سردخانه 40 تنی زیر صفر

در طراحی و احداث سردخانه 40 تنی زیر صفری  برای هر محصولی، عوامل بسیاری دخیل هستند. این عوامل باید به دقت طراحی و مهندسی شوند. سردخانه چهل تنی زیر صفر برای ذخیره‌سازی و نگهداری محصولاتی مناسب است که باید در بازه‌ی دمایی پایین‌تر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد حفظ شوند.

این سردخانه برای نگهداری محصولاتی نظیر انواع غذاهای دریایی نظیر ماهی و میگو، گوشت قرمز و مرغ،  کره، برخی داروها و… به کار می‌آید. بسیاری از مواد غذایی پس از منجمدسازی و رسیدن به دمای مناسب خود، برای نگهداری به سردخانه زیر صفری انتقال داده می‌شوند.

ابعاد سردخانه 40 تنی پروتئین یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد هزینه ساخت سردخانه و محاسبه بار برودتی آن است. پس از طراحی و انتخاب ابعاد سردخانه، مهندسان سیکل سرمایش را با توجه به تناژ سردخانه زیر صفری طراحی می‌کنند.

ابعاد سردخانه‌ها بنابر به درخواست مشتریان ساخته می‌شود. همچنین می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. 

ابعاد سردخانه 40 تنی زیر صفر

سردخانه 40 تنی زیر صفر می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

برای سردخانه 40 تنی زیر صفر کمپرسوری با توان اسمی 20 اسب بخار نیاز است. سردخانه چهل تنی پروتئین حجمی برابر با 143 متر مکعب دارد. برای ساخت سردخانه چهل تنی زیر صفر در یک فضای مشخص که از قبل به وسیله‌ی مشتری درنظر گرفته شده است، مهندسان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه که اصطلاحا ساندویچ پانل نام دارد را نصب می‌کنند. این تجهیزات برای سردخانه زیر صفری باید در دیواره‌ها، سقف و کف سردخانه تعبیه گردند.

کف سردخانه زیر صفر می‌تواند با ساندویچ پنل عایق‌کاری شود. سپس برای ایجاد استحکام با ورق آلومینیوم یا ورق گالوانیزه عاج دار پوشش داده شود. همچنین کف سردخانه می‌تواند به جای ساندویچ پنل با مواد پلی استایرن (XPS) عایق شود. سپس با توجه به انتخاب خریدار و به وسیله‌ی او، با سیمان و سرامیک یا … کف‌سازی شود.

ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن در برابر محیط توسط مهندسان انتخاب می‌شود. این ضخامت از چهار سانتی‌متر تا پانزده سانتی‌متر متفاوت است. همچنین این امر بر قیمت‌ ساخت سردخانه اثرگذار است. انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه باربرودتی سردخانه با توجه به عواملی نظیر میزان عبور و مرور در سردخانه، میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه نظیر لامپ‌ها و … انجام می‌شود.

 پس از آن با انتخاب تجهیزات سرمایشی برای سردخانه، سیکل سرمایش با توجه به ابعاد و کارایی سردخانه طراحی و اجرا می‌شود. سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، تجهیزات کنترلی، مواد مصرفی نظیر گاز و روغن، شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح، لزوم استفاده از درب سردخانه‌ای و تابلو برق وجود دارد. 

برای برآورد قیمت سردخانه 40 تنی زیر صفر می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید. بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر جهان داراست. 

هزینه ساخت سردخانه 40 تنی گوشت

هزینه احداث سردخانه 40 تنی گوشت

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

از نکات دارای اهمیت در احداث سردخانه، ظرفیت یا تناژ آن است. این امر بسته به نوع محصولی که در آن نگهداری می‌شود، می‌تواند تناژ سردخانه متفاوت باشد. زیرا امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. این نوع سردخانه با ابعاد مشخص (برای نمونه: ارتفاع 3 متر، طول 9.5 متر و عرض 5 متر) برای نگهداری مقدار 40 تن مواد پروتئینی گنجایش دارد.

این مدل سردخانه گنجایش ذخیره سازی 40 تن گوشت و یا 60 تن کره را دارد. برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت سردخانه چهل تنی زیر صفر را برای نگهداری محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

سردخانه 32 تن گوشت مرغ

شرکت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با در نظر گرفتن امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 35 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 50 تنی میوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *