سردخانه 8 تنی زیر صفر

سردخانه 8 تنی زیر صفر برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی نظیر انواع غذاهای دریایی، گوشت قرمز و مرغ، شیر منجمد، کره، برخی داروها، بستنی و … مناسب است. این محصولات باید در بازه‌ی دمایی پایین‌تر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شوند. بسیاری از مواد غذایی پس از منجمدسازی درون تونل انجماد و رسیدن به دمای مناسب خود، برای نگهداری به سردخانه زیر صفری منتقل می‌شوند.

سردخانه 8 تنی گوشت

ابعاد سردخانه هشت تنی پروتئین یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد هزینه ساخت سردخانه و محاسبه بار برودتی آن است. در ساخت سردخانه برای هر محصولی، عوامل و نکات بسیاری دارای اهمیت هستند که باید به دقت طراحی و مهندسی شوند.

پس از طراحی و انتخاب ابعاد سردخانه، مهندسان سیکل سرمایش را با توجه به تناژ سردخانه زیر صفری طراحی می‌کنند. برای سردخانه 8 تنی زیر صفر کمپرسوری با توان اسمی 3 اسب بخار نیاز است. 

ابعاد سردخانه 8 تنی زیر صفر

ابعاد سردخانه‌ها بنابر به درخواست مشتریان ساخته می‌شود و همچنین می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. سردخانه هشت تنی زیر صفر می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

ابعاد سردخانه 8 تنی زیر صفر

برای ساخت سردخانه 8 تنی زیر صفر در یک فضای مشخص که از قبل به وسیله‌ی مشتری درنظر گرفته شده است، مهندسان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه که اصطلاحا ساندویچ پانل نام دارد را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند.

این تجهیزات برای سردخانه زیر صفری باید در دیواره‌ها، سقف و کف سردخانه تعبیه گردند. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن در برابر محیط توسط مهندسان انتخاب می‌شود که این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت است و بر قیمت‌ ساخت سردخانه اثرگذار است. انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه باربرودتی سردخانه با توجه به عواملی نظیر میزان عبور و مرور در سردخانه، میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه نظیر لامپ‌ها و … انجام می‌شود.

کف سردخانه زیر صفر می‌تواند با ساندویچ پنل عایق‌کاری شود سپس برای ایجاد استحکام با ورق آلومینیوم یا ورق گالوانیزه عاج دار پوشش داده شود. همچنین کف سردخانه می‌تواند به جای ساندویچ پنل با مواد پلی استایرن (XPS) عایق شود و سپس با توجه به انتخاب خریدار و به وسیله‌ی او، با سیمان و سرامیک یا … کف‌سازی شود.

 پس از آن با انتخاب تجهیزات سرمایشی برای سردخانه، سیکل سرمایش با توجه به ابعاد و کارایی سردخانه طراحی و اجرا می‌شود. سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، تجهیزات کنترلی، مواد مصرفی نظیر گاز و روغن، شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح، لزوم استفاده از درب سردخانه‌ای و تابلو برق وجود دارد. 

بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد.شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر جهان داراست.

برای برآورد قیمت سردخانه 8 تنی زیر صفر می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 8 تنی گوشت

هزینه ساخت سردخانه 8 تنی گوشت

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

بسته به نوع محصولی که در سردخانه نگهداری می‌شود ظرفیت یا تناژ آن می‌تواند متفاوت باشد و این نکته جزو موارد دارای اهمیت در هنگام احداث سردخانه است.

سردخانه 8 تنی پروتئین حجمی برابر با 19 متر مکعب دارد. این نوع سردخانه با ابعاد مشخص(برای نمونه: ارتفاع 2.5 متر، طول 3 متر و عرض 2.5 متر) برای نگهداری مقدار 8 تن مواد پروتئینی گنجایش دارد.

بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در این سردخانه تناژ سرخانه نیز تغییر می‌کند؛ زیرا امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش ذخیره سازی 8 تن گوشت و یا 13 تن کره را دارد.

سردخانه 13 تن میگو

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت سردخانه هشت تنی زیر صفر را برای نگهداری محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

شرکت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با در نظر گرفتن امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 5 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 10 تنی میوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *