سردخانه 50 تنی زیر صفر

برای معرفی سردخانه 50 تنی زیر صفر می‌توان اشاره کرد که دارای حجمی معادل 200 متر مکعب است. همچنین به کمپرسوری با توان اسمی معادل 25 اسب بخار نیاز دارد. این سردخانه ابعادی برای نمونه به صورت رو به رو دارد: ارتفاع 4 متر، طول 10 متر و عرض 5 متر.

سردخانه 50 تنی زیر صفر نوعی سردخانه است که برای محصولاتی مورد استفاده است که به صورت غالبا منجمد نگهداری می‌شوند. محصولاتی نظیر انواع غذاهای دریایی، گوشت قرمز و مرغ، شیر منجمد، کره، برخی داروها، بستنی و… از جمله این موارد هستند. این محصولات باید در بازه‌ی دمایی پایین‌تر از صفر درجه‌ی سانتی‌گراد نگهداری شوند. از این رو بسیاری از مواد غذایی پس از منجمدسازی و رسیدن به دمای مناسب خود، برای نگهداری به سردخانه زیر صفری منتقل می‌شوند.

ابعاد سردخانه‌ها طبق درخواست مشتریان ساخته می‌شود. همچنین اگر از جانب خریدار برای محیط محدودیتی نباشد می‌تواند به صورت از قبل طراحی شده انتخاب گردد. اندازه‌ی سردخانه نکته‎‌ای مهم در محاسبه‌ی بار برودتی و همچنین قیمت سردخانه 50 تنی زیر صفر است. 

ابعاد سردخانه 50 تنی زیر صفر

سردخانه پنجاه تنی زیر صفر می‌تواند برای نمونه ابعادی به صورت زیر داشته باشد.

با انتخاب تجهیزات سرمایشی برای سردخانه، سیکل سرمایش با توجه به ابعاد و کارایی سردخانه طراحی و اجرا می‌شود. سیکل سرمایش شامل قطعات سرمایشی نظیر کمپرسور، اواپراتور و کندانسور، تجهیزات کنترلی، مواد مصرفی نظیر گاز و روغن، شیرآلات و… است. همچنین به منظور عملکرد صحیح، استفاده از درب سردخانه‌ای لازم است. بسته به کیفیت مورد نیاز مشتریان، شرکت دامون بهترین پیشنهاد را برای انتخاب تجهیزات از نظر کارایی و اقتصادی ارائه می‌دهد.

برای احداث سردخانه زیر صفری در محیطی که از پیش توسط مشتری درنظر گرفته شده است طراحان ابتدا دیواره‌های عایق سردخانه (ساندویچ پانل) را با توجه به ابعاد سردخانه در محیط مشخص شده نصب می‌کنند. مواد عایق برای سردخانه زیر صفری باید در دیواره‌ها، کف و سقف سردخانه کار گذاشته شوند. ضخامت ساندویچ پانل با توجه به میزان عایق بودن آن در برابر محیط توسط مهندسان انتخاب می‌شود. این ضخامت از 4 سانتی‌متر تا 15 سانتی‌متر متفاوت است و بر قیمت‌ ساخت سردخانه تاثیر دارد.

انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه باربرودتی سردخانه با توجه به عواملی نظیر میزان عبور و مرور در سردخانه، میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه نظیر لامپ‌ها و … انجام می‌شود. کف سردخانه زیر صفر می‌تواند با ساندویچ پنل عایق شود. سپس برای ایجاد استحکام با ورق گالوانیزه عاج دار یا ورق آلومینیوم پوشش داده شود. همچنین کف سردخانه می‌تواند به جای ساندویچ پانل با مواد پلی استایرن (XPS) عایق شود. سپس با توجه به انتخاب خریدار و به وسیله‌ی او، با سیمان و سرامیک یا … کف‌سازی شود.

 شرکت طراحی و مهندسی دامون توانایی اجرای انواع سردخانه را با به‌کارگیری انواع تجهیزات سرمایشی از برندها و شرکت‌های معتبر جهان داراست. برای برآورد قیمت سردخانه 50 تنی زیر صفر می‌توانید با شرکت طراحی و مهندسی دامون جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

هزینه ساخت سردخانه 50 تنی گوشت

قیمت سردخانه 50 تنی گوشت

محصولات قابل نگهداری در ابعاد این سردخانه

بسته به تغییر محصول مورد نگهداری در سردخانه تناژ سرخانه نیز فرق می‌کند؛ به این علت که امکان ذخیره‌سازی مواد متفاوت مختلف است. برای مثال این مدل سردخانه گنجایش نگهداری 140 تن کره یا 70 تن مرغ را دارد. به همین جهت تناژ یا ظرفیت سردخانه از نکاتی است که در طراحی سردخانه باید به دقت بررسی و محاسبه شود. تفاوت در تناژ سردخانه‌ با ابعاد مشخص به این خاطر است که سردخانه 50 تنی زیر صفر برای نگهداری مقدار 50 تن گوشت گنجایش دارد. برای کسب مشاوره در این زمینه و داشتن اطلاع از اینکه با توجه به محصولی که دارید و میزان تناژی که می‌خواهید محصولتان را ذخیره کنید به چه ابعاد سردخانه‌ای نیازمندید می‌توانید به واتس اپ یا سایر راه‌های ارتباطی شرکت دامون پیام دهید. در شکل زیر ظرفیت نگهداری این سردخانه را برای محصولات دیگر می‌بینید.

سردخانه 140 تن کره

شرکت دامون

شرکت مهندسی طرح و ساخت دامون با توجه به سابقه‌ی مورد اعتماد و تجربه‌ی کاری خود با در نظر گرفتن امکانات و خواسته‌ی مشتریان گرامی، تامین کننده‌ی انواع تجهیزات سردخانه‌ای و سازنده‌ی سردخانه‌هایی با کیفیت بالا و ابعاد متفاوت است. برای کسب اطلاعات و بهره‌بری از خدمات بیشتر می‌توانید با مهندسین مشاور این شرکت تماس برقرار کنید.

همچنین می‌توانید ببینید:

برآورد هزینه احداث سردخانه 40 تنی میوه

برآورد هزینه احداث سردخانه 70 تنی میوه