سردخانه 70 تنی زیر صفر

برای معرفی سردخانه 70 تنی زیر صفر باید گفت این سردخانه پروتئین دارای حجمی معادل 240 متر مکعب است. همچنین به کمپرسوری با توان اسمی معادل 30 اسب بخار نیاز دارد. این سردخانه ابعادی برای نمونه به صورت رو به رو دارد: ارتفاع 4 متر، طول 10 متر و عرض 6 متر.

سردخانه 70 تنی زیر صفر نوعی سردخانه است. یعنی برای محصولاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد که به صورت غالبا منجمد نگهداری می‌شوند. محصولاتی نظیر انواع غذاهای دریایی، گوشت قرمز و مرغ، شیر منجمد، کره، برخی داروها، بستنی و… از جمله این موارد هستند. زیرا این محصولات باید در بازه‌ی دمایی پایین‌تر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شوند. از این رو بسیاری از مواد غذایی پس از منجمدسازی و رسیدن به دمای مناسب خود، برای نگهداری به سردخانه زیر صفری منتقل می‌شوند.

ابعاد سردخانه 70 تنی زیر صفر

ابعاد سردخانه‌ها طبق درخواست مشتریان ساخته می‌شود و همچنین اگر از جانب خریدار برای محیط محدودیتی نباشد می‌تواند به صورت از قبل طراحی شده انتخاب گردد. اندازه‌ی سردخانه نکته‎‌ای مهم در محاسبه‌ی بار برودتی و همچنین قیمت سردخانه 70 تنی زیر صفر است. سردخانه هفتاد تنی زیر صفر می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

برای ساخت سردخانه 70 تنی زیر صفری در محیطی از پیش مهیا شده توسط درخواست دهنده سردخانه، مهندسان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه یا همان ساندویچ پانل را با توجه به ابعاد سردخانه نصب می‌کنند. این تجهیزات برای سردخانه زیر صفری باید در دیواره‌ها، سقف و کف سردخانه تعبیه گردند.

ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن در برابر محیط توسط مهندسان انتخاب می‌شود. این ضخامت از چهار سانتی‌متر تا پانزده سانتی‌متر متفاوت است. میزان ضخامت عایق‌ها بر قیمت‌ ساخت سردخانه اثرگذار است.

انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه باربرودتی سردخانه انجام می‌شود. بار برودتی با توجه به عواملی نظیر میزان عبور و مرور در سردخانه، میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه نظیر لامپ‌ها و … محاسبه می‌گردد.

کف سردخانه زیر صفر می‌تواند با ساندویچ پنل عایق‌کاری شود. سپس برای ایجاد استحکام با ورق آلومینیوم یا ورق گالوانیزه عاج دار پوشش داده شود. همچنین کف سردخانه می‌تواند به جای ساندویچ پنل با مواد پلی استایرن (XPS) عایق شود. آنگاه با توجه به انتخاب خریدار و به وسیله‌ی او، با سیمان و سرامیک یا … کف‌سازی شود.

 پس از آن با انتخاب تجهیزات سرمایشی برای سردخانه، سیکل سرمایش با توجه به ابعاد و کارایی سردخانه طراحی و اجرا می‌شود. سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، تجهیزات کنترلی، مواد مصرفی نظیر گاز ، تجهیزات خط و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح، لزوم استفاده از درب سردخانه‌ای و تابلو برق وجود دارد.

بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر اقتصادی و کارایی ارائه می‌دهد. شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر جهان داراست.

برای برآورد قیمت سردخانه 70 تنی زیر صفر می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

بسته به نوع محصولی که می‌خواهید در سردخانه 70 تنی زیر صفر نگهداری کنید، ظرفیت یا تناژ آن می‌تواند متفاوت باشد.

این نکته جزو موارد مهمی است که در هنگام احداث سردخانه مورد توجه است. بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در این سردخانه تناژ سرخانه نیز تغییر می‌کند. زیرا امکان ذخیره‌سازی محصولات مختلف متفاوت است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش ذخیره سازی 70 تن گوشت و یا 102 تن کره را دارد.

برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت سردخانه هفتاد تنی زیر صفر را برای نگهداری محصولات دیگر مشاهده می‌کنید.

شرکت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون پروژه‌های ساخت سردخانه خود را با کیفیت بالا به انجام می‌رساند. شرکت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با توجه به امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس حاصل فرمایید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 50 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 80 تنی میوه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *