سردخانه ۱۵۰ تنی میوه

سردخانه 150 تنی بالای صفر برای نگهداری محصولاتی نظیر انواع میوه‌ها، لبنیات، برخی مواد شیمیایی، خشکبار، دارو و… مناسب است. سردخانه 150 تنی میوه یکی از انواع سردخانه‌های بالای صفری است. یعنی این سردخانه برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی مناسب است که باید در بازه‌ی دمایی بالاتر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شوند.

سردخانه 150 تنی بالای صفر

در ساخت سردخانه با توجه به محصولی که در آن نگهداری می‌شود عوامل و نکات بسیاری اهمیت دارند که باید به دقت طراحی و مهندسی شوند. ابعاد سردخانه یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد قیمت سردخانه 150 تنی میوه و همچنین بار برودتی آن است.

ابعاد سردخانه 150 تنی میوه

ابعاد سردخانه‌ها با توجه به نیاز مشتریان طراحی و ساخته می‌شود و همچنین می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. به عنوان مثال سردخانه صد و پنجاه تنی میوه بالای صفری می‌تواند ابعادی مشابه شکل زیر داشته باشد.

ابعاد سردخانه 150 تنی میوه

برای سردخانه‌ بالای صفری 150 تنی میوه که حجمی معادل 650 متر مکعب دارد، کمپرسوری با توان اسمی 25 اسب بخار نیاز است. با انتخاب تجهیزات سرمایشی برای ساخت سردخانه صد و پنجاه تنی میوه، سیکل سرمایش طراحی و اجرا می‌شود. سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، اواپراتور و کندانسور، گاز مبرد،  شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح لزوم استفاده از درب سردخانه‌ای وجود دارد.

شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر داراست. برای ساخت سردخانه صد و پنجاه تنی بالای صفری که محیط اجرای آن از قبل آماده گشته است، طراحان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه (ساندویچ پانل) را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. دیواره‌های عایق برای سردخانه بالای صفری باید در دیواره‌ها و سقف سردخانه تعبیه گردد.

با توجه به شرایط محیطی که سردخانه در آن احداث می‌شود ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن توسط مهندسان تعیین می‌گردد. این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت است و بر قیمت ساخت سردخانه 150 تنی میوه تاثیر می‌گذارد.

بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین مشاوره را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه سردخانه 150 تنی میوه می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 150 تنی میوه

هزینه ساخت سردخانه 150 تنی بالای صفری

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

ظرفیت یا تناژ سردخانه از نکاتی است که در طراحی سردخانه بسیار اهمیت دارد و بسته به نوع محصولی که در سردخانه نگهداری می‌شود، تناژ سردخانه می‌تواند متفاوت باشد. سردخانه 150 تنی میوه با ابعاد مشخص (برای نمونه: ارتفاع 5 متر، طول 13 متر و عرض 10 متر) برای نگهداری مقدار 150 تن میوه (برای نمونه: سیب) گنجایش دارد.

بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در سردخانه تناژ سرخانه نیز تغییر می‌کند. به این علت که امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری 150 تن میوه یا 300 تن خشکبار را دارد.

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. همچنین در شکل زیر ظرفیت نگهداری این سردخانه را برای محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

سردخانه نگهداری لبنیات، خشکبار، خرما و دارو

شرکت دامون در صورت درخواست مشتریان توانایی ایجاد قفسه برای نگهداری منظم محصولات را درون سردخانه دارد. همچنین لازم در صنعت داروسازی، طراحی سردخانه‌ نگهداری مواد دارویی نیازمند ملاحظات خاصی است. با توجه به میزان دما و رطوبت مورد نیاز داخل سردخانه و همچنین با امکان کنترل دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی، ملزومات و تجهیزات سردخانه دارویی توسط مهندسان شرکت دامون طراحی و انتخاب می‌شوند.

به عنوان نمونه در انتخاب دیواره‌های عایق سردخانه دارو با توجه به درخواست مشتریان می‌توان از ساندویچ پنل‌های با سطح صاف (بدون عاج) که برای تمیزکازی مناسب‌تر هستند استفاده کرد. شرکت دامون توانایی ساخت و اجرای انواع سردخانه را با توجه به شرایط و محیط clean room داراست.

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون پروژه‌های ساخت سردخانه خود را با کیفیت بالا به انجام می‌رساند. شرکت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با توجه به امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس حاصل فرمایید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 120 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 180 تنی میوه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *