سردخانه ۲۰۰ تنی میوه

سردخانه 200 تنی میوه یکی از انواع سردخانه بالای صفری است. سردخانه بالای صفری شرایط نگهداری مناسبی را برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی نظیر انواع میوه‌ها، خشکبار، دارو، لبنیات، برخی مواد شیمیایی و… را به وجود می‌آورد.

سردخانه نگهداری میوه با توان کمپرسور 350 اسب بخار

ابعاد سردخانه یکی از  عوامل مهم در محاسبه‌ی بار برودتی و همچنین قیمت سردخانه 200 تنی میوه است. هنگام طراحی و ساختن سردخانه 200 تنی میوه با توجه به نوع محصول مورد نگهداری، نکات زیادی حائز اهمیت است. این امور باید به دقت مورد محاسبه و طراحی قرار بگیرند. ابعاد سردخانه‌ها طبق درخواست مشتریان ساخته می‌شود. همچنین اگر از جانب خریدار محدودیتی از نظر محیط وجود نداشته باشد می‌تواند به صورت از پیش طراحی شده گزینش شود.

ابعاد سردخانه 200 تنی میوه

انتخاب تجهیزات و طراحی سیکل سرمایشی از جمله موارد دیگریست که در احداث سردخانه مورد دقت قرار می‌گیرد. سردخانه دویست تنی میوه بالای صفری می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

برای ساخت سردخانه دویست تنی بالای صفری ابتدا طراحان ساندویچ پانل (دیواره‌های عایق سردخانه) را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند؛ ساندویچ پانل‌ها برای سردخانه بالای صفری باید در دیوار و سقف سردخانه تعبیه گردند.

این‌کار در محیطی که از قبل توسط مشتریان تهیه و مشخص شده است انجام می‌پذیرد. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن با توجه به شرایط محیطی که سردخانه در آن احداث می‌شود توسط مهندسان مشخص می‌گردد. این ضخامت از 4 الی 15 سانتی‌متر متفاوت است و بر قیمت ساخت سردخانه 200 تنی میوه تاثیر می‌گذارد.

سپس با انتخاب تجهیزات چرخه سرمایش برای ساخت سردخانه دویست تنی میوه، سیکل سرمایش طراحی و ساخته می‌شود. چرخه سرمایش شامل تجهیزات سرمایشی نظیر کمپرسور، مواد مصرفی نظیر روغن و گاز، تجهیزات کنترلی، شیرآلات و… است. برای سردخانه‌ بالای صفری 200 تنی میوه که حجمی معادل 1020 متر مکعب دارد، کمپرسوری با توان اسمی 35 اسب بخار کارآمد است. همچنین به منظور عملکرد صحیح لزوم استفاده از تابلو برق و درب سردخانه‌ای وجود دارد.

بسته به کیفیت و هزینه مورد انتظار مشتریان، شرکت دامون مناسب‌ترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. شرکت طراحی و مهندسی دامون امکان ساخت انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندهای معتبر صنعت سرمایش دارد. برای برآورد قیمت سردخانه 200 تنی میوه می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 200 تنی میوه

قیمت سردخانه 200 تنی بالای صفری

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در سردخانه، تناژ سرخانه نیز فرق می‌کند؛ به این علت که امکان ذخیره‌سازی مواد متفاوت مختلف است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری 200 تن میوه یا 410 تن خشکبار را دارد.

تناژ یا ظرفیت سردخانه از نکاتی است که در طراحی سردخانه باید به دقت بررسی و محاسبه شود زیرا بسته به نوع محصولی که در سردخانه نگهداری می‌شود، تناژ سردخانه می‌تواند متفاوت باشد. سردخانه 200 تنی میوه با ابعاد مشخص (برای نمونه: ارتفاع 6 متر، طول 17 متر و عرض 10 متر) برای نگهداری مقدار 200 تن میوه (برای نمونه: سیب) گنجایش دارد.

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت نگهداری این سردخانه را برای محصولات دیگر می‌بینید.

سردخانه 290 تن لبنیات

صنعت داروسازی از جمله صنایعی است که نیاز به کنترل میزان دما و رطوبت داخل سردخانه دارد. از این رو طراحی سردخانه‌ نگهداری مواد دارویی نیازمند رعایت نکات خاصی است. با طراحی مهندسی شده، امکان کنترل دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی در سردخانه به وجود می‌آید.

برای مثال در انتخاب دیواره‌های عایق سردخانه دارو با توجه به درخواست مشتریان می‌توان از ساندویچ پنل‌های بدون عاج (با سطح صاف) که برای تمیزکازی مناسب‌تر هستند بهره برد. شرکت دامون توانایی ساخت و اجرای انواع سردخانه را با توجه به شرایط و محیط clean room داراست. شرکت دامون در صورت درخواست مشتریان می‌تواند با ایجاد قفسه درون سردخانه شرایط نگهداری منظم محصولات را درون سردخانه ایجاد کند.

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود بسته به شرایط و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 180 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 250 تنی میوه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *