برای مشاهده قیمت به روز چیلر تراکمی صنعتی ساخت دامون، به صفحه قیمت چیلر مراجعه نمایید.

چیلر صنعتی برای سردسازی کنترل شده محصولات، مکانیزم‌ها و ماشین‌آلات صنعتی استفاده می‌شود. چیلر صنعتی را می‌توان به صورت متمرکز طراحی کرده و تمام نیازها را به وسیله یک سیستم چیلر پاسخ داد که طبیعتا باعث بزرگ شدن سیستم می‌شود. همچنین می‌توان برای هر کاربرد و ماشین صنعتی، چیلر جداگانه طراحی کرد. چیلر صنعتی از نظر دمای آب سرد شده و همچنین مدت فعالیت، با چیلرهای خانگی و غیر صنعتی تفاوت دارد. برخلاف چیلر خانگی، چیلر صنعتی در تمام طول سال مورد استفاه قرار می‌گیرد.

چیلر صنعتی آبی

انواع چیلر صنعتی

چیلر بر اساس نوع کندانسور به سه دسته چیلر هوا خنک، چیلر آبی خنک و تبخیری خنک تقسیم می‌شود. چیلرها بر اساس نوع سیستم کمپرسور خود به این انواع تقسیم می‌شوند: پیستونی، سانتریفیوژ، اسکرال، اسکرو، این چار نوع کمپرسور قلب چیلر تراکمی هستند که با موتور الکتریکی، بخار یا توربین گازی کار می‌کنند.

انواع چیلر صنعتی

کاربرد چیلر صنعتی

تعدادی از کاربردهای چیلر صنعتی به این شرح است:

1-صنعت پلاستیک: سرد کردن پلاستیک داغ شده طی فرایندهای شکل دهی مانند تزریق، اکسترود و دمیدن

2-صنعت چاپ: سرد کردن غلطک‌هایی که به دلیل اصطکاک و کوره پخت جوهر، گرم شده‌اند.

3-صنعت پزشکی (دستگاه MRI): دستگاه MRI  برای عملکرد صحیح نیاز به خنک کاری دارد.

4-صنعت برش لیزری: به دلیل عملکرد لیزر در برش فلزات، حرارت زیادی تولید شده و نیاز به خنک کاری می‌باشد.

تصویر زیر کاربرد چیلر در صنعت پلاستیک را نمایش می‌دهد.

کاربرد چیلر در صنعت پلاستیک

انتخاب چیلر صنعتی

پارامترهای مهم در انتخاب چیلر صنعتی مناسب عبارتند از: هزینه کلی چرخه عمر، منبع نیرو، ظرفیت سرمایشی چیلر، ظرفیت اواپراتور، مواد اواپراتور، نوع اواپراتور، ظرفیت کندانسور، دمای محیط، نوع فن، سطح نویز، جنس لوله‌کشی داخلی، تعداد کمپرسورها، نوع کمپرسور و ضریب عملکرد.

محل نصب و نحوه نگهداری چیلر صنعتی

چیلر بزرگ صنعتی معمولا در موتورخانه و نزدیک به محل مورد استفاده نصب می‌شود. بعضی از چیلرها بسته به سایز چیلر و کمپرسور، دقیقا کنار محل کاربرد نصب می‌شوند. همچنین ممکن است چیلر کاملا بیرون مستقر شود.

چیلر صنعتی برای کار در حداکثر بازدهی طراحی شده است. تعمیر و نگهداری منظم و بر اساس برنامه، عملکرد چیلر در بهینه‌ترین حالت را تضمین می‌کند.

استعلام قیمت و فروش چیلرهای صنعتی

قیمت چیلر متناسب با ظرفیت سرمایشی آن تعیین می‌گردد. شرکت دامون طراحی، ساخت و فروش انواع چیلر تراکمی صنعتی را به صورت تخصصی انجام می‌دهد. برای اطلاع از قیمت و هزینه ساخت چیلر صنعتی می‌توانید با واحد چیلر شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون تماس بگیرید.