سردخانه 80 تنی زیر صفر

سردخانه 80 تنی زیر صفر نوعی سردخانه است که برای محصولاتی مورد استفاده است که به صورت غالبا منجمد نگهداری می‌شوند. محصولاتی نظیر انواع گوشت قرمز و مرغ، میگو و ماهی، کره، برخی داروها و … از جمله این موارد هستند. این محصولات باید در بازه‌ی دمایی پایین‌تر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شوند. از این رو بسیاری از مواد غذایی پس از منجمدسازی و رسیدن به دمای مناسب خود، برای نگهداری به سردخانه زیر صفری منتقل می‌شوند.

سردخانه 80 تنی نگهداری گوشت

در طراحی سردخانه برای هر محصولی، عوامل بسیاری دارای اهمیت هستند. این عوامل باید به دقت طراحی و مهندسی شوند. از نکاتی که در طراحی باربرودتی سردخانه بسیار اهمیت دارد ابعاد سردخانه است.

ابعاد سردخانه 80 تنی زیر صفر

ابعاد سردخانه یکی از تاثیرگذارترین عوامل در برآورد قیمت سردخانه 80 تنی زیر صفر است. لازم به ذکر است که ابعاد سردخانه‌ها با توجه به درخواست مشتریان طراحی می‌گردد. همچنین حجم سردخانه زیر صفری 80 تنی می‌تواند در صورت عدم محدودیت از جانب خریدار به صورت از پیش طراحی شده انتخاب گردد. برای یک نمونه سردخانه هشتاد تنی پروتئین می‌تواند ابعاد مشخص شده در شکل زیر را داشته باشد.

ابعاد سردخانه 280 متر مکعبی

شرکت طراحی و مهندسی دامون امکان ساخت انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندهای معتبر صنعت سرمایش دارد. برای سردخانه‌ بالای 80 تنی زیر صفری که حجمی معادل 280 متر مکعب دارد، کمپرسوری با توان اسمی 35 اسب بخار کارآمد است. چرخه سرمایش شامل تجهیزات سرمایشی نظیر کمپرسور، تجهیزات کنترلی، شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح لزوم استفاده از تابلو برق وجود دارد. بسته به کیفیت و هزینه ساخت سردخانه، شرکت دامون مناسب‌ترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد.

برای ساخت سردخانه زیر صفری در یک فضای مشخص که از قبل به وسیله‌ی مشتری درنظر گرفته شده و مهیا شده است، مهندسان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه که اصطلاحا ساندویچ پانل نام دارد را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند.

این تجهیزات برای سردخانه زیر صفری باید در دیواره‌ها، سقف و کف سردخانه تعبیه گردند. کف سردخانه زیر صفر می‌تواند با ساندویچ پنل عایق‌کاری شود. سپس برای ایجاد استحکام با ورق آلومینیوم یا ورق گالوانیزه عاج دار پوشش داده شود.

همچنین کف سردخانه می‌تواند به جای ساندویچ پنل با مواد پلی استایرن (XPS) عایق شود و سپس با توجه به انتخاب خریدار و به وسیله‌ی او، با سیمان و سرامیک یا … کف‌سازی شود.

ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن در برابر محیط توسط مهندسان انتخاب می‌شود. این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت است. همچنین این امر بر قیمت‌ ساخت سردخانه اثرگذار است. انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه باربرودتی سردخانه با توجه به عواملی نظیر میزان عبور و مرور در سردخانه، میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه نظیر لامپ‌ها و … انجام می‌شود.

برای برآورد قیمت سردخانه 80 تنی پروتئین می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 80 تنی زیر صفری

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

بسته به نوع محصولی که در سردخانه نگهداری می‌شود ظرفیت یا تناژ آن می‌تواند متفاوت باشد. این نکته جزو موارد دارای اهمیت در هنگام احداث سردخانه است. این نوع سردخانه با ابعاد مشخص(برای نمونه: ارتفاع 4 متر، طول 10 متر و عرض 7 متر) برای نگهداری مقدار 80 تن مواد پروتئینی گنجایش دارد.

بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در این سردخانه تناژ سرخانه نیز تغییر می‌کند. زیرا امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش ذخیره سازی 80 تن گوشت و یا 120 تن کره را دارد.

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت سردخانه هشت تنی زیر صفر را برای نگهداری محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

سردخانه 120 تنی کره و 65 تنی مرغ

شرکت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با در نظر گرفتن امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 70 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 100 تنی میوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *