در این مقاله به معرفی دوتا از پرکاربردترین مدل‌های سری gs، و تفاوت روغن کمپرسور‌های 3gs و 4gs می‌پردازیم. ویسکوزیته، دمای کارکرد، کمپرسور و گاز مبرد‌های سازگار از جمله مواردی است می‌تواند در هر یک از این دو روغن متفاوت باشد، در ادامه شرح این تفاوت ها بیان شده است.

برند سانیسو یکی از خوش‌نام‌ترین برندهای ساخت روغن کمپرسور برودتی است؛ هیچکس نمی‌داند روغن‌های سانیسو تا حالا به کارکرد بهتر چند میلیون کمپرسور برودتی کمک کرده و موجبات سرمای چند خانه و سردخانه را فراهم آورده است. روغن‌های سانیسو در دو سری sl و gs تولید می‌شود و هر کدام مدل‌های متنوعی دارند.

مصارف روغن 4gs و 3gs چیست؟

کاربرد اصلی روغن‌ کمپرسور saniso ، روانکاری اجزای متحرک کمپرسور است. هر روغن با توجه به ویژگی‌های خاص شیمیایی‌اش، متناسب با کمپرسورهای خاص است و در مصارف مشخص به‌کار می‌رود. دو روغن 4gs و 3gs در کمپرسورهای پیستونی بیتزر و همچنین پیستونی و اسکرال کوپلند کاربرد دارند. تمایزی که می‌توانیم در کاربرد این دو روغن قائل شویم این است که روغن 3gs برای دماهای پایین‌تر کاربرد دارد و از طرف دیگر روغن 4gs برای استفاده‌های تهویه مطبوع مناسب‌تر است.

ویسکوزیته 4gs و 3gs چه تفاوتی با هم دارد؟

ویسکوزیته یا گران‌روی مهم‌ترین شاخصه یک روغن محسوب می‌شود؛ این خصوصیت، نشان‌دهنده مقاومت اصطکاکی روغن است. در میان دو روغنی که مورد بحث ما هستند، 3gs رقیق‌تر است و ویسکوزیته کمتری نسبت به روغن 4gs دارد. این قابلیت، روغن 3gs را برای کار در دماهای پایین مانند برخی از سردخانه‌های صنعتی مناسب‌تر می‌کند.

گاز هماهنگ با روغن ها 4gs و 3gs

سری gs سانیسو شامل روغن‌هایی از نوع مینرال یا معدنی می‌شود. در نتیجه، این دو روغن نیز معدنی بوده و با گاز مبرد R22 هماهنگ هستند.

بسته بندی روغن 4gs و 3gs

این دو روغن در دو حجم ۱ و ۴ لیتری و در گالن‌های ۶ و ۱۲ عددی بسته بندی شده و عرضه می‌شوند. البته امکان خرید یک عددی هر دوی آن‌ها نیز وجود دارد.