سردخانه ۱۵ تنی میوه

سردخانه 15 تنی بالای صفر برای نگهداری محصولاتی نظیر انواع میوه‌ها، خشکبار، لبنیات، دارو، برخی مواد شیمیایی و… به‌کار می‌رود. سردخانه 15 تنی میوه یکی از انواع سردخانه‌های بالای صفری است. یعنی این سردخانه برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی مناسب است که باید در بازه‌ی دمایی بالاتر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شوند.

سردخانه 15 تنی بالای صفر

در ساخت سردخانه بسته به هر محصولی عوامل و نکات بسیاری اهمیت دارند که باید به دقت طراحی و مهندسی شوند. ابعاد سردخانه یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد قیمت سردخانه 15 تنی میوه و همچنین بار برودتی آن است.

ابعاد سردخانه 15 تنی میوه

ابعاد سردخانه‌ها با توجه به نیاز مشتریان طراحی و ساخته می‌شود. همچنین می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. به عنوان مثال سردخانه پانزده تنی میوه بالای صفری می‌تواند ابعادی مشابه شکل زیر داشته باشد.

برای ساخت سردخانه پانزده تنی بالای صفری که محیط آن از قبل مهیا شده است، طراحان ابتدا ساندویچ پانل (دیواره‌های عایق سردخانه) را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. دیواره‌های عایق برای سردخانه بالای صفری باید در دیواره‌ها و سقف سردخانه تعبیه گردد. با توجه به شرایط محیطی که سردخانه در آن احداث می‌شود ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن توسط مهندسان تعیین می‌گردد.

این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت است. این امر بر قیمت ساخت سردخانه 15 تنی میوه تاثیر می‌گذارد. سپس با انتخاب تجهیزات سرمایشی برای ساخت سردخانه پانزده تنی میوه، سیکل سرمایش طراحی و اجرا می‌شود. سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، اواپراتور و کندانسور، گاز مبرد،  شیرآلات و… است. برای سردخانه‌ بالای صفری 15 تنی میوه که  حجمی معادل 60 متر مکعب دارد، کمپرسوری با توان اسمی 3 اسب بخار نیاز است. همچنین به منظور عملکرد صحیح لزوم استفاده از درب سردخانه‌ای وجود دارد.

شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر داراست. بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین مشاوره را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر و برآورد هزینه سردخانه 15 تنی میوه می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 15 تنی میوه

هزینه طراحی و ساخت سردخانه 15 تنی بالای صفری

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

ظرفیت یا تناژ سردخانه از نکاتی است که در طراحی سردخانه بسیار اهمیت دارد. بسته به نوع محصولی که در سردخانه نگهداری می‌شود، تناژ سردخانه می‌تواند متفاوت باشد. سردخانه 15 تنی میوه با ابعاد مشخص (برای نمونه: ارتفاع 2.5 متر، طول 6 متر و عرض 4 متر) برای نگهداری مقدار 15 تن میوه (برای نمونه: سیب) گنجایش دارد. بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در  سردخانه تناژ سرخانه نیز تغییر می‌کند. به این علت که امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری 15 تن میوه یا 24 تن خشکبار را دارد.

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. همچنین در شکل زیر ظرفیت نگهداری این سردخانه را برای محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

سردخانه نگهداری 13 تن لبنیات و سردخانه نگهداری 20 تن خرما

لازم به ذکر است که در صنعت داروسازی، طراحی سردخانه‌ نگهداری مواد دارویی نیازمند ملاحظات خاصی است. با توجه به میزان دما و رطوبت مورد نیاز داخل سردخانه و همچنین با امکان کنترل دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی، ملزومات و تجهیزات سردخانه دارویی توسط مهندسان شرکت دامون طراحی و انتخاب می‌شوند. به عنوان نمونه در انتخاب دیواره‌های عایق سردخانه دارو با توجه به درخواست مشتریان می‌توان از ساندویچ پنل‌های با سطح صاف (بدون عاج) که برای تمیزکازی مناسب‌تر هستند استفاده کرد.

شرکت دامون توانایی ساخت و اجرای انواع سردخانه را با توجه به شرایط و محیط clean room داراست. همچنین شرکت دامون در صورت درخواست مشتریان توانایی ایجاد قفسه برای نگهداری منظم محصولات را درون سردخانه دارد.

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود بسته به امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

 

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 10 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 20 تنی میوه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *