سردخانه ۵۰۰ تنی بالای صفر

سردخانه ۵۰۰ تنی بالای صفر برای ذخیره سازی محصولاتی به کار می‌آید که نیاز به حفظ در دمای صفر تا ۸ درجه دارند. محصولاتی نظیر انواع میوه‌ها، خشکبار، دارو، لبنیات، برخی مواد شیمیایی و… از این قبیل مواد هستند. برای احداث سردخانه با توجه به نوع محصول مورد نگهداری، لازم است نکات فنی و مهندسی به دقت رعایت شوند و تمام محاسبات ساخت سردخانه به دقت مورد طراحی قرار بگیرند.

ابعاد سردخانه ۵۰۰ تنی بالای صفر

ابعاد سردخانه طبق درخواست مشتریان ساخته می‌شود و همچنین اگر از جانب خریدار برای محیط محدودیتی نباشد می‌تواند به صورت از قبل طراحی شده انتخاب گردد. اندازه‌ی سردخانه نکته‎‌ای مهم در محاسبه‌ی بار برودتی و همچنین قیمت سردخانه ۵۰۰ تنی است. سردخانه پانصد تنی بالای صفری می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

برای چنین ابعادی معمولا نیاز به سوله وجود دارد. دیوار سوله میتواند از مصالح ساخته شده باشد و باید داخل آن عایق کاری شود. و همچنین دیوار سوله می‌تواند مستقیما از ساندویچ پانل ساخته شود.در شرایط آب و هوای گرم یا در مناطق شرجی اولویت با این است که ابتدا سوله با دیوار مصالحی ساخته شود و در داخل آن ساندویچ پانل اجرا شود. در سایر محیط ها که شرایط آب و هوایی سختی ندارند، پانل به تنهایی گزینه مناسبی برای ساخت دیواره سوله است.

مراحل ساخت سردخانه ۵۰۰ تنی بدین صورت است که این امر ابتدا باتهیه زمین و خرید یا ساخت سوله طراحی سردخانه توسط خریداران آغاز می‌گردد. پس از آن ابتدا طراحان ساندویچ پانل (دیواره‌های عایق سردخانه) را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. نصب دیواره‌های عایق در محیطی که از قبل توسط مشتریان تهیه شده است انجام می‌شود. ساندویچ پانل‌ها برای سردخانه بالای صفری باید در دیوار و سقف سردخانه تعبیه گردند. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن با توجه به شرایط آب و هوایی که سردخانه در آن احداث می‌شود توسط مهندسان تعیین می‌گردد. این ضخامت از ۴ الی ۱۵ سانتی‌متر متغیر است و بر قیمت ساخت سردخانه ۵۰۰ تنی تاثیر می‌گذارد. سپس با انتخاب موتورآلات برای ساخت سردخانه پانصد تنی، سیکل سرمایش طراحی و ساخته می‌شود. طراحی می تواند به نحوی باشد که کل سالن به صورت یکجا سرد شود و یا از چند اتاق کوچک تر ساخته شود. در قیمت محاسبه شده هزینه خرید زمین و سوله و باکس پالت و لیفتراک در نظر گرفته نشده است و فقط شامل هزینه عایق کاری و موتور آلات و نصب سردخانه می شود.

برای بهره برداری  از سردخانه با تناژ پانصد تن حداقل به ۱۵۰ آمپر برق نیاز  است.

شرکت طراحی و مهندسی دامون امکان ساخت انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندهای معتبر صنعت سرمایش دارد. برای سردخانه‌ بالای صفری ۵۰۰ تنی که حجمی معادل ۲۵۰۰ متر مکعب دارد، دو کمپرسور با توان اسمی ۴۰ اسب بخار یا تعدادی کمپرسور به ظرفیت نامی مجموعا ۸۰ اسب بخار کارآمد است. چرخه سرمایش شامل تجهیزات سرمایشی نظیر کمپرسور، تجهیزات کنترلی، شیرآلات و… است. بسته به کیفیت و هزینه ساخت سردخانه، شرکت دامون مناسب‌ترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای طراحی صحیح و  برآورد قیمت سردخانه ۵۰۰ تنی میوه ملاحظات خاصی هم وجود دارد تا کیفیت محصول به خوبی و برای مدت طولانی حفظ شود. برای اطلاع از این موارد می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

قیمت ساخت سردخانه ۵۰۰ تنی بالای صفر

هزینه درج شده در بالا شامل هزینه سوله، بتون ریزی کف، تامین برق، لیفتراک و … نمی شود. این هزینه شامل عایق کاری دو اتاق و عایق کاری کف و موتورآلات و تجهیزات سردخانه ۵۰۰ تنی و نصب و راه اندازی آن می شود. با توجه به تخمینی بودن قیمت درج شده، برای دریافت قیمت دقیق و متناسب با شرایط، می توانید با کارشناسان شرکت دامون تماس بگیرید تا در اسرع وقت پیشنهاد فنی و مالی سردخانه برای شما ارسال شود.

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در سردخانه تناژ سرخانه نیز فرق می‌کند؛ به این علت که امکان ذخیره‌سازی مواد متفاوت مختلف است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری ۵۰۰ تن میوه یا ۳۰۰ تن خشکبار را دارد. به همین جهت تناژ یا ظرفیت سردخانه از نکاتی است که در طراحی سردخانه باید به دقت بررسی و محاسبه شود. تفاوت در تناژ سردخانه‌ با ابعاد مشخص به این خاطر است که سردخانه ۵۰۰ تنی با ابعاد (برای نمونه: ارتفاع ۶ متر، طول ۲۰ متر و عرض ۲۰ متر) برای نگهداری مقدار ۵۰۰ تن میوه (برای نمونه: مرکبات) گنجایش دارد ولی حدود 600 تن انواع لبنیات را می‌توان در آن ذخیره کرد. برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت نگهداری این سردخانه را برای محصولات دیگر می‌بینید.

سردخانه هایی با این سایز عمدتا کاربری صنعتی دارند و باید در طراحی آنها چیدمان سالن ها، سالن سورتینگ و بسته بندی، محل شستشوی محصولات در نظر گرفته شود. همچنین بایستی ملاحظاتی را برای عبور لیفتراک ها و تردد کامیون ها و باسکول و بارانداز، را در طراحی اولیه در نظر گرفت.

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون پروژه‌های ساخت سردخانه خود را با کیفیت بالا به انجام می‌رساند. شرکت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با توجه به امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس حاصل فرمایید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 180 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه  200 تنی میوه

در صورت درخواست مشتریان گرامی امکان ساخت سردخانه با تناژهای بالاتر نیز وجود دارد که برای برآورد هزینه احداث با تناژ دلخواه شما، می‌توانید با کارشناسان شرکت طرح و ساخت دامون تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *