سردخانه 35 تنی زیر صفر

سردخانه 35 تنی زیر صفر برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولات متنوعی کارآمد است. بسیاری از محصولات نظیر گوشت قرمز، مرغ، انواع غذاهای دریایی نظیر ماهی و میگو ، شیر منجمد، کره، برخی داروها و … باید در سردخانه‌ی زیر صفری نگهداری شوند. بسیاری از این محصولات پس از منجمدشدن  و رسیدن به دمای مناسب خود، برای نگهداری به سردخانه زیر صفری منتقل می‌شوند.

سردخانه 35 تن زیر صفر

ابعاد سردخانه سی و پنج تنی پروتئین یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد هزینه ساخت سردخانه و محاسبه بار برودتی آن است. در ساخت سردخانه برای هر محصولی، عوامل و نکات بسیاری دارای اهمیت هستند. این امور باید به دقت طراحی و مهندسی شوند.

پس از طراحی و انتخاب ابعاد سردخانه، مهندسان سیکل سرمایش را با توجه به تناژ سردخانه زیر صفری طراحی می‌کنند. این نوع سردخانه با ابعاد مشخص(برای نمونه: ارتفاع 3 متر، طول 8 متر و عرض 5 متر) برای نگهداری مقدار 35 تن مواد پروتئینی گنجایش دارد.

برای سردخانه 35 تنی زیر صفر کمپرسوری با توان اسمی 15 اسب بخار نیاز است. ابعاد سردخانه‌ها بنابر به درخواست مشتریان ساخته می‌شود. همچنین می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. 

ابعاد سردخانه 35 تنی زیر صفر

سردخانه 35 تنی زیر صفر می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

انتخاب تجهیزات سرمایشی برای سردخانه 35 تنی زیر صفر یکی از مهمترین فاکتورهای ساخت سردخانه پروتئین است. سیکل سرمایش با توجه به ابعاد و کارایی سردخانه طراحی و اجرا می‌شود. سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، تجهیزات خط نظیر سایت گلس، گاز مبرد، شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح، لزوم استفاده از تابلو برق وجود دارد. شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر جهان داراست.

برای ساخت سردخانه زیر صفری در یک فضای مشخص که از قبل به وسیله‌ی مشتری درنظر گرفته شده و مهیا شده است، مهندسان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه که اصطلاحا ساندویچ پانل نام دارد را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. این تجهیزات برای سردخانه زیر صفری باید در دیواره‌ها، سقف و کف سردخانه تعبیه گردند.

کف سردخانه زیر صفر می‌تواند با ساندویچ پنل عایق‌کاری شود. سپس برای ایجاد استحکام با ورق آلومینیوم یا ورق گالوانیزه عاج دار پوشش داده شود. همچنین کف سردخانه می‌تواند به جای ساندویچ پنل با مواد پلی استایرن (XPS) عایق شود. سپس با توجه به انتخاب خریدار و به وسیله‌ی او، با سیمان و سرامیک یا … کف‌سازی شود.

ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن در برابر محیط توسط مهندسان انتخاب می‌شود. این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت است. انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه باربرودتی سردخانه با توجه به عواملی نظیر میزان عبور و مرور در سردخانه، میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه نظیر لامپ‌ها و … انجام می‌شود. 

بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. برای برآورد قیمت سردخانه 35 تنی زیر صفر می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 35 تنی زیر صفر

قیمت سردخانه 35 تنی زیر صفر

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

از نکات دارای اهمیت در احداث سردخانه، ظرفیت یا تناژ آن است که بسته به نوع محصولی که در آن نگهداری می‌شود، می‌تواند تناژ سردخانه متفاوت باشد؛ زیرا امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. سردخانه 35 تنی پروتئین حجمی برابر با 120 متر مکعب دارد.

این مدل سردخانه گنجایش ذخیره سازی 35 تن گوشت و یا 55 تن کره را دارد. برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت سردخانه سی و پنج تنی زیر صفر را برای نگهداری محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

سردخانه 70 تن ماهی

شرکت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با در نظر گرفتن امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 25 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 40 تنی میوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *