سردخانه 120 تنی میوه

سردخانه 120 تنی میوه از انواع سردخانه‌های بالای صفری است. یعنی این سردخانه برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی مناسب است که باید در بازه‌ی دمایی بالاتر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شوند. محصولاتی نظیر انواع میوه‌ها، خشکبار، لبنیات، دارو، برخی مواد شیمیایی و… برای ذخیره سازی نیازمند سردخانه بالای صفری هستند.

سردخانه نگهداری میوه با کمپرسور 20 اسب بخار

در طراحی سردخانه برای هر محصولی، عوامل بسیاری دارای اهمیت هستند که باید به دقت طراحی و مهندسی شوند. از نکاتی که در طراحی باربرودتی سردخانه بسیار اهمیت دارد ابعاد سردخانه است.

ابعاد سردخانه 120 تنی میوه

همچنین ابعاد سردخانه یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد قیمت سردخانه 120 تنی میوه است. ابعاد سردخانه‌ها با توجه به درخواست مشتریان طراحی می‌گردد. همچنین حجم سردخانه بالای صفری می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. برای یک نمونه سردخانه صد و بیست تنی میوه بالای صفری می‌تواند ابعاد مشخص شده در شکل زیر را داشته باشد.

ابعاد سردخانه 120 تنی میوه

سردخانه بالای صفری 120 تنی میوه حجمی معادل 528 متر مکعب دارد. این بدین معناست که این سردخانه نیازمند کمپرسوری با توان اسمی 20 اسب بخار است. برای ساخت سردخانه صد و بیست تنی بالای صفری در یک محیط مشخص که از قبل تعبیه شده است، مهندسان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه که اصطلاحا ساندویچ پانل نام دارد را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند.

این تجهیزات برای سردخانه بالای صفری باید در دیواره‌ها و سقف سردخانه تعبیه گردد. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن در برابر محیط توسط مهندسان تعیین می‌گردد. این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت است و بر قیمت ساخت سردخانه 120 تنی میوه تاثیر می‌گذارد.

سپس با انتخاب تجهیزات سرمایشی برای ساخت سردخانه صد وبیست تنی میوه، سیکل سرمایش با توجه به ابعاد و کارایی سردخانه طراحی و اجرا می‌شود. همچنین سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر اواپراتور و کندانسور، گاز مبرد، انواع ملزومات سردخانه نظیر اتصالات و لوله‌ها و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح، کنترل و محافظت از تجهیزات مدار سرمایشی، لزوم استفاده از  تابلو برق سردخانه‌ای وجود دارد.

شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر داراست. بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه سردخانه 120 تنی میوه می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره تماس بگیرید.

هزینه ساخت سردخانه 120 تنی میوه

قیمت سردخانه 120 تنی بالای صفر

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

از نکات دارای اهمیت ظرفیت یا تناژ سردخانه است و بسته به نوع محصولی که در سردخانه نگهداری می‌شود، تناژ سردخانه می‌تواند متفاوت باشد. سردخانه 120 تنی میوه با ابعاد مشخص (برای نمونه: ارتفاع 4 متر، طول 12 متر و عرض 11 متر) برای نگهداری مقدار 120 تن میوه (برای نمونه: سیب) گنجایش دارد. بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در این سردخانه تناژ سرخانه نیز تغییر می‌کند؛ زیرا امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری 120 تن میوه یا 230 تن خشکبار را دارد.

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. همچنین در شکل زیر ظرفیت این سردخانه را برای نگهداری محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

سردخانه دارویی برای نگهداری 50 تن دارو

لازم به ذکر است که در صنعت داروسازی، طراحی سردخانه‌ نگهداری مواد دارویی ملاحظات خاصی را می طلبد. با توجه به میزان دما و رطوبت مورد نیاز داخل سردخانه و همچنین با امکان کنترل دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی، ملزومات و تجهیزات سردخانه دارویی توسط مهندسان شرکت دامون طراحی و انتخاب می‌شوند.

برای مثال در انتخاب دیواره‌های عایق سردخانه دارو با توجه به درخواست مشتریان می‌توان از ساندویچ پنل‌های با سطح صاف (بدون عاج) که برای تمیزکازی مناسب‌تر هستند بهره برد. شرکت دامون توانایی ساخت و اجرای انواع سردخانه را با توجه به شرایط و محیط clean room داراست. همچنین شرکت دامون در صورت درخواست مشتریان توانایی ایجاد قفسه برای نگهداری منظم محصولات را درون سردخانه دارا است. با توجه به میزان دما و رطوبت مورد نیاز داخل سردخانه، دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی، ملزومات و تجهیزات سردخانه دارویی توسط مهندسان شرکت دامون طراحی و انتخاب می‌شوند.

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون پروژه‌های ساخت سردخانه خود را با کیفیت بالا به انجام می‌رساند. شرکت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با توجه به امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس حاصل فرمایید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 100 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 150 تنی میوه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *