سردخانه ۲۵ تنی میوه

سردخانه 25 تنی بالای صفر کاربردهای متنوعی نظیر ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی نظیر انواع میوه‌ها، خشکبار، دارو، لبنیات، برخی مواد شیمیایی و… را دارد.  بسیاری از محصولات و مواد برای نگهداری نیاز به ذخیره‌سازی در شرایط دمایی بالای صفر دارند و سردخانه بالای صفری شرایط نگهداری مناسبی را برای این محصولات فراهم می‌آورد.

 

در طراحی سردخانه با توجه به نوع محصول مورد نگهداری، نکات بسیاری اهمیت دارند. این عوامل باید به دقت مورد محاسبه و طراحی قرار بگیرند. ابعاد سردخانه یکی از  عوامل مهم در محاسبه‌ی بار برودتی و همچنین قیمت سردخانه 25 تنی میوه است. ابعاد سردخانه‌ها بنابر به درخواست مشتریان ساخته می‌شود. همچنین می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. سردخانه بیست و پنج تنی میوه بالای صفری می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

 

ابعاد سردخانه 10 تنی میوه

ابعاد سردخانه 25 تنی میوه

برای ساخت سردخانه بیست و پنج تنی بالای صفری ابتدا در محیطی که از قبل توسط مشتریان تهیه و مشخص شده است؛ طراحان ساندویچ پانل (دیواره‌های عایق سردخانه) را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. ساندویچ پانل‌ها برای سردخانه بالای صفری باید در دیوار و سقف سردخانه تعبیه گردند. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن با توجه به شرایط محیطی که سردخانه در آن احداث می‌شود توسط مهندسان مشخص می‌گردد.

این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت و بر قیمت ساخت سردخانه 25 تنی میوه تاثیر گذار است. سپس با انتخاب تجهیزات چرخه سرمایش برای ساخت سردخانه بیست و پنج تنی میوه، سیکل سرمایش طراحی و اجرا می‌شود.

چرخه سرمایش شامل تجهیزات سرمایشی نظیر کمپرسور، مواد مصرفی نظیر روغن و گاز، تجهیزات کنترلی،  شیرآلات و… است. برای سردخانه‌ بالای صفری 25 تنی میوه که حجمی معادل 105 متر مکعب دارد، کمپرسوری با توان اسمی 4 اسب بخار نیاز است. همچنین به منظور عملکرد صحیح لزوم استفاده از درب سردخانه‌ای وجود دارد.

شرکت طراحی و مهندسی دامون امکان ساخت انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندهای نام آشنای صنعت سرمایش دارد. بسته به کیفیت و هزینه مورد انتظار مشتریان، شرکت دامون بهترین مشاوره را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای برآورد قیمت سردخانه 25 تنی میوه می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 10 تنی میوه

 

هزینه ساخت سردخانه 10 تنی میوه

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

تناژ یا ظرفیت سردخانه از نکاتی است که در طراحی سردخانه باید به دقت محاسبه شود زیرا بسته به نوع محصولی که در سردخانه نگهداری می‌شود، تناژ سردخانه می‌تواند فرق کند. سردخانه 25 تنی میوه با ابعاد مشخص (برای نمونه: ارتفاع 3 متر، طول 7 متر و عرض 5 متر) برای نگهداری مقدار 25 تن میوه (برای نمونه: سیب) ظرفیت دارد.

بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در سردخانه تناژ سرخانه نیز فرق می‌کند. به این علت که امکان ذخیره‌سازی مواد متفاوت مختلف است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری 25 تن میوه یا 42 تن خشکبار را دارد.

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت نگهداری این سردخانه را برای محصولات دیگر می‌بینید.

محصولات قابل نگهداری در سردخانه 10 تنی میوه

از جمله صنایعی که نیاز به استفاده از سردخانه دارد صنعت داروسازی است. طراحی سردخانه‌ نگهداری مواد دارویی نیازمند ملاحظات خاصی است. شرکت دامون در صورت درخواست مشتریان می‌تواند با ایجاد قفسه درون سردخانه شرایط نگهداری منظم محصولات را درون سردخانه فراهم کند.

همچنین با توجه به میزان دما و رطوبت مورد نیاز داخل سردخانه دارو و همچنین با امکان کنترل دقت دمایی و رعایت نکات بهداشتی، ملزومات و تجهیزات سردخانه دارویی توسط مهندسان شرکت دامون طراحی و انتخاب می‌شوند.

برای مثال در انتخاب دیواره‌های عایق سردخانه دارو با توجه به درخواست مشتریان می‌توان از ساندویچ پنل‌های با بدون عاج (سطح صاف) که برای تمیزکازی مناسب‌تر هستند استفاده نمود. شرکت دامون توانایی ساخت و اجرای انواع سردخانه را با توجه به شرایط و محیط clean room داراست.

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود بسته به شرایط و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

 

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 20 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 35 تنی میوه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *