سردخانه 15 تنی زیر صفر

سردخانه 15 تنی زیر صفر برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی به کار می‌آید که باید در بازه‌ی دمایی پایین‌تر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شوند. این سردخانه برای نگهداری محصولاتی نظیر میگو، گوشت قرمز و مرغ، کره، برخی داروها، بستنی و … مناسب است. بسیاری از مواد غذایی پس از منجمدسازی رسیدن به دمای مناسب خود، برای نگهداری به سردخانه زیر صفری انتقال می‌یابند.

سردخانه 15 تن زیر صفر

ابعاد سردخانه پانزده تنی پروتئین یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد هزینه ساخت سردخانه و محاسبه بار برودتی آن است. اندازه سردخانه‌ بنابر به درخواست مشتریان طراحی و احداث می‌گردد. همچنین در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار می‌تواند به صورت از پیش طراحی شده انتخاب شود.

در ساخت سردخانه برای هر محصولی، عوامل و نکات بسیاری دارای اهمیت هستند که باید به دقت طراحی و مهندسی شوند. پس از طراحی و انتخاب ابعاد سردخانه، مهندسان سیکل سرمایش را با توجه به تناژ سردخانه زیر صفری طراحی می‌کنند. برای سردخانه 15 تنی زیر صفر کمپرسوری با توان اسمی 5.5 اسب بخار نیاز است. 

ابعاد سردخانه 15 تنی زیر صفر

سردخانه پانزده تنی زیر صفر می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

با انتخاب تجهیزات سرمایشی برای سردخانه، سیکل سرمایش با توجه به ابعاد و کارایی سردخانه طراحی و اجرا می‌شود. سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، اواپراتور و کندانسور، تجهیزات کنترلی، مواد مصرفی نظیر گاز و روغن، شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح، استفاده از درب سردخانه‌ای لازم است. بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر کارایی و اقتصادی ارائه می‌دهد.

برای احداث سردخانه زیر صفری در محیطی که از پیش توسط مشتری درنظر گرفته شده است، طراحان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه (ساندویچ پانل) را با توجه به ابعاد سردخانه در محیط مشخص شده نصب می‌کنند. مواد عایق برای سردخانه زیر صفری باید در دیواره‌ها، کف و سقف سردخانه کار گذاشته شوند. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن در برابر محیط توسط مهندسان انتخاب می‌شود که این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت است و بر قیمت‌ ساخت سردخانه تاثیر دارد. انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه باربرودتی سردخانه با توجه به عواملی نظیر میزان عبور و مرور در سردخانه، میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه نظیر لامپ‌ها و … انجام می‌شود.

کف سردخانه زیر صفر می‌تواند با ساندویچ پنل عایق شود سپس برای ایجاد استحکام با ورق گالوانیزه عاج دار یا ورق آلومینیوم پوشش داده شود. همچنین کف سردخانه می‌تواند به جای ساندویچ پانل با مواد پلی استایرن (XPS) عایق شود و سپس با توجه به انتخاب خریدار و به وسیله‌ی او، با سیمان و سرامیک یا … کف‌سازی شود.

 شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر جهان داراست. برای برآورد قیمت سردخانه 15 تنی زیر صفر می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 15 تنی گوشت

قیمت سردخانه 15 تنی زیر گوشت

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

این نوع سردخانه با ابعاد مشخص(برای نمونه: ارتفاع 2.5 متر، طول 5 متر و عرض 3.5 متر) برای نگهداری مقدار 15 تن مواد پروتئینی گنجایش دارد. سردخانه 15 تنی پروتئین حجمی برابر با 44 متر مکعب دارد. بسته به نوع محصولی که می‌خواهید در سردخانه نگهداری کنید، ظرفیت یا تناژ آن می‌تواند متفاوت باشد.

این نکته جزو موارد دارای اهمیت در هنگام احداث سردخانه است. بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در این سردخانه تناژ سرخانه نیز تغییر می‌کند؛ زیرا امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش ذخیره سازی 15 تن گوشت و یا 25 تن کره را دارد.

سردخانه 12 تن مرغ

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت سردخانه پانزده تنی زیر صفر را برای نگهداری محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

شرکت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون پروژه‌های ساخت سردخانه خود را با کیفیت بالا به انجام می‌رساند. شرکت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با توجه به امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس حاصل فرمایید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 10 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 20 تنی میوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *