ساخت سردخانه در استان کردستان

این روزها فرایند تولید و همچنین توزیع بیشتر محصولات غذایی صنعتی شده است. به عنوان مثال کشاورزان میوه ها را در فصل مناسبی می چینند و در سردخانه های بالای صفر درجه برای چندین ماه نگهداری می کنند. این فرایند از آن جهت اهمیت فراوانی دارد که اشخاص می توانند محصولاتشان را بدون هدر رفت با کیفیت بالا به فروش برسانند. به دلیل وجود تمام این عوامل ساخت سردخانه در کردستان اهمیت فراوانی در صنعت تولید محصولات غذایی خواهد داشت.

ساخت سردخانه در استان کردستان

پتانسیل ‌های کردستان برای ساخت سردخانه

استان کردستان با طبیعت بسیار زیبا و آب و هوای عالی یکی از استان های مرزی است. موقعیت جغرافیایی و پتانسیل های بالای کسب و کار موجب شده تا شرکت های زیادی برای ساخت سردخانه اقدام نمایند. یکی از مهمترین امکانات این استان پتانسیل های کشاورزی است. در حقیقت شرایط آب و هوایی فوق العاده این منطقه سبب رشد انواع محصولات کشاورزی مانند ( سیب، گردو، توت فرنگی، انار، توتون، چغندرقند، تنباکو، گندم، میوه های بدون هسته و هسته دار) در این منطقه گردیده است. استان کردستان بالاترین میزان برداشت توت فرنگی و گندم را به خود اختصاص داده است. در نتیجه با وجود چنین پتانسیل های بالایی برای کشاورزی امکان ساخت سردخانه برای صادرات این محصولات در سطح خارجی و داخلی وجود دارد.

شهرهای مهم کردستان با پتانسیل ساخت سردخانه

شهرستان مهم کردستان با پتانسیل ساخت سردخانه سنندج، سقز، مریوان، بانه، دیواندره، بیجار، کامیاران می باشند و بیشتر محصولات کشاورزی و صنعتی کردستان عبارتند از: سیب، گردو، انگور، توت فرنگی، گیاهان دارویی.

ساخت سردخانه در سنندج

مازاد بر محصولات مختلف که در متن بالا به آن اشاره نمودیم ساخت سردخانه در کردستان جهت نگهداری انواع مواد غذایی مانند پیاز، سیب زمینی، سیب و … می باشد. برای ساخت سردخانه در سنندج بایستی به محصولات هدف برای نگهداری در سردخانه توجه نمود سپس اقدام به ساخت سردخانه در کردستان کنیم.

آب و هوای کردستان و نیاز به سردخانه

استان کردستان در منطقه معتدل شمالی قرار گرفته است و تقریبا آب و هوای یکنواخت و معتدلی دارد. اما عوامل گوناگونی همچون توده هوای مدیترانه ای، توده هوای گرم و خشک، توده های اروپایی، توده هوای سرد و خشک) سبب نامتعادل بودن هوای این استان شده است. سردخانه یکی از مهم ترین و اصلی ترین اجزای هر کارخانه به حساب می آید. سردخانه با فراهم نمودن دمای دلخواه و همچنین سرد نگه داشتن محیط به نگهداری طولانی مواد دارویی و غذایی کمک نموده و کیفیت آنها را حفظ می نماید. سردخانه کردستان را می توان از لحاظ ابعاد، دما، گاز مبرد و … استفاده شده به دسته های مختلفی تقسیم کرد. هر کدام از سردخانه ها معایب و مزایای خود را دارند و جهت نگهداری مصارف گوناگون استفاده می شوند.

مزایای ساخت سردخانه برای کشاورزان و صنعتگران

در متن زیر به برخی از مزایای احداث سردخانه در کردستان برای کشاورزان و صنعتگران می پردازیم:

  • کاهش ضایعات ( با حفظ دمای مناسب سردخانه از فاسد شدن محصولات کشاورزی جلوگیری می کند).
  • تنظیم بازار: با ذخیره کردن محصولات در زمان فراوانی، سبب تنظیم بازار و جلوگیری از نوسانات قیمت خواهد شد.
  • افزایش ماندگاری: نگهداری محصولات کشاورزی در دمای مطلوب، ماندگاری آنها را افزایش خواهد داد و می توان آنها را در فصل هایی که عرضه کمتر می باشد به بازار عرضه نمود.
  • صادرات: وجود سردخانه های مدرن و مجهز امکان صادر نمودن محصولات مواد غذایی و محصولات کشاورزی را به دیگر کشورها فراهم می نماید.
  • سودآوری: با توجه به نیاز فراوان به سردخانه در بخش های گوناگون، ساخت سردخانه در استان کردستان می تواند سودآوری بسیار بالایی داشته باشد.

دمای ثابت و مناسب در سردخانه ها از رشد میکروارگانیسم ها و باکتری های مضر که سبب فساد محصول می شوند، جلوگیری می نماید. این کنترل دقیق بر رطوبت و دما سبب طعم و ارزش غذایی و حفظ طراوت محصولات برای بازه زمانی طولانی تر خواهد شد. در نتیجه سردخانه ها علاوه بر اینکه سبب حفظ کیفیت محصولات می شوند در کاهش ضایعات و سودآوری نقش بسیار اساسی و مهمی دارند.

تأثیر ساخت سردخانه بر اقتصاد کردستان

احداث سردخانه و انبار از مهمترین زیر ساخت ها و نیازهای هر منطقه به حساب می آید. استان کردستان با وجود ظرفیت های بسیار فراوان خصوصا در بخش کشاورزی جزو استان هایی است که از لحاظ زیر ساخت ها تا حدودی ضعیف می باشد. این استان با وجود تولید بسیاری از محصولات کشاورزی، دارای رتبه های برتر می باشد. به گونه ای که در تولید گندم رتبه دوم، نخود رتبه سوم، توت فرنگی رتبه اول، گردو و سیب زمینی رتبه هشتم، انگور تبه دوازدهم را دارا است. بخش کشاورزی سهم بسیار عظیمی در تولید ناخالص داخلی استان کردستان شده است و قسمت بیشتر تولیدات کشاورزی به صورت تازه مصرف و صادر و یا به بازار دیگر استان های کشور صادر گردد. وجود سردخانه موجب ماندگاری بالای محصول و تنظیم بازار می گردد.
ساخت سردخانه در کردستان به عنوان یک کسب و کار سوددهی بالایی دارد. صاحبان کسب و کارهای مربوط به مواد غذایی و کشاورزان برای ذخیره محصولات خود به سردخانه نیاز دارند. سود حاصل از ساخت سردخانه بستگی به ظرفیت سردخانه، شرایط بازار و … دارد.

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت سردخانه

از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات ساخت سردخانه در کردستان ( سیستم ‌های سرمایشی، عایق ‌بندی، سیستم ‌های کنترلی) می باشند که با قرارگیری در کنار همدیگر درجه حرارت را تنظیم نمایند. مازاد بر اینها جهت ساخت سردخانه در نظر گرفتن تجهیزات دیگر مانند ( کمپرسور سردخانه، کندانسور سردخانه، اواپراتورهای سردخانه، شیر انبساط، قدم به قدم طراحی سردخانه، توجه کردن به عناصر طراحی سردخانه، سیستم گردش هوا، نصب سقف های کاذب، نصب درب و اپراتور، تست و راه اندازی سیستم، ایجاد سیستم کف سردخانه و در نظر گرفتن سقف و عایق سردخانه) از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

مجوزها و مقررات ساخت سردخانه در کردستان

قبل از ساخت سردخانه در کردستان نیاز به مجوز خواهید داشت. جهت دریافت مجوز ساخت سردخانه در این استان می توانید طبق مراحل زیر اقدام نمایید.
  1. مراجعه به سازمان های مربوطه جهت ساخت سردخانه در کردستان: مرحله اول مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت است و جهت تکمیل پرونده به اداراتی مانند اداره محیط زیست، اداره دامپزشکی، جهادکشاورزی، آتش نشانی و … لازم است مراجعه نمایید.
  2. تحویل مدارک مربوطه و پرداخت نمودن هزینه برای ساخت سردخانه در کردستان: بعد از ارسال درخواست، پرداخت هزینه های لازم و ارائه کامل مدارک پرونده جهت تایید نهایی به اداره کل ارسال خواهد شد.
  3. صدور مجوز بعد از بررسی: کارشناسان محل احداث سردخانه و همچنین امکانات آن را بررسی می نمایند و در صورت هیچ گونه مشکلی مجوز ساخت سردخانه در کردستان را به شما خواهند دارد.

چالش‌ ها و موانع ساخت سردخانه در کردستان

ساخت سردخانه در کردستان، ساخت سردخانه در مریوان، ساخت سردخانه در بیجار، ساخت سردخانه در بانه، ساخت سردخانه در سقز و … همانند هر بخش دیگری با چالش های بسیار فراوانی روبرو می باشد. با وجود یک انبار سردخانه کاملا مدیریت شده هر تاسیساتی آمادگی خود را جهت پاسخگویی به چالش هایی که این روزها صنعت سردخانه با آن روبرو می باشد، افزایش دهد. نگهداری یک انبار سردخانه بسیار پیچیده است. مناطق مختلف در داخل یک تاسیسات سردخانه جهت افزایش ماندگاری و جلوگیری از محصولات مختلف به دمای منحصر به فردی نیاز خواهند داشت.

روش‌ های بهره ‌برداری بهینه از سردخانه‌ ها

انتخاب ظرفیت و نوع مناسب سردخانه در کردستان از جمله عوامل کلیدی و مهم در توجیه اقتصادی و بهره برداری بهینه از آن محسوب می شود. با انتخاب نوع و همچنین ظرفیت مناسب می توان تا حدود زیادی هزینه ها را کاهش داد و ضایعات را به حداقل رساند.

تأثیر ساخت سردخانه بر نگهداری و صادرات محصولات

افزایش قدرت فروش کشاورزان و باغداران و همچنین کاهش ضایعات کشاورزی به وسیله نگهداری محصولات در سردخانه، تمایل آنها را را جهت تولید محصولات با کیفیت تر و محصول بیشتر افزایش خواهد داد. در نتیجه باغداری و کشاورزی رونق پیدا خواهد کرد. رونق هر چه بیشتر کشاورزی به وسیله صادرات و افزایش موقعیت های سرمایه گذاری و شغلی به طور بسیار چشمگیری سبب رشد اقتصادی محلی می شود و تاثیر مستقیمی بر رشد اقتصادی دارد.
در برخی از مناطق که فقط صادر کننده محصولات کشاورزی می باشند، ساخت سردخانه در کردستان سبب ماندگاری طولانی تر و گسترش صادرات می شود. زیرا می توان محصولات فراوان تری را صادر کرد و در بازه زمانی طولانی تری آنها را به فروش رساند. مازاد بر گسترش صادرات، سرمایه گذاری و فرصت های شغلی جدیدی خواهد شد.
مطالعات موردی سردخانه ‌های موفق در کردستان
امکانات و شرایطی که در سردخانه های موفق کردستان فراهم است عبارتند از رطوبت نسبی، دمای نگهداری، میزان اکسیژن، نور و … که تاثیر بسزایی در مدت زمان نگهداری و کیفیت محصولات غذایی دارد. سردخانه های موفق در کردستان به خوبی می تواند پاسخگوی تمام نیازهای مردم شهرهای مریوان، بیجار، سقز، بانه، دیواندره، کامیاران و … جهت ماندگاری محصولات و همچنین کاهش تلفات باشد.