سردخانه 100 تنی میوه

سردخانه 100 تنی میوه برای نگهداری محصولاتی کارآمد است که نیاز به حفظ در شرایط دمایی بالای صفری دارند. محصولاتی نظیر انواع میوه‌ها، خشکبار، دارو، لبنیات، برخی مواد شیمیایی و… از این قبیل مواد هستند. برای ساخت سردخانه با توجه به نوع محصول مورد نگهداری، لازم است نکات زیادی رعایت شود که باید به دقت مورد محاسبه و طراحی قرار بگیرند.

سردخانه 15 اسب بخار بالای صفر

ابعاد سردخانه 100 تنی میوه

ابعاد سردخانه‌ها طبق درخواست مشتریان ساخته می‌شود و همچنین اگر از جانب خریدار برای محیط محدودیتی وجود نداشته باشد می‌تواند به صورت از قبل طراحی شده انتخاب گردد. اندازه‌ی سردخانه نکته‎‌ای مهم در محاسبه‌ی بار برودتی و همچنین قیمت سردخانه 100 تنی میوه است. سردخانه صد تنی میوه بالای صفری می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

ابعاد سردخانه 100 تنی بالای صفر

برای شرح مراحل ساخت سردخانه 100 تنی میوه باید گفته شود که این امر ابتدا با آماده سازی محیط طراحی سردخانه توسط خریداران آغاز می‌گردد. پس از آن ابتدا طراحان ساندویچ پانل (دیواره‌های عایق سردخانه) را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. نصب دیواره‌های عایق در محیطی که از قبل توسط مشتریان تهیه شده است انجام می‌شود. ساندویچ پانل‌ها برای سردخانه بالای صفری باید در دیوار و سقف سردخانه تعبیه گردند. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن با توجه به شرایط محیطی که سردخانه در آن احداث می‌شود توسط مهندسان تعیین می‌گردد. این ضخامت از 4 الی 15 سانتی‌متر متغیر است. همچنین بر قیمت ساخت سردخانه 100 تنی میوه تاثیر می‌گذارد.

سپس با انتخاب تجهیزات چرخه سرمایش برای ساخت سردخانه صد تنی میوه، سیکل سرمایش طراحی و ساخته می‌شود. شرکت طراحی و مهندسی دامون امکان ساخت انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندهای معتبر صنعت سرمایش دارد. برای سردخانه‌ بالای صفری 100 تنی میوه که حجمی معادل 440 متر مکعب دارد، کمپرسوری با توان اسمی 15 اسب بخار کارآمد است.

چرخه سرمایش شامل تجهیزات سرمایشی نظیر کمپرسور، تجهیزات کنترلی، شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح لزوم استفاده از تابلو برق وجود دارد. بسته به کیفیت و هزینه ساخت سردخانه، شرکت دامون مناسب‌ترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای برآورد قیمت سردخانه 100 تنی میوه می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 100 تنی میوه

هزینه طراحی و ساخت سردخانه 100 تنی میوه

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در سردخانه تناژ سرخانه نیز فرق می‌کند؛ به این علت که امکان ذخیره‌سازی مواد متفاوت مختلف است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری 100 تن میوه یا 170 تن خشکبار را دارد.

به همین جهت تناژ یا ظرفیت سردخانه از نکاتی است که در طراحی سردخانه باید به دقت بررسی و محاسبه شود. تفاوت در تناژ سردخانه‌ با ابعاد مشخص به این خاطر است که سردخانه 100 تنی میوه با ابعاد (برای نمونه: ارتفاع 4 متر، طول 11 متر و عرض 10 متر) برای نگهداری مقدار 100 تن میوه (برای نمونه: سیب) گنجایش دارد.

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت نگهداری این سردخانه را برای محصولات دیگر می‌بینید.

سردخانه نگهداری 180 تن خرما

شرکت دامون در صورت درخواست مشتریان می‌تواند با ایجاد قفسه درون سردخانه شرایط نگهداری منظم محصولات را درون سردخانه ایجاد کند. همچنین طراحی سردخانه‌ نگهداری مواد دارویی نیازمند رعایت نکات خاصی است. صنعت داروسازی از جمله صنایعی است که نیاز به نگهداری محصولات خود درون سردخانه دارد. از این رو با توجه به میزان دما و رطوبت مورد نیاز داخل سردخانه دارو و همچنین با امکان کنترل دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی، ملزومات و تجهیزات سردخانه دارویی توسط مهندسان شرکت دامون طراحی و انتخاب می‌شوند.

برای مثال در انتخاب دیواره‌های عایق سردخانه دارو با توجه به درخواست مشتریان می‌توان از ساندویچ پنل‌های بدون عاج (با سطح صاف) که برای تمیزکازی مناسب‌تر هستند بهره برد. شرکت دامون توانایی ساخت و اجرای انواع سردخانه را با توجه به شرایط و محیط clean room داراست. شرکت دامون در صورت درخواست مشتریان می‌تواند با ایجاد قفسه درون سردخانه شرایط نگهداری منظم محصولات را درون سردخانه ایجاد کند.

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود بسته به شرایط و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 65 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 120 تنی میوه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *