال بعد، در دهه ۵۰، اولین کمپرسور دو مرحله‌ای خود را توسعه داد؛ این کمپرسور در صنعت تبرید استفاده بالایی داشت و نیازهای سنگین سرمایشی را پوشش می‌داد. کوپلند به نوآوری‌های خود ادامه داد تا برای نخستین بار در دهه ۸۰، کمپرسور اسکرال خود را  روانه بازار کرد. فناوری اسکرال Copeland برای دستیابی به حداکثر کارایی و طیف کاملی از مبردهای با  GWPپایین طراحی شد. اسکرال به‌عنوان پر مصرف‌ترین کمپرسور در کاربرد تهویه مطبوع معرفی شد. در آینده، با اعمال ویژگی‌های هوشمند مانند الکترونیک plug-and-play این نوع از کمپرسور فراتر از نسل پیشین خود توانست کاربردهای تهویه مطبوع و تبرید را عملی کند.

پیشرفت‌های کوپلند، محصول نوآوری و تدبیر این برند خوشنام است. این عناصر در ذات برند Copeland جای گرفته و آن را در چالش‌های مختلف دنیای تبرید در طول سالیان طولانی موفق نگه داشته است. برند کوپلند امروز زیرمجموعه غول صنعتی امریکا یعنی شرکت امرسان است.

فناوری اسکرال کوپلند

زمانی که برند کوپلند برای اولین بار در استفاده از فناوری اسکرال در کمپرسورها پیشگام شد، صنعت تبرید را برای همیشه تغییر داد. از آن زمان، کمپرسورهای اسکرال برند Copeland بیشتر از ۱۷۰ میلیون بار نصب شده‌اند. این فناوری همچنان اولویت برنامه های HVAC است و پیمانکاران و سازندگان تجهیزات اصلی را با راندمان بالا، اطمینان زیاد و نصب راحت خود تحت تاثیر قرار می دهد.

کمپرسورهای اسکرال کوپلند به وسیله دو مارپیچ که یکی از آن‌ها ثابت و دیگری متحرک است، فعالیت می‌کنند. مارپیچ ثابت به بدنه کمپرسور متصل می‌شود و مارپیچ متحرک که به میل لنگ وصل شده، درون مارپیچ ثابت می‌چرخد. در بین این دو مارپیچ، گاز مبرد فشرده و سپس از خروجی کمپرسور به مدار تزریق می‌شود.

کوپلند و محصولات مطرح در دنیا

برند Copeland به‌شکل ویژه در ساخت کمپرسور فعالیت می‌کند اما در میان کمپرسورها دو نوع خاص را به تولید می‌رساند؛ نوع اسکرال و پیستونی. کمپرسورهای پیستونی کوپلند از جمله کالاهای مشهور این شرکت محسوب می‌شوند؛ این کمپرسورها در دو سری دیسکاس و S ساخته می‌شوند که هر یک ویژگی‌های خود را دارند.

سری دیسکاس کوپلند، نوع شناخته شده‌تر و مرسوم‌تر این برند است، در واقع بیشتر مصرف‌کنندگان از این سری بهره می‌برند. کمپرسورهای دیسکاس از لحاظ اقتصادی نیز ارزان‌تر هستند و صرفه بیشتری دارند. در مقابل سری S کوپلند از لحاظ فنی پیشرفته‌تر است و بازدهی بالاتری از دیسکاس دارد. بازدهی بیشتر این کمپرسورها به‌دلیل وجود “ولو پلیت” در ساختار آن‌هاست؛ “ولو پلیت” (valve plate) به حرکت نرم‌تر و اصطکاک پایین‌تر گاز مبرد در کمپرسور کمک می‌کند.

گذشته از کمپرسورهای پیستونی باید گفت شهرت اصلی کوپلند به‌دلیل کمپرسورهای اسکرال این شرکت است؛ کوپلند چهار سری کمپرسور اسکرال تولید می‌کند (ZR, ZP, ZRD, ZPD) که در میان آن‌ها دو کمپرسور ZR و ZP استفاده بیشتری دارند. هر دوی این محصولات، از ویژگی‌هایی مانند لرزش پایین و مصرف بهینه برخوردارند و تفاوت عمده آن‌ها نوع گاز مصرفی است؛ به‌گونه‌ای که ZR با گازهای R134a و R22 سازگار است و ZP با مبرد R410A هماهنگی دارد.

دو نوع دیگر یعنی سری‌های ZPD و ZRD مدل دیجیتال اسکرال کوپلند هستند؛ این دو سری به‌کمک سیستم مدولاسیون دما و انرژی را کنترل کرده و به بهینه‌سازی مصرف کمک می‌کند.

ویژگی محصولات کوپلند

کمپرسورهای کوپلند با توجه به ویژگی‌های‌شان انتخاب‌های کاملی برای سیکل‌های سرمایشی هستند. در ادامه به بررسی مهم‌ترین ویژگی‌های محصولات کوپلند می‌پردازیم.

محدوده عملکرد گسترده: محدوده عملکرد کمپرسورهای پیستونی و اسکرال کوپلند به‌اندازه‌ای گسترده است که می‌تواند گزینه مناسبی برای بیشتر کاربردها باشد. سری اسکرال در توان‌های پایین‌تر، برای کاربردهای تهویه مطبوع مناسب به‌حساب می‌آید و سری پیستونی با پهنه عملکرد بیشتر، برای تامین توان سرمایشی سیستم‌های سردخانه‌ای مناسب است.

قابلیت اطمینان بالا: هر دو سری از کمپرسورهای کوپلند بعد از گذراندن آزمایش‌های کیفی به بازار عرضه می‌شوند و از لحاظ کارایی کیفی قابل اطمینان هستند.

صدا و لرزش پایین: کمپرسورهای اسکرال کوپلند با طراحی دقیق خود صدا و لرزش بسیارکمی ایجاد می‌کند؛ این کمپرسورها انتخاب مناسبی برای کاربردهای مسکونی به‌حساب می‌آیند.

حفاظت در برابر تغییرات توان الکتریکی: درایوهای مورد استفاده در کمپرسورهای Copeland از کمپرسور در برابر عملکرد خارج از پارامترهای طراحی و همچنین تغییرات توان الکتریکی محافظت می‌کند. این درایوها ضامن عملکرد پایدار و طول عمر بیشتر کمپرسور کوپلند است.

کاربرد محصولات Copeland

  1. تبرید تجاری و صنعتی: کمپرسورهای کوپلند به‌خصوص نوع پیستونی آن در سیستم‌های تبرید تجاری و صنعتی کاربرد گسترده‌ای دارند. با توجه به سازگاری این کمپرسورها با مبردهای مختلف، انتخاب مناسبی برای سیستم‌های تبرید به‌شمار می‌روند.
  2. پمپ‌های حرارتی: از تولیدات کوپلند می‌توان در سیستم پمپ‌های حرارتی بهره برد؛ این سیستم‌ها برای سرمایش و گرمایش مورد استفاده قرار می‌گیرند.
  3. تبرید غذایی و دارویی: محصولات کوپلند در سیستم‌های تبرید سردخانه‌های غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین استفاده از آن‌ها در سردخانه‌های دارویی بالا و زیر صفر مرسوم است.
  4. تهویه مطبوع: کمپرسورهای کوپلند، خصوصا سری اسکرال این برند با توجه به لرزش کم و صدای بسیار پایین بهترین گزینه برای به‌کارگیری در سیستم‌های تهویه مطبوع مسکونی و تجاری به‌حساب می‌آیند.

کاتالوگ و نرم افزار برند کوپلند

کمپانی کوپلند امرسان نرم افزار انتخاب تجهیزات سرمایشی و گرمایشی خود را با نام select8 ارائه کرده است. این نرم افزار به کاربران اجازه می‌دهد تجهیزات موردنظر خود را انتخاب کنند و علاوه بر آن سازگاری تجهیزات را با یکدیگر بسنجند. می‌توانید از لینک زیر این نرم افزار را دانلود کنید.

دانلود کاتالوگ کمپرسورهای برند کوپلند

دانلود نرم‌افزار برند کوپلند

ســــوالــــات مــــتــدوال