سردخانه ۲۵ تنی زیر صفر

در طراحی و احداث سردخانه 25 تنی زیر صفری  برای هر محصولی، عوامل و نکات بسیاری مهم هستند که باید به دقت طراحی و مهندسی شوند. سردخانه بیست و پنج تنی زیر صفر برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی مناسب است که باید در بازه‌ی دمایی پایین‌تر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد حفظ شوند.

سردخانه 25 تن گوشت

این سردخانه برای نگهداری محصولاتی نظیر انواع غذاهای دریایی، گوشت قرمز و مرغ، شیر منجمد، کره، برخی داروها، بستنی و … به کار می‌آید. بسیاری از مواد غذایی پس از منجمدسازی و رسیدن به دمای مناسب خود، برای نگهداری به سردخانه زیر صفری انتقال داده می‌شوند.

از مهمترین نکاتی که در طراحی سردخانه بسیار اهمیت دارد ابعاد سردخانه است. ابعاد سردخانه 25 تنی پروتئین یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد هزینه ساخت سردخانه و محاسبه بار برودتی آن است. ابعاد سردخانه‌ها بنابر به درخواست مشتریان ساخته می‌شود. همچنین می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. 

ابعاد سردخانه 25 تنی زیر صفر

سردخانه 25 تنی زیر صفر می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

برای سردخانه 25 تنی زیر صفر کمپرسوری با توان اسمی 10 اسب بخار نیاز است. سردخانه 25 تنی پروتئین حجمی برابر با 84 متر مکعب دارد. برای ساخت سردخانه بیست و پنج تنی زیر صفر در یک فضای مشخص که از قبل به وسیله‌ی مشتری درنظر گرفته شده است، مهندسان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه که اصطلاحا ساندویچ پانل نام دارد را نصب می‌کنند. این تجهیزات برای سردخانه زیر صفری باید در دیواره‌ها، سقف و کف سردخانه تعبیه گردند.

ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن در برابر محیط توسط مهندسان انتخاب می‌شود. این ضخامت از چهار سانتی‌متر تا پانزده سانتی‌متر متفاوت است. این امر بر قیمت‌ ساخت سردخانه اثرگذار است. انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه باربرودتی سردخانه با توجه به عواملی نظیر میزان عبور و مرور در سردخانه، میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه نظیر لامپ‌ها و … انجام می‌شود.

کف سردخانه زیر صفر می‌تواند با ساندویچ پنل عایق‌کاری شود. سپس برای ایجاد استحکام با ورق آلومینیوم یا ورق گالوانیزه عاج دار پوشش داده شود. همچنین کف سردخانه می‌تواند به جای ساندویچ پنل با مواد پلی استایرن (XPS) عایق شود. سپس با توجه به انتخاب خریدار و به وسیله‌ی او، با سیمان و سرامیک یا … کف‌سازی شود.

 پس از آن با انتخاب تجهیزات سرمایشی برای سردخانه، سیکل سرمایش با توجه به ابعاد و کارایی سردخانه طراحی و اجرا می‌شود. سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، تجهیزات کنترلی، مواد مصرفی نظیر گاز و روغن، شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح، لزوم استفاده از درب سردخانه‌ای و تابلو برق وجود دارد. 

برای برآورد قیمت سردخانه 25 تنی زیر صفر می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید. بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر جهان داراست.

هزینه ساخت سردخانه 5 تنی گوشت

هزینه ساخت سردخانه 25 تن زیر صفری

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

گنجایش این نوع سردخانه با ابعاد مشخص(برای نمونه: ارتفاع 3 متر، طول 7 متر و عرض 4 متر) برای نگهداری مقدار 25 تن مواد پروتئینی است. بسته به نوع محصولی که می‌خواهید در سردخانه نگهداری کنید، ظرفیت یا تناژ آن می‌تواند متفاوت باشد. این نکته جزو موارد مهمی است که در هنگام احداث سردخانه مورد توجه است.

بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در این سردخانه تناژ سرخانه نیز تغییر می‌کند. زیرا امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش ذخیره سازی 25 تن گوشت و یا 55 تن کره را دارد.

سردخانه 55 تن میگو

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت سردخانه بیست و پنج تنی زیر صفر را برای نگهداری محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

شرکت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون پروژه‌های ساخت سردخانه خود را با کیفیت بالا به انجام می‌رساند. شرکت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با توجه به امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس حاصل فرمایید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 20 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 35 تنی میوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *