سردخانه 10 تنی میوه

سردخانه 10 تنی میوه یکی از انواع سردخانه‌های بالای صفری است. این بدین معناست که این سردخانه برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی مناسب است که باید در بازه‌ی دمایی بالاتر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شوند. سردخانه 10 تنی بالای صفر برای نگهداری محصولاتی نظیر انواع میوه‌ها، خشکبار، لبنیات، دارو، برخی مواد شیمیایی و… مناسب است.

در ساخت سردخانه برای هر محصولی، عوامل و نکات بسیاری دارای اهمیت هستند که باید به دقت طراحی و مهندسی شوند. از نکاتی که در طراحی باربرودتی سردخانه بسیار اهمیت دارد ابعاد سردخانه است. همچنین ابعاد سردخانه یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد قیمت سردخانه 10 تنی میوه است. ابعاد سردخانه‌ها با توجه به نیاز مشتریان طراحی می‌گردد و همچنین می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. برای یک نمونه سردخانه ده تنی میوه بالای صفری می‌تواند ابعاد مشخص شده در شکل زیر را داشته باشد.

 

ابعاد سردخانه 10 تنی میوه

ابعاد سردخانه 10 تنی میوه

برای ساخت سردخانه ده تنی بالای صفری در یک محیط مشخص که از قبل تعبیه شده است، مهندسان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه که اصطلاحا ساندویچ پانل نام دارد را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. این تجهیزات برای سردخانه بالای صفری باید در دیواره‌ها و سقف سردخانه تعبیه گردد. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن در برابر محیط توسط مهندسان تعیین می‌گردد. این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت است و بر قیمت ساخت سردخانه 10 تنی میوه تاثیر می‌گذارد. سپس با انتخاب تجهیزات سرمایشی برای ساخت سردخانه ده تنی میوه، سیکل سرمایش با توجه به ابعاد و کارایی سردخانه طراحی و اجرا می‌شود. سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، اواپراتور و کندانسور، گاز مبرد،  شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح، کنترل و محافظت از تجهیزات مدار سرمایشی، لزوم استفاده از  تابلو برق سردخانه‌ای وجود دارد. کمپرسور سردخانه 10 تنی میوه دارای توان اسمی 1.5 اسب بخار است و حجم سردخانه برابر 40 متر مکعب است. شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر داراست. بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه سردخانه 10 تنی میوه می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره تماس بگیرید.

 

هزینه ساخت سردخانه 10 تنی میوه

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

از نکات دارای اهمیت ظرفیت یا تناژ سردخانه است و بسته به نوع محصولی که در سردخانه نگهداری می‌شود، تناژ سردخانه می‌تواند متفاوت باشد. سردخانه 10 تنی میوه با ابعاد مشخص (برای نمونه: ارتفاع 2.5 متر، طول 4.5 متر و عرض 3.5 متر) برای نگهداری مقدار 10 تن میوه (برای نمونه: سیب) گنجایش دارد. بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در این سردخانه تناژ سرخانه نیز تغییر می‌کند؛ زیرا امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری 10 تن میوه یا 18 تن خشکبار را دارد. برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. همچنین در شکل زیر ظرفیت این سردخانه را برای نگهداری محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

محصولات قابل نگهداری در سردخانه 10 تنی میوه

همچنین در صنعت داروسازی، طراحی سردخانه‌ نگهداری مواد دارویی ملاحظات خاصی را می طلبد. با توجه به میزان دما و رطوبت مورد نیاز داخل سردخانه و همچنین با امکان کنترل دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی، ملزومات و تجهیزات سردخانه دارویی توسط مهندسان شرکت دامون طراحی و انتخاب می‌شوند. برای مثال در انتخاب دیواره‌های عایق سردخانه دارو با توجه به درخواست مشتریان می‌توان از ساندویچ پنل‌های با سطح صاف (بدون عاج) که برای تمیزکازی مناسب‌تر هستند بهره برد. شرکت دامون توانایی ساخت و اجرای انواع سردخانه را با توجه به شرایط و محیط clean room داراست. همچنین شرکت دامون در صورت درخواست مشتریان توانایی ایجاد قفسه برای نگهداری منظم محصولات را درون سردخانه دارا است.با توجه به میزان دما و رطوبت مورد نیاز داخل سردخانه، دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی، ملزومات و تجهیزات سردخانه دارویی توسط مهندسان شرکت دامون طراحی و انتخاب می‌شوند.

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با توجه به امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

 

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 15 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 20 تنی میوه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *