سردخانه ۱۵ تنی زیر صفر

سردخانه پانزده تنی زیر صفر دارای حجم ۶۰ متر مکعب و توان موتور مورد نیاز ۷٫۵ اسب بخار است. این سردخانه برای نگهداری محصولاتی نظیر میگو، گوشت قرمز، مرغ، کره، بستنی و… مناسب است. بسیاری از مواد غذایی پس از منجمدسازی درون تونل انجماد و رسیدن به دمای مناسب خود، برای نگهداری به سردخانه زیر صفری انتقال می‌یابند. در ادامه، نکاتی در خصوص هزینه ساخت سردخانه ۱۵ تنی زیر صفر آورده شده است.

قیمت سردخانه ۱۵ تنی زیر صفر

هزینه ساخت سردخانه ۱۵ تنی زیر صفر به عوامل گوناگونی بستگی دارد. در جدول زیر، برخی از ویژگی‌های فنی این سردخانه و جزییات هزینه ساخت آن آورده شده است. شما می‌توانید برای اطلاع از هزینه ساخت سردخانه، با کارشناسان شرکت فنی و مهندسی دامون تماس بگیرید.

سردخانه ۱۵ تنی زیر صفر
قیمت کلی: ۲۹۶ تا ۳۴۵ میلیون تومان
توان کمپرسور: ۷٫۵ اسب بخار
حجم: ۶۰ متر مکعب
هزینه سردخانه (میلیون تومان)
تجهیزات ۱۹۴ تا ۲۲۶
عایق‌کاری ۸۵ تا ۹۹
مهندسی و اجرا ۱۷ تا ۲۰
برق مصرفی
حداکثر جریان مصرفی ۲۴٫۸ آمپر
حداکثر توان مصرفی ۱۰٫۷۸ کیلووات

ابعاد سردخانه ۱۵ تنی زیر صفر

ابعاد سردخانه پانزده تنی زیر صفر، یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد هزینه ساخت سردخانه و محاسبه بار برودتی آن است. سردخانه‌ای با حجم مشخص می‌تواند بسته به نوع محصول، نظر مشتری، محدودیت فضای احداث سردخانه و… دارای ابعاد گوناگونی باشد. در شکل زیر، نمونه‌ای از ابعاد مناسب برای سردخانه ۱۵ تنی زیر صفر آورده شده است.

تجهیزات سردخانه ۱۵ تنی زیر صفری

پس از طراحی و انتخاب ابعاد سردخانه، سیکل برودت با توجه به تناژ سردخانه زیر صفری طراحی می‌شود. برای انتخاب تجهیزات سردخانه باید به ابعاد و کارایی سردخانه توجه شود. چرخه برودتی شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، اواپراتور و کندانسور، تجهیزات کنترلی، مواد مصرفی نظیر گاز و روغن، شیرآلات و… است. همچنین برای عملکرد صحیح باید از درب سردخانه‌ای و تابلو برق مناسب استفاده کرد. دامون، انواع سردخانه را با به‌کارگیری تجهیزات بروتی از برندها و شرکت‌های معتبر طراحی و اجرا می‌کند. بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین مشاوره را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارآیی ارائه می‌دهد. برای برآورد قیمت سردخانه ۱۵ تنی زیر صفر می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون تماس حاصل فرمایید.

عایق کاری سردخانه ۱۵ تنی زیر صفر

برای احداث سردخانه زیر صفری در محیطی که از پیش توسط مشتری درنظر گرفته شده است، طراحان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه -ساندویچ پانل- را با توجه به ابعاد سردخانه در محیط مشخص شده نصب می‌کنند. مواد عایق برای سردخانه زیر صفری باید در دیواره‌ها، کف و سقف سردخانه کار گذاشته شوند. ضخامت ساندویچ پانل توسط مهندسان انتخاب می‌شود. این ضخامت از ۷٫۵ سانتی‌متر تا ۱۵ سانتی‌متر متفاوت است و بر قیمت‌ ساخت سردخانه تاثیر دارد. انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه باربرودتی سردخانه و با توجه به عواملی نظیر میزان عبور و مرور در سردخانه، میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه نظیر -لامپ‌ها- و... انجام می‌شود. کف سردخانه زیر صفر می‌تواند با ساندویچ پنل عایق شود. سپس برای ایجاد استحکام با ورق گالوانیزه آجدار یا ورق آلومینیوم پوشش داده شود. همچنین کف سردخانه می‌تواند به جای ساندویچ پانل با مواد پلی استایرن (XPS) عایق شود و سپس با توجه به انتخاب خریدار، با سیمان و سرامیک یا... کف‌سازی شود.

طراحی و ساخت

مهندسان دامون انواع سردخانه را با توجه به نیاز خریداران و رعایت استانداردهای ویژه هر صنعت طراحی می‌کنند و می‌سازند. تمامی سردخانه‌های دامون دارای گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله است. مهندسان دامون اطلاعات فنی لازم برای نگهداری سردخانه را به خریداران می‌دهند و آن‌ها را از نظر فنی نیز پشتیبانی می‌کنند.

01درخواست خریدار

02محاسبه بار برودتی و ظرفیت سنجی

03انتخاب تجهیزات

04پیشنهاد فنی و مالی

05بازدید از محل

06انعقاد قرارداد

07نصب و اجرا

08تحویل سردخانه

09گارانتی و پشتیبانی

پروژه‌های دامون

دیـــدگـاه خـود را بـه اشــتراک گــذاریــد

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سردخانه ۱۵ تنی زیر صفر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *