سردخانه 5 تنی زیر صفر

سردخانه 5 تنی زیر صفر برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی مناسب است که باید در بازه‌ی دمایی پایین‌تر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شوند. این سردخانه برای نگهداری محصولاتی نظیر انواع غذاهای دریایی، گوشت قرمز و مرغ، شیر منجمد، کره، برخی داروها، بستنی و … مناسب است. بسیاری از مواد غذایی پس از منجمدسازی درون تونل انجماد و رسیدن به دمای مناسب خود، برای نگهداری به سردخانه زیر صفری منتقل می‌شوند.

سردخانه 5 تنی زیر صفر

در ساخت سردخانه برای هر محصولی، عوامل و نکات بسیاری دارای اهمیت هستند که باید به دقت طراحی و مهندسی شوند. از نکاتی که در طراحی سردخانه بسیاراهمیت دارد ابعاد سردخانه است. ابعاد سردخانه پنج تنی پروتئین یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد هزینه ساخت سردخانه و محاسبه بار برودتی آن است.

ابعاد سردخانه 5 تنی زیر صفر

ابعاد سردخانه‌ها بنابر به درخواست مشتریان ساخته می‌شود و همچنین می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. سردخانه 5 تنی زیر صفر می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

ابعاد سردخانه 5 تن گوشت

برای ساخت سردخانه زیر صفری در یک محیط مشخص که از قبل تعبیه شده است، مهندسان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه که اصطلاحا ساندویچ پانل نام دارد را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. این تجهیزات برای سردخانه زیر صفری باید در دیواره‌ها، سقف و کف سردخانه تعبیه گردند. کف سردخانه زیر صفر می‌تواند با ساندویچ پنل عایق‌کاری شود. سپس برای ایجاد استحکام با ورق آلومینیوم یا ورق گالوانیزه عاج دار پوشش داده شود.

همچنین کف سردخانه می‌تواند به جای ساندویچ پنل با مواد پلی استایرن (XPS) عایق شود و سپس با توجه به انتخاب خریدار و به دست خود او، به‌وسیله‌ی سیمان و سرامیک یا … کف‌سازی گردد. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن در برابر محیط توسط مهندسان تعیین می‌گردد که این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت است و بر هزینه‌ ساخت سردخانه تاثیر می‌گذارد. انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه باربرودتی سردخانه با توجه به عواملی نظیر میزان عبور و مرور در سردخانه، میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه نظیر لامپ‌ها و … صورت می‌پذیرد.

سردخانه 15 متر مکعبی زیر صفری

 پس از آن با انتخاب تجهیزات سرمایشی برای سردخانه، سیکل سرمایش با توجه به ابعاد و کارایی سردخانه طراحی و اجرا می‌شود. سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، تجهیزات کنترلی، گاز مبرد، شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح، لزوم استفاده از تابلو برق وجود دارد. برای سردخانه 5 تنی زیر صفر کمپرسوری با توان اسمی 2 اسب بخار نیاز است.

شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر جهان داراست. بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای برآورد قیمت سردخانه 5 تنی زیر صفر می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 5 تنی گوشت

هزینه ساخت سردخانه 5 تنی زیر صفری

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

از نکات دارای اهمیت در احداث سردخانه، ظرفیت یا تناژ آن است که بسته به نوع محصولی که در آن نگهداری می‌شود، می‌تواند تناژ سردخانه  متفاوت باشد. سردخانه 5 تنی پروتئین حجمی برابر با 15 متر مکعب دارد. این نوع سردخانه با ابعاد مشخص(برای نمونه: ارتفاع 2.4 متر، طول 3 متر و عرض 2 متر) برای نگهداری مقدار 5 تن مواد پروتئینی گنجایش دارد.

بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در این سردخانه تناژ سرخانه نیز تغییر می‌کند؛ زیرا امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش ذخیره سازی 5 تن گوشت و یا 9 تن کره را دارد. برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت سردخانه پنج تنی زیر صفر را برای نگهداری محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

سردخانه 9 تنی کره

شرکت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با در نظر گرفتن امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 8 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 10 تنی میوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *