سردخانه 65 تنی میوه

برای  ساخت سردخانه با توجه به نوع محصول مورد نگهداری، لازم است نکات زیادی رعایت شود که باید به دقت مورد محاسبه و طراحی قرار بگیرند. بسیاری از مواد برای نگهداری نیاز به ذخیره‌سازی در شرایط دمایی بالای صفر دارند. از این رو سردخانه بالای صفری شرایط نگهداری مناسبی را برای این محصولات فراهم می‌کند. سردخانه 65 تنی میوه برای نگهداری محصولاتی نظیر انواع میوه‌ها، خشکبار، دارو، لبنیات، برخی مواد شیمیایی و… به کار می‌رود.

 اندازه‌ی سردخانه نکته‎‌ای مهم در محاسبه‌ی بار برودتی و همچنین قیمت سردخانه 65 تنی میوه است.

ابعاد سردخانه 65 تنی میوه

ابعاد سردخانه‌ها طبق درخواست مشتریان ساخته می‌شود. همچنین اگر از جانب خریدار برای محیط محدودیتی وجود نداشته باشد می‌تواند به صورت از قبل طراحی شده انتخاب شود. سردخانه شصت و پنج تنی میوه بالای صفری می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

ابعاد سردخانه 65 تنی میوه

روند ساخت سردخانه شصت و پنج تنی بالای صفری اینگونه است. ابتدا طراحان ساندویچ پانل (دیواره‌های عایق سردخانه) را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. نصب دیواره‌های عایق در محیطی که از قبل توسط مشتریان تهیه شده است انجام می‌شود. ساندویچ پانل‌ها برای سردخانه بالای صفری باید در دیوار و سقف سردخانه تعبیه گردند.

ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن با توجه به شرایط محیطی که سردخانه در آن احداث می‌شود توسط مهندسان تعیین می‌گردد. این ضخامت از 4 الی 15 سانتی‌متر متغیر است. ضخامت عایق‌ها بر قیمت ساخت سردخانه 65 تنی میوه تاثیر می‌گذارد. سپس با انتخاب تجهیزات چرخه سرمایش برای ساخت سردخانه شصت و پنج تنی میوه، سیکل سرمایش طراحی و ساخته می‌شود.

برای سردخانه‌ بالای صفری 65 تنی میوه که حجمی معادل 280 متر مکعب دارد، کمپرسوری با توان اسمی 10 اسب بخار کارآمد است. چرخه سرمایش شامل تجهیزات سرمایشی نظیر کمپرسور، روغن و گاز، شیرآلات و… است.

همچنین به منظور عملکرد صحیح لزوم استفاده از تابلو برق و درب سردخانه‌ای وجود دارد. شرکت طراحی و مهندسی دامون امکان ساخت انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندهای معتبر صنعت سرمایش دارد.

بسته به کیفیت و هزینه ساخت سردخانه، شرکت دامون مناسب‌ترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای برآورد قیمت سردخانه 65 تنی میوه می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 65 تنی میوه

قیمت سردخانه 65 تنی میوه

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

تناژ سردخانه بسته به نوع محصولی که در سردخانه نگهداری می‌شود، می‌تواند متفاوت باشد. به همین جهت تناژ یا ظرفیت سردخانه از نکاتی است که در طراحی سردخانه باید به دقت بررسی و محاسبه شود.

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید.

تفاوت در تناژ سردخانه‌ با ابعاد مشخص به این خاطر است که سردخانه 65 تنی میوه با ابعاد (برای نمونه: ارتفاع 4 متر، طول 10 متر و عرض 7 متر) برای نگهداری مقدار 65 تن میوه (برای نمونه: سیب) گنجایش دارد. بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در سردخانه تناژ سرخانه نیز فرق می‌کند. به این علت که امکان ذخیره‌سازی مواد متفاوت مختلف است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری 65 تن میوه یا 120 تن خشکبار را دارد. در شکل زیر ظرفیت نگهداری این سردخانه را برای محصولات دیگر می‌بینید.

سردخانه نگهداری لبنیات، خشکبار، خرما و دارو

 شرکت دامون در صورت درخواست مشتریان می‌تواند با ایجاد قفسه درون سردخانه شرایط نگهداری منظم محصولات را درون سردخانه ایجاد کند. همچنین طراحی سردخانه‌ نگهداری مواد دارویی نیازمند رعایت نکات خاصی است. صنعت داروسازی از جمله صنایعی است که نیاز به نگهداری محصولات خود درون سردخانه دارد. از این رو با توجه به میزان دما و رطوبت مورد نیاز داخل سردخانه دارو و همچنین با امکان کنترل دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی، ملزومات و تجهیزات سردخانه دارویی توسط مهندسان شرکت دامون طراحی و انتخاب می‌شوند.

برای مثال در انتخاب دیواره‌های عایق سردخانه دارو با توجه به درخواست مشتریان می‌توان از ساندویچ پنل‌های بدون عاج (با سطح صاف) که برای تمیزکازی مناسب‌تر هستند بهره برد. شرکت دامون توانایی ساخت و اجرای انواع سردخانه را با توجه به شرایط و محیط clean room داراست.

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود بسته به شرایط و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 50 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 100 تنی میوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *