سردخانه 250 تنی میوه

سردخانه 250 تنی میوه برای ذخیره سازی محصولاتی به کار می‌آید که نیاز به حفظ در شرایط دمایی بالای صفری دارند. محصولاتی نظیر انواع میوه‌ها، خشکبار، دارو، لبنیات، برخی مواد شیمیایی و… از این قبیل مواد هستند. برای احداث سردخانه با توجه به نوع محصول مورد نگهداری، لازم است نکات فنی و مهندسی به دقت رعایت شوند و تمام محاسبات ساخت سردخانه به دقت مورد طراحی قرار بگیرند.

سردخانه 250 تنی بالای صفری

ابعاد سردخانه 250 تنی میوه

ابعاد سردخانه‌ها طبق درخواست مشتریان ساخته می‌شود و همچنین اگر از جانب خریدار برای محیط محدودیتی نباشد می‌تواند به صورت از قبل طراحی شده انتخاب گردد. اندازه‌ی سردخانه نکته‎‌ای مهم در محاسبه‌ی بار برودتی و همچنین قیمت سردخانه 250 تنی میوه است. سردخانه دویست و پنجاه تنی میوه بالای صفری می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

مراحل ساخت سردخانه 250 تنی میوه بدین صورت است که این امر ابتدا با آماده سازی محیط طراحی سردخانه توسط خریداران آغاز می‌گردد. پس از آن ابتدا طراحان ساندویچ پانل (دیواره‌های عایق سردخانه) را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. نصب دیواره‌های عایق در محیطی که از قبل توسط مشتریان تهیه شده است انجام می‌شود. ساندویچ پانل‌ها برای سردخانه بالای صفری باید در دیوار و سقف سردخانه تعبیه گردند. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن با توجه به شرایط محیطی که سردخانه در آن احداث می‌شود توسط مهندسان تعیین می‌گردد. این ضخامت از 4 الی 15 سانتی‌متر متغیر است و بر قیمت ساخت سردخانه 250 تنی میوه تاثیر می‌گذارد. سپس با انتخاب تجهیزات چرخه سرمایش برای ساخت سردخانه دویست و پنجاه تنی میوه، سیکل سرمایش طراحی و ساخته می‌شود.

شرکت طراحی و مهندسی دامون امکان ساخت انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندهای معتبر صنعت سرمایش دارد. برای سردخانه‌ بالای صفری 250 تنی میوه که حجمی معادل 1200 متر مکعب دارد، کمپرسوری با توان اسمی 40 اسب بخار کارآمد است. چرخه سرمایش شامل تجهیزات سرمایشی نظیر کمپرسور، تجهیزات کنترلی، شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح لزوم استفاده از تابلو برق وجود دارد. بسته به کیفیت و هزینه ساخت سردخانه، شرکت دامون مناسب‌ترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای برآورد قیمت سردخانه 250 تنی میوه می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 250 تنی میوه

هزینه طراحی و احداث سردخانه 250 تنی بالای صفر

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در سردخانه تناژ سرخانه نیز فرق می‌کند؛ به این علت که امکان ذخیره‌سازی مواد متفاوت مختلف است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری 250 تن میوه یا 470 تن خشکبار را دارد. به همین جهت تناژ یا ظرفیت سردخانه از نکاتی است که در طراحی سردخانه باید به دقت بررسی و محاسبه شود. تفاوت در تناژ سردخانه‌ با ابعاد مشخص به این خاطر است که سردخانه 250 تنی میوه با ابعاد (برای نمونه: ارتفاع 6 متر، طول 20 متر و عرض 10 متر) برای نگهداری مقدار 250 تن میوه (برای نمونه: سیب) گنجایش دارد. برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت نگهداری این سردخانه را برای محصولات دیگر می‌بینید.

سردخانه 470 تنی خشکبار

صنعت داروسازی از جمله صنایعی است که نیاز به کنترل میزان دما و رطوبت داخل سردخانه دارد. از این رو طراحی سردخانه‌ نگهداری مواد دارویی نیازمند رعایت نکات خاصی است. با طراحی مهندسی شده، امکان کنترل دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی در سردخانه به وجود می‌آید. برای مثال در انتخاب دیواره‌های عایق سردخانه دارو با توجه به درخواست مشتریان می‌توان از ساندویچ پنل‌های بدون عاج (با سطح صاف) که برای تمیزکازی مناسب‌تر هستند بهره برد. شرکت دامون توانایی ساخت و اجرای انواع سردخانه را با توجه به شرایط و محیط clean room داراست. شرکت دامون در صورت درخواست مشتریان می‌تواند با ایجاد قفسه درون سردخانه شرایط نگهداری منظم محصولات را درون سردخانه ایجاد کند.

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون پروژه‌های ساخت سردخانه خود را با کیفیت بالا به انجام می‌رساند. شرکت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با توجه به امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس حاصل فرمایید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 180 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه  200 تنی میوه

در صورت درخواست مشتریان گرامی امکان ساخت سردخانه با تناژهای بالاتر نیز وجود دارد که برای برآورد هزینه احداث با تناژ دلخواه شما، می‌توانید با کارشناسان شرکت طرح و ساخت دامون تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *