برند پاوران
Powerun

پاوران

شرکت پاوران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان منابع تغذیه سوئیچینگ در ایران، توانسته است جایگاه ویژه‌ای در این صنعت کسب کند. این شرکت دانش‌بنیان در سال 1392 با هدف تولید انواع منابع تغذیه سوئیچینگ مورد نیاز دستگاه‌ها و تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی، فعالیت خود را آغاز کرد. محصولات برند پاوران به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو درزمینهٔ طراحی و تولید انواع منابع تغذیه سوئیچینگ، در سال 1392 با همت مهندس مصطفی شریف‌زاده و چند تن از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف بنیان نهاده شد.

برند پاوران

شرکت پاوران به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان منابع تغذیه سوئیچینگ در ایران، توانسته است جایگاه ویژه‌ای در این صنعت کسب کند. این شرکت دانش‌بنیان در سال 1392 با هدف تولید انواع منابع تغذیه سوئیچینگ مورد نیاز دستگاه‌ها و تجهیزات الکترونیکی و مخابراتی، فعالیت خود را آغاز کرد.

طی 10 سال فعالیت مستمر، پاوران موفق شده است بیش از 150 نوع محصول منابع تغذیه را بومی‌سازی کند. تنوع محصولات این شرکت از منابع تغذیه خطی و سوئیچینگ گرفته تا انواع مبدل‌های DC-DC، AC-DC و ماژول‌های تغذیه را شامل می‌شود. شایان ذکر است، محصولات پاوران عمدتاً در صنایع مخابراتی، نظامی، هوانوردی، پزشکی، حمل و نقل ریلی، خودروسازی و… کاربرد دارند.

تاریخچه برند پاوران

تاریخچه برند پاوران

شرکت پاوران به عنوان یکی از شرکت‌های پیشرو درزمینهٔ طراحی و تولید انواع منابع تغذیه سوئیچینگ، در سال 1392 با همت مهندس مصطفی شریف‌زاده و چند تن از دانش‌آموختگان دانشگاه صنعتی شریف بنیان نهاده شد.
این شرکت دانش‌بنیان با تکیه بر دانش فنی و تخصص نیروهای متخصص داخلی، موفق شد طی چند سال اولیه فعالیت خود، بخش قابل توجهی از نیاز بازار داخلی به انواع منابع تغذیه سوئیچینگ را تأمین نماید. کسب موفقیت‌های اولیه، انگیزه لازم را برای تداوم فعالیت‌های تحقیق و توسعه در این شرکت فراهم کرد. به طوری که تا کنون توانسته‌ است بیش از 150 نوع منبع تغذیه مورد نیاز دستگاه‌های الکترونیکی و مخابراتی را بومی‌سازی و روانه بازار نماید.

دسته‌بندی اصلی محصولات برند پاوران

شرکت پاوران محصولات خود را در دسته‌بندی‌های زیر ارائه می‌دهد:

 • منابع تغذیه خطی (Linear Power Supply)

منابع تغذیه خطی با ویژگی‌هایی چون پایداری، کم نویز بودن و عملکرد قابل اعتماد، در مواردی که نیاز به این ویژگی‌ها است، ترجیح داده می‌شوند.

این منابع تغذیه در صنایع الکترونیکی برای تأمین برق به تجهیزات صنعتی و دستگاه‌های الکترونیکی به کار می‌روند. این منابع به عنوان یک منبع پایدار و با پایین‌ترین سطح نویز الکترومغناطیسی برای این نوع کاربردها بسیار مناسب هستند.
در دستگاه‌های اندازه‌گیری دقیق که نیاز به پایداری بالا و دقت در اندازه‌گیری‌ها دارند، منابع تغذیه خطی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در تجهیزات پزشکی حساس که نیاز به برق پایدار و بدون نویز دارند، منابع تغذیه خطی به عنوان یک گزینه مناسب به کار می‌روند. در آزمایشگاه‌ها و تحقیقات علمی که نیاز به برق پایدار و دقت در اندازه‌گیری دارند، از منابع تغذیه خطی استفاده می‌شود. در برخی از سیستم‌های ارتباطات، مخابرات و تجهیزات شبکه، منابع تغذیه خطی به عنوان یک گزینه مناسب مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تولیدات برند پاوران در این زمینه شامل انواع منابع تغذیه خطی با توان خروجی بالاتر از 1000 وات است که برای کاربردهای صنعتی و تجهیزات پرمصرف طراحی شده‌اند.

منابع تغذیه خطی (Linear Power Supply)

 • منابع تغذیه سوئیچینگ

انواع منابع تغذیه سوئیچینگ DC-DC و AC-DC با توان 100 تا 700 وات که معمولاً در دستگاه‌های الکترونیکی استفاده می‌شوند در پاوران تولید می‌شوند. منابع تغذیه سوئیچینگ (Switching Power Supplies)، یک نوع منبع تغذیه الکترونیکی هستند که از تکنولوژی سوئیچینگ یا تبدیل به مداوم (Switching) برای تبدیل برق از یک ولتاژ به ولتاژ دیگر استفاده می‌کنند. این منابع تغذیه با استفاده از ترانسیستورها و عناصر الکترونیکی سوئیچینگ، تغییرات ولتاژ را به صورت سریع و به‌صورت گسسته (پالسی) انجام می‌دهند.
این منابع تغذیه در زمینه‌های مختلفی مانند الکترونیک صنعتی، ابزارهای پزشکی، تجهیزات ارتباطات، رایانه‌ها، تلویزیون‌ها، ماشین‌ها و تجهیزات مصرفی استفاده می‌شوند.

منابع تغذیه سوئیچینگ

انواع تولیدات برند پاوران

منبع تغذیه Powerun سری DR D-type و منبع تغذیه Powerun سری DR M-type

در برخی از موارد، نیاز است که منبع تغذیه را روی یک ریل درون تابلو برق نصب کرد که این کار موجب صرفه جویی در فضا و راحتی در نصب می‌شود. سری دین ریل به دو مدل D-type (کیس فلزی) و M-type (کیس پلاستیکی) برای این منظور طراحی و تولید شده است. هر دو مدل مجهز به نمایشگر LED وضعیت روشن/خاموش می‌باشند. سری دین ریل دارای ایزولاسیون الکتریکی و حفاظت در برابر اتصال کوتاه، افزایش جریان و افزایش ولتاژ است.

منبع تغذیه Powerun سری FPS A-type و منبع تغذیه Powerun سری FPS L-type و منبع تغذیه Powerun سری FPS M-type و منبع تغذیه Powerun سری FPS U-type

منابع تغذیه این سری از تهویه داخلی با استفاده از فن بهره می‌برند و دارای محافظت در برابر اتصال کوتاه، اضافه بار، اضافه ولتاژ و دمای غیرمجاز می‌باشند. این دستگاه با مشخصات الکتریکی و فیزیکی خود، مناسب برای استفاده در حوزه‌های متنوعی ازجمله صنعت اتوماسیون، نفت و پتروشیمی، روشنایی و سیستم‌های صوتی، مخابراتی، پزشکی و غیره است.

منبع تغذیه Powerun سری LPS

منابع تغذیه آزمایشگاهی سری LPS با دسته‌بندی‌های سینگل و دوبل، کاربردهای متنوعی در زمینه‌های طراحی، تست، عیب‌یابی و تعمیر تجهیزات الکتریکی را برآورده می‌کنند. این سری با کنترل دقیق، نمایش ولتاژ و جریان و همچنین اقتصادی بودن، خروجی مطلوبی را برای انجام انواع کاربردها فراهم می‌آورد. فناوری سوئیچینگ این منابع تغذیه، باعث کاهش وزن و افزایش بازدهی آن‌ها شده است.

منبع تغذیه Powerun سری KPS V-type و منبع تغذیه Powerun سری KPS L-type

منبع تغذیه سوئیچینگ ولتاژ متغیر سری KPS-V با بهره‌گیری از کنترلر دیجیتال، قابلیت دستیابی به یک بازه وسیع از ولتاژ و جریان را برای کاربر فراهم می‌کند. این دستگاه دارای امکان تنظیم هم‌زمان ولتاژ و جریان به صورت دستی یا از طریق پروتکل‌های صنعتی MODBUS و UART است. همچنین، این امکان وجود دارد که پارامترهای مختلف را روی پنل کاربری یا HMI خارجی نمایش دهد که این ویژگی باعث سهولت در استفاده از این دستگاه در کنار حرفه‌ای بودن آن می‌شود.

نحوه تشخیص برند پاوران اصلی یا تقلبی

تشخیص اصالت یک محصول می‌تواند به چندین عامل و ملاحظه‌ای وابسته باشد. البته، توجه به تمام این نکات ممکن است همیشه صد در صد کارآمد نباشد، اما می‌تواند به شناسایی اصالت یا تقلبی بودن محصول کمک کند. در مورد برند “پاوران” یا هر برند دیگری نیز، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

 1. منابع معتبر خرید
  از فروشگاه‌ها و نمایندگان رسمی و معتبر برای خرید استفاده کنید. از فروشگاه‌های آنلاینی که اعتبار خوبی دارند و از تجربیات مثبت کاربران دیگر بهره‌مند شده‌اند، استفاده کنید.
 2. بررسی بسته‌بندی
  بسته‌بندی اصلی محصولات اصلی به‌طور دقیق و با کیفیت طراحی شده است. لوگوها و اطلاعات بر روی بسته‌بندی باید واضح و بدون هیچ‌گونه اشکال چاپ شده باشند.
 3. شماره سریال
  محصولات اصلی عمدتاً شماره سریال دارند. اطلاعات مرتبط با محصول را با اطلاعات درج‌شده بر روی وب‌سایت رسمی برند مقایسه کنید.
 4. منابع تحقیق
  اطلاعات مربوط به تجربیات و نقدهای کاربران در مورد محصول را بررسی کنید. اگر تصاویر و بررسی‌های ویدئویی موجود باشد، آن‌ها را بررسی کنید.
 5. بررسی لوگوها و نشانه‌ها
  لوگوها، نشانه‌ها و جزئیات طراحی بر روی محصول باید با لوگوها و نشانه‌های رسمی برند همخوانی داشته باشند.
 6. قیمت
  اگر یک محصول به شدت از سایر محصولات هم‌رده خود به قیمت پایین‌تر عرضه می‌شود، ممکن است نشانگر یک محصول تقلبی باشد.
 7. گواهینامه‌ها و استانداردها
  بررسی کنید که محصول گواهینامه‌ها و استانداردهای مرتبط با حوزه خود را دارد یا خیر.

نمایندگی برند پاوران در تهران

شرکت مهندسی دامون با بهره‌گیری از تیم فنی متخصص و مجرب خود، به ارائه خدماتی همچون مشاوره فنی و فروش، نصب و راه‌اندازی، خدمات پس از فروش و آموزش به مشتریان برند پاوران در تهران می‌پردازد. شایان ذکر است، شرکت دامون با در اختیار داشتن انبار قطعات، توانایی تأمین فوری و سریع نیازهای مشتریان محترم برند پاوران را در کوتاه‌ترین زمان ممکن دارا است.

مشتریان عزیز می‌توانند برای مشاهده دقیق‌تر محصولات و دریافت آخرین اطلاعات فنی و به‌روز برند پاوران با شماره تلفن 02191005782 تماس حاصل فرمایند و یا وب‌سایت این مجموعه مراجعه نمایند.

 

ســــوالــــات مــــتــداول

01برند پاوران چه نوع محصولاتی تولید می‌کند؟

برند پاوران انواع منابع تغذیه سوئیچینگ، منابع تغذیه خطی، مبدل‌های DC-DC و ماژول‌های تغذیه برای کاربردهای متنوعی ازجمله صنایع مخابراتی، پزشکی، نظامی و… تولید می‌کند.

02آیا محصولات پاوران مجوزها و استانداردهای لازم را دارند؟

بله تمام محصولات پاوران دارای گواهی‌نامه استاندارد اجباری از سازمان ملی استاندارد ایران هستند.

 

03چگونه می‌توانم محصول مورد نیازم را از پاوران تهیه کنم؟

می‌توانید از طریق تماس با نمایندگی‌ها مانند شرکت دامون و شرکت‌های زیرمجموعه پاوران در سراسر کشور، نیاز محصولی خود را مطرح و سفارش خرید ثبت کنید.