سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر

سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر فضای مناسب برای نگهداری انواع محصولات منجمد را فراهم می‌کند. این سردخانه با حجم ۲۴۰ مترمکعب برای ذخیره‌سازی مرغ، گوشت، ماهی، خرما و لبنیات ساخته می‌شود. توان موتور سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر ۲۰ اسب بخار است. برای خرید سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر باید به نکات ویژه‌ای توجه کرد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

قیمت سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر

هزینه ساخت سردخانه ۵۰ تنی به صورت تقریبی در جدول زیر آمده است اما قیمت دقیق آن را می‌توانید از مهندسان دامون بپرسید و از راهنمایی آن‌ها برای کاهش هزینه احداث سردخانه استفاده کنید.

سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر
قیمت کلی: ۶۱۸ تا ۷۱۷ میلیون تومان
توان کمپرسور: ۲۰ اسب بخار
حجم: ۲۴۰ متر مکعب
هزینه سردخانه (میلیون تومان)
تجهیزات ۳۴۹ تا ۴۰۵
عایق کاری ۲۳۵ تا ۲۷۳
مهندسی و اجرا ۳۴ تا ۳۹
برق مصرفی
حداکثر جریان مصرفی ۴۹.۸ آمپر
حداکثر توان مصرفی ۲۳.۹۹ کیلووات

ابعاد سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر

سردخانه ۵۰ تنی در صنایع مختلفی به‌کار گرفته می‌شود. بنابراین می‌توان آن را در ابعاد مختلف و با توجه به نیاز و محدودیت‌های خریدار طراحی کرد. یکی از شاخص‌هایی که در محاسبه بار برودتی درنظر گرفته می‌شود، ابعاد و اندازه سردخانه است. بنابراین تعیین اندازه باید با مشورت مهندسان انجام شود.

تجهیزات سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر

انتخاب تجهیزات سرمایشی برای سردخانه نقش مهمی در تضمین کیفیت آن دارد. در سردخانه ۵۰ تنی از قطعات سرمایشی مانند کمپرسور تبرید، اواپراتور، کندانسور و تجهیزات کنترلی استفاده می‌شود. انتخاب نوع و مدل این تجهیزات براساس ملاحظات فنی و مهندسی انجام می‌شود. مهندسان با توجه به تعداد دفعات باز و بسته شدن درب سردخانه و محصول ذخیره‌سازی شده، نوع درب سردخانه را مشخص و خریداران را در خرید محصولات مصرفی سردخانه مانند گاز مبرد و روغن کمپرسور همراهی می‌کنند.

عایق کاری سردخانه زیر صفری

عایق‌کاری سردخانه‌های زیر صفری اهمیت مضاعفی دارد. اگر عایق بندی سردخانه مناسب نباشد، مصرف انرژی افزایش پیدا می‌کند و همزمان سردخانه دچار افت عملکرد می‌شود. سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر معمولاً برای نگهداری طولانی‌مدت محصولات حساسی مانند گوشت و مرغ استفاده می‌شود و اگر عایق‌بندی آن مناسب نباشد، سردخانه‌داران با نابودی محصولات و زیان سنگین اقتصادی مواجه می‌شوند.
انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه بار برودتی، میزان عبور و مرور در سردخانه و میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه انجام می‌شود. برای احداث سردخانه ۵۰ تنی زیر صفری باید ساندویچ پانل را در کف، سقف و دیواره سردخانه نصب کرد. تعیین میزان دقیق ضخامت ساندویچ پانل برعهده مهندسان است اما این ضخامت معمولاً بین ۷.۵ تا ۱۵ سانتی‌متر است. همانطور که گفته شد، کف‌ سردخانه را با ساندویچ پانل یا پلی استایرن(XPS) عایق سازی می‌کنند. سپس، فرآیند کف سازی سردخانه با سیمان یا سرامیک آغاز می‌شود. اگر در سردخانه از لیفتراک و جک پالت استفاده می‌کنید، باید کف سردخانه را با بتون مسلح عایق‌بندی کنید.

طراحی و ساخت

مهندسان دامون انواع سردخانه را با توجه به نیاز خریداران و رعایت استانداردهای ویژه هر صنعت طراحی می‌کنند و می‌سازند. تمامی سردخانه‌های دامون دارای گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله است. مهندسان دامون اطلاعات فنی لازم برای نگهداری سردخانه را به خریداران می‌دهند و آن‌ها را از نظر فنی نیز پشتیبانی می‌کنند. سردخانه ۵۰ تنی زیر صفری، طبق مراحل زیر ساخته می‌شود.

01درخواست خریدار

02محاسبه بار برودتی و ظرفیت سنجی

03انتخاب تجهیزات

04پیشنهاد فنی و مالی

05بازدید از محل

06انعقاد قرارداد

07نصب و اجرا

08تحویل سردخانه

09گارانتی و پشتیبانی

پروژه‌های دامون

دیـــدگـاه خـود را بـه اشــتراک گــذاریــد

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *