سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر

سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر فضای مناسب برای نگهداری انواع محصولات منجمد را فراهم می‌کند. این سردخانه با حجم ۲۴۰ مترمکعب برای ذخیره‌سازی مرغ، گوشت، ماهی، خرما و لبنیات ساخته می‌شود. توان موتور سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر ۲۰ اسب بخار است. برای خرید سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر باید به نکات ویژه‌ای توجه کرد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

سردخانه ۵۰ تن زیر صفر

قیمت سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر

هزینه ساخت سردخانه ۵۰ تنی به صورت تقریبی در جدول زیر آمده است اما قیمت دقیق آن را می‌توانید از مهندسان دامون بپرسید و از راهنمایی آن‌ها برای کاهش هزینه احداث سردخانه استفاده کنید.

سردخانه 50 تنی زیر صفر
قیمت کلی: 618 تا 717 میلیون تومان
توان کمپرسور: 20 اسب بخار
حجم: 240 متر مکعب
هزینه سردخانه (میلیون تومان)
تجهیزات349 تا 405
عایق کاری235 تا 273
مهندسی و اجرا34 تا 39
برق مصرفی
حداکثر جریان مصرفی49.8 آمپر
حداکثر توان مصرفی23.99 کیلووات

ابعاد سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر

سردخانه ۵۰ تنی در صنایع مختلفی به‌کار گرفته می‌شود. بنابراین می‌توان آن را در ابعاد مختلف و با توجه به نیاز و محدودیت‌های خریدار طراحی کرد. یکی از شاخص‌هایی که در محاسبه بار برودتی درنظر گرفته می‌شود، ابعاد و اندازه سردخانه است. بنابراین تعیین اندازه باید با مشورت مهندسان انجام شود.

این سردخانه دارای ارتفاع ۴ متر، طول ۱۰ متر و عرض ۵ متر است.

تجهیزات سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر

انتخاب تجهیزات سرمایشی برای سردخانه نقش مهمی در تضمین کیفیت آن دارد. در سردخانه ۵۰ تنی از قطعات سرمایشی مانند کمپرسور تبرید، اواپراتور، کندانسور و تجهیزات کنترلی استفاده می‌شود. انتخاب نوع و مدل این تجهیزات براساس ملاحظات فنی و مهندسی انجام می‌شود. مهندسان با توجه به تعداد دفعات باز و بسته شدن درب سردخانه و محصول ذخیره‌سازی شده، نوع درب سردخانه را مشخص و خریداران را در خرید محصولات مصرفی سردخانه مانند گاز مبرد و روغن کمپرسور همراهی می‌کنند.

عایق کاری سردخانه زیر صفری

عایق‌کاری سردخانه‌های زیر صفری اهمیت مضاعفی دارد. اگر عایق بندی سردخانه مناسب نباشد، مصرف انرژی افزایش پیدا می‌کند و همزمان سردخانه دچار افت عملکرد می‌شود. سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر معمولاً برای نگهداری طولانی‌مدت محصولات حساسی مانند گوشت و مرغ استفاده می‌شود و اگر عایق‌بندی آن مناسب نباشد، سردخانه‌داران با نابودی محصولات و زیان سنگین اقتصادی مواجه می‌شوند.
انتخاب نوع عایق‌کاری با توجه به محاسبه بار برودتی، میزان عبور و مرور در سردخانه و میزان گرمای تولیدی توسط تجهیزات الکتریکی نصب شده داخل سردخانه انجام می‌شود. برای احداث سردخانه ۵۰ تنی زیر صفری باید ساندویچ پانل را در کف، سقف و دیواره سردخانه نصب کرد. تعیین میزان دقیق ضخامت ساندویچ پانل برعهده مهندسان است اما این ضخامت معمولاً بین ۷.۵ تا ۱۵ سانتی‌متر است. همانطور که گفته شد، کف‌ سردخانه را با ساندویچ پانل یا پلی استایرن(xps) عایق سازی می‌کنند. سپس، فرآیند کف سازی سردخانه با سیمان یا سرامیک آغاز می‌شود. اگر در سردخانه از لیفتراک و جک پالت استفاده می‌کنید، باید کف سردخانه را با بتون مسلح عایق‌بندی کنید.

محصولات قابل نگهداری در سردخانه ۵۰ تنی زیر صفر

سردخانه زیر صفری ۵۰ تنی دامون

مهندسان دامون انواع سردخانه را با توجه به نیاز خریداران و رعایت استانداردهای ویژه هر صنعت طراحی می‌کنند و می‌سازند. تمامی سردخانه‌های دامون دارای گارانتی یک ساله و خدمات پس از فروش ۱۰ ساله است. مهندسان دامون اطلاعات فنی لازم برای نگهداری سردخانه را به خریداران می‌دهند و آن‌ها را از نظر فنی نیز پشتیبانی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *